Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 9

  • 145 684
  • 865
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 27
Благодаря за съветите на всички. Аз преди малко като пробвах изобщо не ми мина през акъла да оставя обезмаслителя да престой и търках със стара четка за зъби. Задължително ще пробвам всичките идеи, че вече много ме дразнят тези плочки.
Ама, ти си мислиш, че с четка за зъби ще изчистиш захабени плочки ли? Трябва си голяма четка с твърд косъм - тип ютия или по-малките, дето са с дълга дръжка.

Колкото и да ме е срам да си го призная, не знаех, че има по твърди четки. Сега разбирам защо и фугите в банята не мога да ги изчистя, а какви ли не препарати пробвах.

# 766
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Не се ли драскат повърхностите с твърди четки

# 767
  • Русе
  • Мнения: 7 058
  Не се ли драскат повърхностите с твърди четки
Все пак, за гранитогрес става въпрос Peace

# 768
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Твърдите четки са PVC влакна. Не са телени. Вършат чудеса, където може. На другите места - гъба и търкане.

# 769
  • Мнения: 19 490
Някой да е запознат с препаратите на Дионис? Днес вместо концентрат за пране сложих в пералнята от санитарния гел. Дано да нямам поражения, двете бутилки си приличат и това ме обърка. На описанието на сан.гел пише, че премахва и петна от текстил, ама де да знам....уж не са агресивни, но се притеснявам за пералнята най-вече

# 770
  • Мнения: 1 950
Пина колада, пробвай магическа гъба по фугите 50 стотинки струва , от как я открих (благодарение на форума) си спестих много мъки .

# 771
  • Мнения: 27
Пина колада, пробвай магическа гъба по фугите 50 стотинки струва , от как я открих (благодарение на форума) си спестих много мъки .
Ще пробвам, благодаря!

# 772
  • При децата ми
  • Мнения: 6 072
Момичета, сина ми е изцапал дънков спортен панталон с химикал. С какво да третирам петното преди да пусна панталона в пералнята?

# 773
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момичета, сина ми е изцапал дънков спортен панталон с химикал. С какво да третирам петното преди да пусна панталона в пералнята?
Спирт.

# 774
  • Мнения: 2 299
Купих си пяната на Сано, възлагах ѝ големи надежди, заради похвалите тук, ама аз не останах доволна.
Пръсках по дивана, който е светъл и има петна от вода...едни грозни кръгове, остава, като засъхне. Не само, че не изчезнаха тези петна, а се появиха, дори по големи такива засъхнали петна...
Пръсках по килима...никаква разлика не видях.
Пръсках по матрака, че детето ми беше изсъпало един ден чашата с безалкохолно и след голямо търкане тогава с какви ли не препарати, сода и незнам още какво, стана бледо петно, та реших да пробвам....ами пак никаква разлика преди и след третирането със Сано...
Напръсках, натърках с четка, изчаках...на матрака 1 час я оставих да изсъхва и тогава минах с прахосмукачката.

# 775
  • Мнения: 252
Здравейте,имам проблем с едно пространство зад батерита на мивката.Незнам защо производителите са решили да е с наклон към стената и там винаги има вода  #2gunfire Почиствам редовно 3-4 дни мивката с белия препарат на дм за санитария,фрош или един турски por coz.Не мога да почистя това наслояване което се е получило  ooooh! .Пробвах с доместос,прахообразните за фаянс и не става.Многооооо ми бърка в очите  #Cussing out давайте идеи за някаква "тежка артилерия"

Цялата мивка, която е алпака и имам същия наклон почиствам така: смесвам лимонов сок( от лимон, не от шише) и сода бикарбонат, омазвам всичко хубаво, след половин час напръсквам хубаво  с ябълков оцет най евтиния, аз купувам 5 литра за 1.50 и пак изчаквам половин час. След това с гъба търкам и изплаквам.

По лесният вариант и по мързелив, който ползвам по често е : накъсала съм един стар чаршаф на по големи парцали, покривам цялата мивка с тях и след това ги обливам хубаво със същия оцет. Оставям ги за 3-4 часа след това бигора се маха с пръсти само. Това е по ефективния начин стига миризмата на оцет да не Ви притеснява. Накрая винаги полирам с вестник.
Иначе от препаратите съм доволна от розовия пулирапид той ми изчисти това петно зад батерията но нещо не ми действа добре.

Ще споделя и за теракота на пода в банята : 5-6 пакетчета лимонтозу в 2-3 литра вода, заливам плочките и оставям за 1-2 часа, след това изтърквам с четка за тоалетна ( която е само за тази цел) и изплаквам.
Дано съм била полезна Grinning

# 776
  • При децата ми
  • Мнения: 6 072
Момичета, сина ми е изцапал дънков спортен панталон с химикал. С какво да третирам петното преди да пусна панталона в пералнята?
Спирт.

Dev, какъв спирт имаш предвид?

# 777
  • София
  • Мнения: 1 832
Момичета, сина ми е изцапал дънков спортен панталон с химикал. С какво да третирам петното преди да пусна панталона в пералнята?
Аз изпрах от блуза на сина ми химикал, като натърках със сапун https://www.supermag.bg/sapuni_za_prane/%D1%81-%D1%83-%D1%82-hei … n-100-%D1%80.html

# 778
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момичета, сина ми е изцапал дънков спортен панталон с химикал. С какво да третирам петното преди да пусна панталона в пералнята?
Спирт.

Dev, какъв спирт имаш предвид?
Най-обикновен спирт от аптеката с възможно най-висок градус.

# 779
  • София
  • Мнения: 3 847
Няма ли да има нова тема?

Общи условия

Активация на акаунт