Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 9

  • 156 556
  • 865
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 2 576
След  прочитането на много добри отзиви си закупих ето този препарат за дамаски:
http://www.megasano.eu/wp-content/uploads/2016/06/carpet-spray.jpg

Резултата е меко казано плачевен....Където имаше петна ги няма, не целия е на едни кръгли петна...първоначално си мислех, че изсъхва с различен интензитет, но вече е сух изцяло е видът му е следния:

Скрит текст:

Диванът  ми е ъглов и в момента частта, която не изпрах е по-чиста от тази която прах  ooooh!

Давайте идеи какво да правя
Ако имаш познати с Рейнбоу може да ги помолиш да ти услужат. Има и фирми, които предлагат на много добра цена изпиране - цената е за седящо място,обикновено.

# 481
  • Мнения: X
Бихте ли препоръчали препарат за балатум? Мислех да пробвам с Обезмаслител Meglio за под, но ако има друг по-ефикасен препарат, споделете bouquet.

# 482
  • Мнения: 599
Препоръчайте ми  добър препарат за прозорци!

# 483
  • Мнения: 5 323
Най-много ми харесва как почиства прозорците Clin - до блясък и без замазване. Отвреме-навреме му пускат хубави промоции.
Добър е и Dekmit, който е собствена марка на дрогерии DM. Аз купувам пълнителя в пликче, който се разтваря до 1 л с вода и е по-евтин.

# 484
  • Мнения: 599
Най-много ми харесва как почиства прозорците Clin - до блясък и без замазване. Отвреме-навреме му пускат хубави промоции.
Добър е и Dekmit, който е собствена марка на дрогерии DM. Аз купувам пълнителя в пликче, който се разтваря до 1 л с вода и е по-евтин.
Благодаря ти!

# 485
  • Мнения: 2 435
Аз до преди година бях купувала какви ли не препарати за прозорци, който ми похвали някой го купувах. Клин, аякс, медикс, разни марки на големите вериги супермаркети, течности за чистачки - зимни, летни...никой от тези не ме впечатли...имам някои останали се чудя за какво да ги използвам, последно изхвърлих клин имаше малко... Купих си и една кърпа много хвалена точно за прозорци, някаква израелска ли беше...оставаше следи, колкото и да се стараех да я изтисквам, още 5 вида микрофибър за стъкло, за телевизори, за дърво, за прах, универсални - не съм доволна, ако бърша само с една кърпа...използвам една с коята мокря и една с която избърсвам.
Та от известно време използвам за прозорците и огледалата - вода и шампоан, с кърпа намокрям с разтвора с микрофибър забърсвам...светват. Дори използвам шампоанчета от хотелите, че ММ много обича да си ги събира и пак добре стават.

# 486
  • Мнения: 31 709
Препоръчайте ми  добър препарат за прозорци!
Във всяка бензиностанция продават течност за чистачки Peace

# 487
  • Мнения: 22 393
И аз преди ползвах течност за чистачки в къщи, но прочетох нещо, че били канцерогенни и спрях. Това с шампоана звучи интересно, обаче не разпенва ли и не замазва ли после стъклото?

# 488
  • София
  • Мнения: 12 001
И аз преди ползвах течност за чистачки в къщи, но прочетох нещо, че били канцерогенни и спрях. Това с шампоана звучи интересно, обаче не разпенва ли и не замазва ли после стъклото?
Laughing Laughing Интересно тогава с какво следва хората да си мият процорците на колите, ако не с течност за чистачки. Как може да вярвате на подобни глупости не знам ... чак пък канцерогенни ooooh!.

# 489
  • Мнения: 31 709
И аз преди ползвах течност за чистачки в къщи, но прочетох нещо, че били канцерогенни и спрях. Това с шампоана звучи интересно, обаче не разпенва ли и не замазва ли после стъклото?
Ти течността за чистачки да не я пиеш, че се тревожиш да не е канцерогенна Crazy За да се изчистят хубаво прозорци трябва да има алкохол в препарата, с който чистиш. А в шампоанът няма такъв....

# 490
  • Мнения: 5 323
В повечето препарати за стъкла има алкохол.

Неразумното използване на почистващи препарати води до неприятности.

# 491
  • Мнения: 22 393
И аз преди ползвах течност за чистачки в къщи, но прочетох нещо, че били канцерогенни и спрях. Това с шампоана звучи интересно, обаче не разпенва ли и не замазва ли после стъклото?
Laughing Laughing Интересно тогава с какво следва хората да си мият процорците на колите, ако не с течност за чистачки. Как може да вярвате на подобни глупости не знам ... чак пък канцерогенни ooooh!.
Прозорците на колите е едно, прозорецът в спалнята и кухнята е друго мисля. И да, прочела съм го и ме е притеснило. Те и за Чернобил твърдяха за населението, че няма нищо, пък то се видя как няма нищо. Няма нужда да се изумявате - не сме защитени от отрови в бита си, всеки си преценява какви препарати да използва.

# 492
  • София
  • Мнения: 12 001
И аз преди ползвах течност за чистачки в къщи, но прочетох нещо, че били канцерогенни и спрях. Това с шампоана звучи интересно, обаче не разпенва ли и не замазва ли после стъклото?
Laughing Laughing Интересно тогава с какво следва хората да си мият процорците на колите, ако не с течност за чистачки. Как може да вярвате на подобни глупости не знам ... чак пък канцерогенни ooooh!.
Прозорците на колите е едно, прозорецът в спалнята и кухнята е друго мисля. И да, прочела съм го и ме е притеснило. Те и за Чернобил твърдяха за населението, че няма нищо, пък то се видя как няма нищо. Няма нужда да се изумявате - не сме защитени от отрови в бита си, всеки си преценява какви препарати да използва.
Ами то ако всичко, което прочетеш приемаш за чиста монета, ще си останеш само с ломони и сода за почистване в дома. Изпаренията на течноста за чистачки от прозореца на колата също попадат в купето и се вдишват /освен ако целенасочено не го предотвратиш отвсякъде/, при някой течности се усеща миризмата вътре, освен това се изпарява много бързо и не вярвам чак толкова да вреди, какво остава за канцерогенност. Има препарати, които са къде по-опасни при вдишване и лично съм патила от такива. Всичко що е химия яма как да е напълно безвредно, но все пак не го пиеш, може и ръкавици да ползваш.

# 493
  • Мнения: 2 435
На мен не ми се разпенва, но аз слагам малко шампоан.  Слагам малко шампоан в кофа с вода. С микрофибърна кърпа намазвам прозореца, с друга суха го избърсвам.
Може да пробваш дали на теб ще ти хареса резултатът, аз го видях от фирмата, която почиства прозорците на работното ми място, само че те избърсват с перо за прозорци, аз си купих 2 вида, но с микрофибър повече ми харесва как става за вкъщи.

# 494
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 13 378
Шампоана каква марка?

Общи условия

Активация на акаунт