Въпрос за ПГАВТ А.с Попов ( Мнения )

  • 8 508
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, Потребители на бг-мама!
Моля ви споделете ваши мнения за Професионална гимназия по аудио, видео и телекомуникации,защото се записах там след завършено основно образование, но съм силно притеснен от това, дали съм взел правилно решение ,.. бала ми е около 30 .
Благодаря предварително !

Последна редакция: сб, 05 сеп 2015, 13:09 от Fadi Soleiman

# 1
  • Мнения: 2 352
Здравейте, Потребители на бг-мама!
Моля ви споделете ваши мнения за Професионална гимназия по аудио, видео и телекомуникации,защото се записах там след завършено основно образование, но съм силно притеснен от това, дали съм взел правилно решение ,.. бала ми е около 30 .
Благодаря предварително !
Асен Попов? Откога този човек, на когото е кръстено училището се казва Асен?

# 2
  • Мнения: 5
Здравейте, Потребители на бг-мама!
Моля ви споделете ваши мнения за Професионална гимназия по аудио, видео и телекомуникации,защото се записах там след завършено основно образование, но съм силно притеснен от това, дали съм взел правилно решение ,.. бала ми е около 30 .
Благодаря предварително !
Асен Попов? Откога този човек, на когото е кръстено училището се казва Асен?
А.с Попов е руски учен измислил  първия безжичен радио сигнал през 19 век . newsm78

# 3
  • Мнения: 2 352
А. С., но не е Асен. Wink

# 4
  • Мнения: 1
Здрастии и мен тази година ме приеха в Попов..В началото и аз се питах същото, говорих с хора,които сега ще са 9клас и ми казаха, че училището е доста пропаднало..в часовете не се учело и било пълно с наркомани, курви и филмари..не знам до колко са верни всичките тези неща,но според балът ми, който беше около 28 със сигурност можех да вляза в някое по-добро училище...А ти с каква специалност си? :Д:Д

# 5
  • Мнения: 5
Здрастии и мен тази година ме приеха в Попов..В началото и аз се питах същото, говорих с хора,които сега ще са 9клас и ми казаха, че училището е доста пропаднало..в часовете не се учело и било пълно с наркомани, курви и филмари..не знам до колко са верни всичките тези неща,но според балът ми, който беше около 28 със сигурност можех да вляза в някое по-добро училище...А ти с каква специалност си? :Д:Д
Еми моя беше малко повече от твоя, към 30 , ще съм в 9 ,,е'' клас ,,компютърна техника и технологии'' ( кандидатствам след завършено основно образование ;д ) мога да ти кажа моите впечатления, в всички даскала които съм ходил ,,,.. винаги ми казват, че имало само наркомани и курви ,,... записах се в ктт защото децата там са влизали с минимален бал 22-23 и по строго се е учило ..,,, а в другата паралелка с  18 XD. и е била по западнала ;д..

Последна редакция: нд, 06 сеп 2015, 01:07 от Fadi Soleiman

# 6
  • Мнения: 5
Така измина вече една година след записването ми в ПГАВТ А.С ПОПОВ, останах страшно доволен ,но както винаги си зависи и от ученика ! Пак бих избрал ПОПОВ ,.

# 7
  • Мнения: 1
Сега като мина време, вече 10 години реших да напиша мнение за т.нар. техникум.
Завърших паралелка със специалност "Телекомуникационни системи". Съвсем накратко мога да напиша, че няма никакъв смисъл от обучение там.
Нито предлагат работа след това, нито докато се кара стаж.
Проверих дали дипломата се признава и дали може да бъде приравнена в Германия, оказа се, че има разлика в часовете по практика там и тук. Часовете по практика в "А.С Попов" са в пъти по-малко отколкото тези в професионално училище в Германия. Следователно не може да бъде и противоречи на това, което казаха от началото когато се записах там, че важи в цял свят.
Трябва да кажа, че учениците правят каквото си искат в часовете. Бият се, няма да забравя как един беше предложил брак на учителката по физика и те ошавени решиха направят съвещание "за да го накажат".

4 години, които изгубих от живота си и вече знам, че това е ценно пропиляно време, което никога няма да мога върна.
Учудващо беше, че на краят целият клас завърши при положение, че имаше ученици, които не можеха да четат и пишат.
Една група от класа половината време прекарваше в кафето наречено - Човката. (и те завършиха)
Може би плюс беше, че в класа, в който бях нямаше наркомани. Имаше един, който беше скачал на бой на мен и на няколко други и той като, че ли се друсаше.
Насилието си беше нещо нормално и те си бяха свикнали. Щом още на първият ден 9 клас на някакъв му бяха спукали главата и имаше кръв до чина.

На учителите въобще не им пукаше дали някой е научил нещо.
Ще добавя, че накрая на изпитите за специалността разрешиха да си носим тетрадките и записките от часовете. Това на практика обезсмисля идеята за изпит, тъй като просто преписваш определението и готово.

Класният ръководител (Соня Ахчийска, човекът класна както я наричаха) си беше преподавател по практика и общо взето нищо не преподаваше, а им пускаше телевизия на учениците, ходеше да пазарува домашно прясно мляко и си мезеше някакви салатки и пиеше с други преподаватели като Христо Иванов (Ицо Дебелия) в една стаичка.  Пълна пародия. Знам за случай дето някакъв сложил поялника в електрически контакт.

Като обобщение ще напиша, че учениците там се мразеха, не получават накрая никакви знания и реализация. Тапията, която накрая се получава никъде не може да послужи. (даже и в България)
Ще напиша, че това „техническо образование“ беше за мен губене на време.  Не препоръчвам .

# 8
  • Мнения: 5
От автора на публикацията, след 5 години.

Радвам се, че имам възможността след като завърших ПГАВТ „А.С.ПОПОВ”, да споделя с вас най-обективно моите впечатления относно училището. Надявам се да бъде достатъчно информативно за хората, търсещи мнения свързани с учениците, преподаватели, програмата, обстановката, реализация т.н.,. В училището учих четири години, по специалността компютърна техника и технологии (КТТ) от випуск 2019 година. Схематично, ще напиша най-съществените ми впечатления.

Учениците
- Всеки клас имаше най-различни ученици. Такива, които са изключително мотивирани, до такива които просто идваха на училище да се "надрусат", вторите бяха обикновено по един-двама в клас и до една година ги изключваха. ( В днешно време във всяко училище има подобни ученици)
- За тези четири години в ПОПОВ, не съм видял ученици да се сбиват физически, а за тормоза над други ученици директорката инж. Мирела Хитова беше без компромисна, най-лесно такъв проблем свършваше след, като родител на тормозен ученик проведе разговор с нея. Мога да кажа, че това училище се отличава с факта, че има най-различни по характер и капацитет ученици и тормоза не се толерира.

Учителите
- Първо искам сърдечно да благодаря на учителките ми по биология и химия  г-жа Събева и г-жа Даниела Трендафилова за по специалното им отношение към мене, след като разбраха че имам интерес към предметите им.
- Учителите, от които има какво да се научи по специалните предмети са : инж. Марков, инж. Михайлов, инж. Събев, инж. Баяслиева, инж. Маринчева, а по общите предмети, учителите които даваха всичко от себе си да обяснят уроците по един по лесен начин са: г-жа Гикова (математика),г-жа Петрова(география) и г-жа Цветкова (История. Този предмет го мразих до преди появата и като преподавател в програмата ми. С няколко думи. Много земен човек, винаги би помогнала на ученик, дори и извън училище. При нея часовете бяха едни от най-интересните успяваше да ни задържи вниманието в час, предавайки уроците като приказки, които се помниха.
- Сблъсквал съм се само с един учител, който не знаеше защо се намира там, няма да споменавам името му. Часовете му минаваха като свободни.
/Сигурен съм, че има и други учители, които са отдадени към професията си в Попов, споменавам само учителите с които съм имал общи часове.

Програмата
- Интензивно, специалните предмети се изучаваха в 11-ти и 12-ти клас, а общообразователните в 9 и 10.
- Предметите по химия, биология, география, история и български език учителите бяха наясно, че с 20 предмета в програмата няма как да се научава всичко, изискваха базови познания изпитванията лесно се изкарват с 6-тици. Обръщат специално внимание към учениците проявяващи интерес към предмета им.
- Математиката и специалните предмети се държеше повече на тях.
- На поправителна по математика се оставяха учениците, които не полагат никакви усилия и не посещават консултациите, които им се препоръчват ако имат затруднения.
- За извънкласните дейности - ако има интерес към фотографията, препоръчвам клуба на инж.Марков.

Реализация
- Всеки ученик може да потвърди, че в училището им се предлага стаж в следните фирми : Toyota, Festo и lufthansa, стига да има желание да посещава стажа.
- Приема в ТУ София е с предимство.
- Лесно може да се стартира работа, като техник след завършване.

Като заключение
Ако мога да оценя училището от 1/10, бих казал 7.5-8/10. Никога не съм съжалявал, че съм учил в Попов, ако можех да върна времето, пак бих се записал в Попов.
- По настоящем съм втори курс студент по дентална медицина в Медицински университет - София.

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 01:11 от FBID100003939554196

Общи условия

Активация на акаунт