Програмата "Личен асистент" - 3

  • 152 961
  • 650
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 28
здравейте какво е заплащането за личен асистент на колко часа се води на работа и плащат ли му се осигуровки има ли някакви привилегии като транспорт или други

# 511
  • Сф
  • Мнения: 10 583
В трудовия договор на асистента, посочената сума бруто ли е или нето?Ако асистента е назначен през април, чак края на май ли ще вземе първа заплата?

# 512
  • Мнения: 2 261
Бруто. Да- в края на май.

# 513
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Бруто. Да- в края на май.
Благодаря много.

# 514
  • Мнения: 12
Здравейте, детето ми е на 3год.с 70% телк с чужда помощ. По коя от програмите за личен асистент мога да кандидатствам? Ще съм благодарна на по запознатите, ако споделят повече инфо как се случва цялата процедура?

# 515
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Аз навремето кандидатствах по две програми-за независимо детство и за независим живот,бях одобрена и по двете,избрах втората,т.к. тя се водеше в нашата община и беше за по-дълъг срок,а другата не.Нека и другите,които са по-запознати да кажат.

# 516
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
И през 2018 г. Агенцията за социално подпомагане (АСП) ще продължи да извършва финансови трансфери до общинските администрации в страната за обезпечаване на предоставянето на услугите в домашна среда - „личен асистент“, „социален асистент“ и „домашен помощник“. Това е регламентирано с Постановление № 332 на Министерския съвет от 22.12.2017 г. за изпълнение на държавния бюджет на Република България за 2018 г. (обн. ДВ, бр. 103, 28.12.2017 г.)

Към 11.01.2018 г. броят на сключените между Агенцията и общините споразумения за финансиране на посочените социални услуги е 219. През настоящата година предстои АСП да подпише споразумения и с останалите 74 общини/райони на общини, чието финансиране по процедура „Независим живот“ приключва през 2018 г.
http://asp.government.bg/web/guest/about/-/asset_publisher/gGchK … km0t_redirect=%2F

# 517
  • Сф
  • Мнения: 10 583
При нас, в Сф вече набират документи, но още не е подписан договора от асистента и вече се нервя и притеснявам.Знам че ще е за 12 месеца и няма да има прекъсване.При ново инфо ще пиша!Успех на всички.
Пиша за ЛА от общините, което до 09.беше по евр.пари.Сега са от бюджета.

# 518
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
При нас още нищо не се знае. Най-гадното е, че ни освободиха края на ноември и още нямаме внесени осигуровки за последният работен месец, та оставаме и без обезщетение от НОИ
От дълбоката провинция съм.

# 519
  • Мнения: 73
ЗДравейте,тази година за пръв път кандидатствах по програмата за личен асистент на възрастен човек.Някой знае ли какво ще се заплаща на месец

# 520
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Зависи от часовете.В ТД който ще подпишеш ще пише сумата бруто и може да си я сметнеш с калкулатор след удръжките.Сега ще има повишение малко заради МРЗ но парите така или иначе не са много.
Мин.година за 4 ч на ден се взимаха към 250 лв. чисто.Ние още нямаме ТД, не е готов написан, въпреки че носихме отчет за януари.Предполагам до края на февруари ще се знае.Засега чакам.
Знам само, че сме одобрени .

# 521
  • Мнения: 73
благодаря ви за бързия отговор,и аз съм одобрена и чакам за подписването на договора,разбрах че ще е под мнималната работна заплата но не не казаха колко ще се заплаща,както и  че ще трябва през целия ден да съм ангажирана от осем до пет

# 522
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Ако сте ангажирана от осем до седемнайсет това, значи че сте на пълен работен ден и няма как да сте под минималната работна заплата.

# 523
  • Мнения: 73
обадиха ми се да ме информират че трябва да мина обучение тази седмица за да ми издадат сертификат за личен асистент и се указа че договорът ще бъде за 6 часов работен ден, за заплащането нямам информация все още

# 524
  • Мнения: 73
здравейте предстои ми да занеса  в кметството отчетния доклад за месец февруари но нещо не съм наясно как да го попълня,дневника с извършените дейности си го попълвах ежедневно но този лист не го разбирам исках да кача снимки но не виждам как,  предполагам че са на един и същи принцип отчетните доклади,ако някой може да ми обясни как да го попълня моля да ми каже,ако има някакво значение от Варна съм,незнам дали за всеки град не е различно за това пояснявам

Общи условия

Активация на акаунт