За цигарите и забременяването

  • 7 749
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Не пуша.
Познавам момиче пушеше и през бремеността и има здраво бебче.
Аз толкова много се пазих / само дето работих/ пък го загубих.
Мисля, че щом е здраво се е хванало бебето, здраво ще е до края!
 И както казват здрав плод буря не го хваща

# 16
  • Мнения: 178
Преди а забременея си пушех. След това ги намалих.Сега синът ми е на 13  и пак забременях макар че пушех...Срам не срам,но и сега припалвам  Embarassed

# 17
  • Мнения: 2 381
Shrew, а ти самата смяташ ли че има връзка между забременяване и цигари? Смяташ ли, че е добре да се намалят поне?
До сега не съм в прочела един сайт, че пушенето не пречи на забременяването.
Да не говорим, че всеки гинекологичен преглед започва с въпросите - пушиш ли- по колко? Пиеш ли кафе- по колко?
И още нещо искам да попитам момичетата, които са спрели цигарите и кафето от раз в момента в който са видели двете чертички как организма им реагира на промяната?
Като добавим и нормалните неразположения по време на бременност как се справяте?
Аз лично се опитах да спра кафето преди 2 години (тогава не съм мислела за бебе). Пиех само едно - сутрин и разредено с много мляко. Получих страхотно главоболие, което отмина след втората седмица.

# 18
  • Мнения: 9 903
на мен организмът ми не реагира кой знае как. Доста по-късно усетих, че вече не се задъхвам, но пък почнах да се задъхвам от бременността.А на нито един преглед преди забременяването не са ме питали дали пуша и по колко. Чак в 14 г.с. като ми правиха картона ме питаха, но без коментар.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 423
Страстен пушач съм била винаги - от 20г., не ми е попречило на забременяванията.

# 20
  • Мнения: 883
От 5 години не пуша. То и преди това толкова ми беше пушенето.Но мисля, че има общо и то много. Особено при мъжете. Но и това, че не пуша не ми помага да забременея. smile3518

# 21
  • Мнения: 514
Неотдавна проведените изследвания показват, че жени, които продължават да пушат докато се опитват да забременеят може да почакат за своята бременност доста по-дълго от непушачките.
Учени от Института по здравеопазване при Оксфордския университет сравнили времето за настъпване на бременност при 569 жени пушачки, бивши пушачки и такива, които никога не са пушили.
Резултатите от изследването, публикувани в “Списание за биосоциални науки” показали, че   
пушачките опитващи се да забременеят постигат своята цел средно с два месеца по-късно от непушачките.


Точно тази статия от Зачатие ме накара да пусна анкетата.

Бях ги отказала миналата година. 4 месеца не запалих ни една цигара, чувствах се страхотно, а най-хубавото беше, че съпруга спря да мърмори. Да обаче знаех, че ще пропуша отново, винаги си намирам извинение да го направя.

До скоро казвах, че 3 месеца преди да започнем с опитите за бебе, ще ги спра. Е,и...не ги спрях, сега казвам, че като забременя ще ги спра. Безотговорно, но това е самата истина.  Embarassed



# 22
  • Мнения: 998
Аз също пуша и не смятам, че има връзка, защото когато забременях първия път пушех много, а стана от един път и то непланувано. А сега пуша по 1 кутия на 2-3 дена, но се надявам да ги спра съвсем. Обещавам си, че след като забременея ги спирам завинаги!

# 23
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Със сигурност цигарите оказват влияние и върху оплождането!

# 24
  • Мнения: 2 381
Страстен пушач съм била винаги - от 20г., не ми е попречило на забременяванията.

Буболина, след 20 годнини "страстен пушач" в момента пушиш ли? (виждам, че си бременна)

Зададох в Гугъл пушене и забременяване и ето ви резултатите :

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8& … ng+and+conceiving

# 25
  • Мнения: 3 166
Пуша и досега това не било проблем за забременяването. И аз като G&J спирах цигарите като разбера че съм бременна. Но от три брменности само една има сполучлив край. Не знам дали е от пушенето.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Страстен пушач съм била винаги - от 20г., не ми е попречило на забременяванията.

Буболина, след 20 годнини "страстен пушач" в момента пушиш ли? (виждам, че си бременна)

Зададох в Гугъл пушене и забременяване и ето ви резултатите :

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8& … ng+and+conceiving

Да, все още пуша.

# 27
  • Мнения: 1 866
По принцип няма какво да коментираме според мен дали пушенето е вредно или не, всички изследвания показват, че то се отразява негативно и на забременяването, и на плода после и т.н. Но всичко е до организъм. Както някои върли пушачи живеят дълго, така и други непушачи умират от рак.

По темата. Аз пуших по 1 пакет на ден и това от близо 10 години когато забременях с дъщеря ми. От първия път забременях. Като видях положителния тест спрях да пуша и от тогава не съм запалвала. Когато решихме че искаме второ дете не пушех вече от близо 2 години но парадоксално ми отне повечко време да забременея: няколко месеца. Значи забременяването зависи от много други фактори и пушенето е само един от тези многото. Поне моят извод е такъв.

Последна редакция: нд, 02 апр 2006, 11:47 от lala

# 28
  • Мнения: 2 022
Според гинеколозите пушачките доста по-рано достигат до менопауза, а според ембриолог, с който съм разговаряла на тази тема  пушенето води до по-лошо качество на отделените яйцеклетки и сперматозоиди. За мъжете пушачи е доказано, че пушенето е един от най-сериозните фактори, които оказват влияние върху сперматогенезата. Също съм пушач,  но един месец  преди всяка  ин витро процедурата съм ги спирала - не можех да си позволя при използването на толкова скъпи процедури и толкова години чакане,  да запаля цигара, при положение, че всички знаем, че те вредят на всеки един етап в репродуктивния процес. Наскоро едно момиче беше писало за Англия, че здравната каса там не отпуска средства за ин витро на двойки, в които има пушач. Навсякъде пише, че цигарите намаляват шансовете за забременяване.

Последна редакция: вт, 28 мар 2006, 07:53 от Cygnus

# 29
  • Мнения: 3 042
Не смятам, че пушенето може по някакъв начин да е причина за незабременяване. Аз съм пушила и въпреки това не съм имала абсолютно никакъв проблем със забременяването. Винаги съм забременявала, когаво пожелая и то веднага. Разбира се след като вече съм знаела, че съм бременна постепенно намалявах цигарите, докато спра напълно да пуша.

Общи условия

Активация на акаунт