Кошница за кола (0+) - със стойка или без?

  • 1 894
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640
баси тъпия закон Shocked
Таксиджиите, които са зад волана по цял ден и са изложени на риск, а за инструкторите- не коментирам Rolling Eyes
А в белите държави бременните слегат колани, аз също слагжах- има си начин. Благодаря да ме размаже еърбега.
Мерси за старанието Кекси, просто невероятно Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 187
Имахме и без и със стойка на Чико, по ред причини. Стойката на второто ни кошче си я возехме в багажика  Laughing Един път се опитах да я използвам и се оказа, че повече ми пречи от колкото да ми е в полза (обяснявам: понеже возя малкото на предната седалка до мен и като сложих кочето върху стойката се оказа, че не мога изобщо да виждам страничното огледало. #Crazy А определено не съм от ниските Naughty) Така че при нас стойката беше напълно безполезна.

Ами как няма да ти пречи?! Мястото му не е там!Кошчето за кола НИКОГА не се слага на предната седалка! #Crazy То само като забележиш че така нямаш видимост и ще се сетиш.
Ей не спирам да се изумявам,все едно живеем някъде в дълбоката африканска провинция..
Ауто фикс системата затова е измислена,за по-голяма сигурност на бебето а не да си я возим в багажника.А за  който личното удобство при шофиране е по-важно  от безопасността на бебето-да си го сложи в кенгуро и да шофира така(хем ще си го гледа непрекъснато,хем и него ще го гледат питайки се дали е с всичкия си?) smile3537

Аз си купих Чико количка,в цената и влизаше кошчето и ауто фикс-а.Това е задължително при пътуване,иначе кошчета за разходки колкото искаш!
Eто ги

# 32
  • Мнения: 1 187
баси тъпия закон Shocked
А в белите държави бременните слегат колани, аз също слагжах- има си начин. Благодаря да ме размаже еърбега.

Е добре че не бях с колан,като катастрофирахме-бях в 5-ти месец бременна.Сега сигурно нямаше да имам бебче.Колата ни нямаше еърбег.Но ние пък имахме КЪСМЕТ!

Ето потвърждение

# 33
  • Мнения: 7 640
радвам се за вас, но разберете, че коланите не са опасни за бременните.

# 34
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
радвам се за вас, но разберете, че коланите не са опасни за бременните.


Опасни са, защото минават през корема и когато се набият рязко спирачки все едно получаваш шут в корема, а най добре е бременната да се вози отзад зад шофьора

# 35
  • Мнения: 7 640

Опасни са, защото минават през корема и когато се набият рязко спирачки все едно получаваш шут в корема, а най добре е бременната да се вози отзад зад шофьора
как през корема, бе хора?!? Точно под корема, върху срамната кост и между гърдите. Матката изобщо не се притиска.
Както и да е- решавате си вие. Източници много.
Аз също за пореден път не разбилам как при положение, че е забранено да се слага столче до шофьора, има упътване как да се поставят там, а на нашата кола- модел 2004-5 има схема и указание как да се изключи еърбега.
Както и да е- безавариен път на всички

# 36
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

Опасни са, защото минават през корема и когато се набият рязко спирачки все едно получаваш шут в корема, а най добре е бременната да се вози отзад зад шофьора
как през корема, бе хора?!? Точно под корема, върху срамната кост и между гърдите. Матката изобщо не се притиска.
Както и да е- решавате си вие. Източници много.
Аз също за пореден път не разбилам как при положение, че е забранено да се слага столче до шофьора, има упътване как да се поставят там, а на нашата кола- модел 2004-5 има схема и указание как да се изключи еърбега.
Както и да е- безавариен път на всички


Да, така е когато си с голям корем, но когато си в 5-6-ти месец ти минава през корема  Grinning, защото няма как да ти се задържи както го описваш, аз съм се возила с колан когато бях бременна, но все го държах и отпусках, намествах и накрая вече не го слагах, защото много ми натискаше корема

# 37
  • Мнения: 7 640
ами не си съвсем права- просто не си го регулирала, може би е бил много високо закрепен на колоната.
Никога не ми е опирал в корема, аз до последно от колата не слязох. Само долната част няма как да преместиш, и спирах по-често до тоалетна. Иначе, ако го опъваш нон-стоп с ръка, по-добре без- по-опасно е, з-то не е на място и не е притегнат както трябва.

# 38
  • Мнения: 1 187
Абсолютно съм против бременна да ползва колани! Naughty  Мястото и е на задната седалка,и по-конкретно от дясно.Доказано е че това е по-безопасното място в автомобила!

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Абсолютно съм против бременна да ползва колани! Naughty  Мястото и е на задната седалка,и по-конкретно от дясно.Доказано е че това е по-безопасното място в автомобила!
Отдясно значи зад шофьора или другото място, защото чета къде да сложа бебешката кошница и препоръчват зад шофьора.

# 40
  • Мнения: 1 187
Абсолютно съм против бременна да ползва колани! Naughty  Мястото и е на задната седалка,и по-конкретно от дясно.Доказано е че това е по-безопасното място в автомобила!
Отдясно значи зад шофьора или другото място, защото чета къде да сложа бебешката кошница и препоръчват зад шофьора.
Другото място.Не случайно там се возят президенти и всякакви VIP.От съображения за сигурност. yes

# 41
  • Мнения: 161
видях темата и да попитам някой може ли да ми прати снимка на малко бебенце как точно седи в коша? Баткото го сложих голям на 8 месеца, на за този юнак който го чакаме се очертава да го возя от малък и просто не знам как се връзва толкова малко бебе?

# 42
# 43
  • Мнения: 161
благодаря, но това бебенце ми изглежда големичко както се очертава аз ще водя баткото на ясла, а малкия на консултации т.е трябва да го връзвам от едва ли не новородено. хич не ми е ясно все ми се струва, че тези колани са много големи. Иначе и аз се насочих към едни модел със стойка.

# 44
  • Мнения: 7 640
какъв е проблема да го връзваш от новородено newsm78
Коланите се регулират, споко

Общи условия

Активация на акаунт