Отговори
# 300
  • Мнения: 6 122
А защо изобщо се намесва Русия като вариант? Толкива ли сме свикнали да сме под нечие ръководство, та не стои опция пред вас, да сме независими? Само помислете колко е промито това съзнание на българина-щом не искаш ЕС, значи искаш Русия/друго.... ми не, аз искам България да не чака някой друг да взима решения, касаещи народа. Ама, нейсе-цъфнахме и вързахме с тоя ЕС...
Независими няма как да сме, за съжаление. Причини бол, но основните са народопсихологията ни и робското мислене, придобито през вековете.
Но може да сме страна като Унгария, която е в ЕС, но не и пречи да изказва мнение и да демонстрира, че всеки натиск си има граници! Така както едно време бяха сърбите в социалистическия блок - уж там, но ползваха и някои от "благинките" на капитализЪма.

Е, как да стане това обаче? Как такъв народ да покаже зъби, когато два пъти си избира егоцентрик със селски манталитет за премиер, притежаващ звучния прякор "Тиквата"? Същия този народ търпи и мълчи, когато два пъти за 20 години беше обран до шушка чрез така наречените "банкови кризи"! Същите тези "революционери" реват за създаване на зоополиция, ма на никой не му дреме, че нямаме дори нормална полиция, камо ли прокуратура...
Оглеждам се по улиците и гледам празни погледи и малоуми физиономии...Та от къде да дойде тази независимост казваш?


Страданията на народа не са от премиера, а са от самият народ, най - малкото, че и премиерът е от народа, не е внос.
Да, Унгария "демонстрира" правилно го написа, но си остава с популистките демонстрации. Той и Ципрас "демонстрира", ама тройката кредитори се завръща през октомври, а той слушка и изпълнява безропотно, е с популизъм де, "демонстрира" и той.

А това, че България може да бъде незвисима държава и дори да започне поне "да демонстрира" нито с ЕС, нито без ЕС ще се случи. Да не говорим, че без ЕС ще ни подмятат като чувал с картофи или изтривалка  от тая велика сила, на оная велика сила. Сега поне сме се присламчили към някого и поне стоейки в неговата сянка минаваме незабелязано от апетитите на други по - големи държави.

Цитат
Голяма част от Европа има нужда от допълнителна работна ръка. Въпреки, че повечето страни демонстрират явна ксенофобия, ей така помежду другото преглъщат собственото отвращение и наемат хора от всякакви места. Като японците - хем драматично застаравят, хем мразят всичко различно от тях.

В крайна сметка всичко опира до време и това колко те сърби. В един момент, когато всеки започне да живее с всеки и това стане норма никой няма да обръща внимание на това с какъв цвят на кожата е и от къде неговите прадеди са дошли.

По същият начин и англичаните пищяха за миграцията към тяхната страна, но обективните факти и статистика показва как всъщност те помагат на икономиката им, а не им пречат.
Същото ще се случи и във всички други европейски държави със сирийските бежанци след няколко години.

Естествено, нали точно за това е цялата политическа коректност за толерантност. Европа не може без имигранти.

# 301
  • София
  • Мнения: 1 010
И аз не разбрах защо така не искаш да ми отговориш колко бежанци и клошари живеят в момента у вас...
А защо трябва да живеят в момента? Не се брои, ако са живели преди месеци или година? Тогава съм по-малко човек? И защо изобщо питаш за клошари и бежанци (че и за роми)? Само помощта към такива те прави Човек?
Странни въпроси от човек, който твърди:
Така че, да, бедните (здрави и работоспособни) няма за какво да бъдат жалени.

# 302
  • Мнения: X
Хубаво ме причисли към човешкия вид (благодаря!), ама пак на въпроса не отговори Thinking

Обясних защо използвам аналогията със споменатите бедни хора.

А ти не обясни кое задължава който и да било да раздава от благините на ЕС на здрави и работосособни хора, които са напълно способни да подобрят живота си със собствени усилия, но предпочитат някой друг да свърши тази работа вместо тях?

# 303
  • София
  • Мнения: 1 010
Нищо, бе, нищо никого не задължава, Черен Сапфир.

Когато не искаш да видиш трагедията около себе си, никакъв форум и ни какви аргументи не могат да те накарат. Само ако ти самата влезеш в нея, само тогава ще разбереш. Но ти си над тия неща сега - благоденстваш, а останалите да се спасяват.
Пожелавам ти благоденствието да продължи, но и очите да се поотворят Wink

# 304
  • Мнения: X
Ами да, да се спасяват, щом не са инвалиди, деца или старци. Спасението е единствено в техните ръце.
Не благоденствам, но не се оплаквам. И никой никога не ме е "спасявал", нито ми е хрумвало да чакам спасение от някого.

Та положението с ЕС е същото. Хората дават възможности за спасение, но самото спасение е в наши ръце и никой не ни е крив, че не се възползваме от тези възможности.

А ако сме вън от ЕС, няма да имаме дори възможности.

# 305
  • София
  • Мнения: 1 010
Споменах и по-рано - и вътре, и вън можем да сме добре. Но тези, на които сме делегирали правата да решават вместо нас, решават зле за нас. Продават ни.
Така че, въпросът, за трети път, не е на дневен ред.
Друга работа имаме да вършим, не да си чешем езиците за нещо, което няма как да случи скоро.
Референдум... смях!

П.П. Това с референдума беше брилянтен ход предизборно. Да не говорим как уми сурата на любимия президент. Сега той - невинен, неква аморфна маса безлики депутати - виновни. Иди търси отговорност (не че има желаещи да я търсят).

# 306
  • Мнения: 14 478
Ами да, да се спасяват, щом не са инвалиди, деца или старци. Спасението е единствено в техните ръце.
Не благоденствам, но не се оплаквам. И никой никога не ме е "спасявал", нито ми е хрумвало да чакам спасение от някого.


Абе Сапфир. Говориш на хора, които чакат Мамашата да ги освобождава, спасява, напътства и поучава.

Такива хора не разбират когато им кажеш, че "спасението е в ръцете на давещите се" и въпреки че се водят по документи българи приказката за "Неволята" изобщо не я разбират.
Те предпочитат онази за Иванушка Дурачок, който докато спи на печката се оженил за царската дъщеря.

# 307
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ами да, да се спасяват, щом не са инвалиди, деца или старци. Спасението е единствено в техните ръце.
Не благоденствам, но не се оплаквам. И никой никога не ме е "спасявал", нито ми е хрумвало да чакам спасение от някого.


Абе Сапфир. Говориш на хора, които чакат Мамашата да ги освобождава, спасява, напътства и поучава.

Такива хора не разбират когато им кажеш, че "спасението е в ръцете на давещите се" и въпреки че се водят по документи българи приказката за "Неволята" изобщо не я разбират.
Те предпочитат онази за Иванушка Дурачок, който докато спи на печката се оженил за царската дъщеря.

Герри, стига с тази Мамашка.Изтърка се плочата 😂
Русия боб хвърля за България .
Спокойный Ночи 😂😂😂

# 308
  • Мнения: 14 478
Мисля че такива велики като вас поне малко критика могат да понесат.
Не върви хем велик, хем обидчив и като му кажеш две приказки и прави фръц, аз пък няма да играя...
 Mr. Green

Последна редакция: сб, 26 сеп 2015, 00:26 от Герри

# 309
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Мисля че такива велики като вас поне малко критика могат да понесат.
Не върви хем велик, хем обидчив и като му кажеш две приказки и прави фръц, аз пък няма да играя...
 Mr. Green


Аз съм горда и с България и с Русия. 😎Критисизъм търпя , но твоето не е конструктивен .
Обичам Русия колкото обичам България .
И най малко някой като теб би ми повлиял на чувствата или патриотизма.
 I have no time for you baby .Talk to the hand ! ✋✋✋

# 310
  • Мнения: X
Ама защо пишеш постоянно на английски newsm78
Това го прави синът ми - пубер, за по-интересно. Ти да не си на 16-17 г.?

# 311
  • Мнения: 6 122
Изобщо не мога да повярвам, че някой може да твърди, че е нормално здрави, прави хора да чакат друг да ги храни. Никой на никого не е длъжен. Да не говорим, че не е и справедливо.

А колкото до България "самостоятелна държава извън ЕС", това е толкова наивно, толкова невъзможно, че чак смешно.

Политиците, които ни "продават" са взети от народа, не са извънземни. Какъвто народа, такива и политиците му. Да не говорим, че точно и това си заслужаваме.

# 312
  • Мнения: 2 157
Не бих гласувала за излизане от ЕС.
И малкото, което помня преди влизането ни в ЕС, не ми харесва. Simple Smile
Сега си свободен да пътуваш свободно и да търгуваш относително безпроблемно с много по-развити пазари от нашия. Което както и да го погледнеш, води до растеж.
Това, че управляващите ни са тиквеници, е друг проблем, който няма касателство с потенциалните ни ползи от ЕС. Сега поне и там има някакви регулатори, които да изкарват наяве реалната ситуация в България. И вече не е необходимо да се оплакваш на "арменския поп", ако държавата се опитва да те прецака - има спечелени дела Страсбург. Но ние сме свикнали да не си търсим правата. Rolling Eyes

# 313
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Изобщо не мога да повярвам, че някой може да твърди, че е нормално здрави, прави хора да чакат друг да ги храни. Никой на никого не е длъжен. Да не говорим, че не е и справедливо.

А колкото до България "самостоятелна държава извън ЕС", това е толкова наивно, толкова невъзможно, че чак смешно.

Политиците, които ни "продават" са взети от народа, не са извънземни. Какъвто народа, такива и политиците му. Да не говорим, че точно и това си заслужаваме.
От кой народ? Всички, без изключение са отрочета на комунягите. Учили навън, мислещи се за нещо повече от народа.
С или без преход, се комунисти ни управляват. Без значение от партията си. Дали ще са СДС,БСП,ДСБ,Патриотичен фронт, все тая. Има едни етнически турци за цвят, които си държат на това, че България е турска провинция и се чудат как да си върнат земите.
За мен, тея лайна не са от народа. Безочлива, крадлива сган.

# 314
  • Мнения: 6 122
Изобщо не мога да повярвам, че някой може да твърди, че е нормално здрави, прави хора да чакат друг да ги храни. Никой на никого не е длъжен. Да не говорим, че не е и справедливо.

А колкото до България "самостоятелна държава извън ЕС", това е толкова наивно, толкова невъзможно, че чак смешно.

Политиците, които ни "продават" са взети от народа, не са извънземни. Какъвто народа, такива и политиците му. Да не говорим, че точно и това си заслужаваме.
От кой народ? Всички, без изключение са отрочета на комунягите. Учили навън, мислещи се за нещо повече от народа.
С или без преход, се комунисти ни управляват. Без значение от партията си. Дали ще са СДС,БСП,ДСБ,Патриотичен фронт, все тая. Има едни етнически турци за цвят, които си държат на това, че България е турска провинция и се чудат как да си върнат земите.
За мен, тея лайна не са от народа. Безочлива, крадлива сган.

Имам предвид, че са от България, българи са. Принципно си права, комунистически отрочета са.

Общи условия

Активация на акаунт