Кошница за кола (0+) - със стойка или без?

  • 1 897
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
А да питам аз, кошниците без стойка могат ли пак да се монтират добре в кола и могат ли да бъдат добре обезопазени с коланите?

Да, много добре се закрепват, защото самите кошници са направени така, че да паснат на вдлъбнатината на седалката.
За коланите на колата си има специални улеи, в които се прекарват и се закрепва яко  Peace

# 16
  • Мнения: 346
Аз да попитам нещо малко в страни от конкретната тема: Чух, че било забранено бебоците да се возят на предната седалка до шофьора newsm78 Там ние прекарахме 6 месеца Rolling Eyes Тогава как би следвало да се мнотира кошче БЕЗ стойка. На задната седлка newsm78 ...как тогава мама ще го вижда какво прави  #Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 2 300
Със стойка - поставянето на кошницата е по-лесно, по-бързо и по-удобно  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 198
galinke,mnogo e opasno da se vozi malkia otpred.pri edin acsident moje da se otvori air bag i da go zadu6i!
otzad slagai ko64eto nisto 4e e bez stoika-varji go samo s kolanite-imasi spezialni masta i ne se pritesniavai-safty e !
ot li4en opit go znam
i poiavi se moliate on line

# 19
  • Мнения: 7 640
може да возиш детето отпред, ако деактивираш еърбега и кошницата е с гръб към движението.
Стойката е удобна, з-то кошчето само щраква върху нея, а не си играеш с коланите всеки път. От друга страна тези без стойка стават на люлка вкъщи.

# 20
  • Мнения: 5 500
може да возиш детето отпред, ако деактивираш еърбега и кошницата е с гръб към движението.
...
Аз смятам, а и не само аз, че е крайно опасно да се вози дете на предната седалка! Било с или без еърбег.

# 21
  • Мнения: 210
Благодаря, момичета! Обсъждането беше полезно  Simple Smile, надявам се не само за мен!

# 22
  • Мнения: 46 518
По закон на предната седалка може да се вози бебе, ако:
- колата няма еърбег или е деактивиран
- детето е в кошница за кола

Препоръчва се при малки бебета, когато майката шофира и няма друг човек в колата, бебето да е близо до нея, за да може да реагира при случай като повръщане, задавяне и т.н.

Аз лично никога не бих посмяла да я сложа отпред, но и не шофирам сама (то аз хич не шофирам де, ама така се казва  Mr. Green), но някои нямат избор  Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 2 300
От друга страна тези без стойка стават на люлка вкъщи.
Тези със стойка също могат да се ползват като люлка.

# 24
  • Мнения: 7 640
те ми се струват по-плоски отдолу, а другите са съвсем като дъга, затова го написах.

# 25
  • Мнения: 5 500
По закон на предната седалка може да се вози бебе, ако:
- колата няма еърбег или е деактивиран
- детето е в кошница за кола

Препоръчва се при малки бебета, когато майката шофира и няма друг човек в колата, бебето да е близо до нея, за да може да реагира при случай като повръщане, задавяне и т.н.
По закон, ама по нашия закон имаш предвид? Щото по нашия ЗДП и бременните жени не са длъжни да поставят колани, ама в Европа не е така Wink
Винаги съм го возила на задната седалка, нали знаете че мястото до шофьора е известно като място на мъртвеца. Ако има проблем давам мигач и спирам, друга алтернатива за мен няма!

# 26
  • Мнения: 7 640
По закон, ама по нашия закон имаш предвид? Щото по нашия ЗДП и бременните жени не са длъжни да поставят колани, ама в Европа не е така Wink

дай линк към текста за бременните, че направо не ми се вярва

# 27
  • Мнения: 5 500
По закон, ама по нашия закон имаш предвид? Щото по нашия ЗДП и бременните жени не са длъжни да поставят колани, ама в Европа не е така Wink

дай линк към текста за бременните, че направо не ми се вярва
Чесно  Mr. Green , не ти се варва? Ще ти изровя, текста гласеше, че бременните жени и пълните хора са освободени от ползване на предпазен колан в автомобила, това на спомен само  Laughing

# 28
  • Мнения: 7 640
наистина, ако намериш- постни го

# 29
  • Мнения: 5 500
наистина, ако намериш- постни го

Чл. 102 (1) Водачите на автомобили, комплектувани с обезопасителни колани, са длъжни да ги използват.

(2) Могат да не ползват обезопасителни колани:

1. бременните жени;

2. лица, чието физическо състояние не позволява употребата на колан;

3. униформените служители от органите за контрол по този закон - при изпълнение на служебните си задължения;

4. водачите на таксиметрови автомобили;

5. инструкторите - при управление на автомобила с учебна цел.

http://www.maverick2000.net/ZDP/index1.htm

Общи условия

Активация на акаунт