ДУБАЙ 10-та тема

  • 74 458
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 139
В Абу Даби , освен Джамията Sheikh Zayed , Capital Gate , Emirates Palace Hotel , HQ Abu Dhabi и Корниш , има ли други забележителности , които да съм рпопуснала . Как да ги подредим във времето , като ми се иска джамията да е последна ? Къде да пием кафе в Абу Даби ? И така и не разбрах къде се намира сук-а им .  В предната тема едно от момичетата ме пита "Къв пазар има там ? " . Old Souk е изгорял доколкото разбрах , къде може да се разходим и да усетим духа на Абу Даби - със сергийките , подправките и т.н , нали ме разбрате ?

# 46
  • Мнения: 54
Опитвам се да платя с дебитна карта на Пощенска карта Виза, но не ми се получава. Някой с идея - защо?   bouquet

1. Не навсякъде приемат дебитни. В определени сайтове, може да се плаща само с кредитни карти. Например, в booking, някой хотели могат да се платят с дебитна, други само с кредитна.
2. Банката може да не одобрява (да блокира транзакциите) покупки от опредени сайтове (неодобрени, с ниска сигурност на транзакции) и държави, които са в рискова зона. Това, което можеш да направиш, е да се обадиш на кол центъра на Пощенска, за да направят проверка и ако има възможност да отблокират транзакцията.

# 47
  • Мнения: 160
Здравейте , търся ваучер за Ferrari World Abu Dhabi  от Entertainer , на някой да му е останал?
Моля на лични... Praynig
И да попитам - къде се пиеше това кафе ли беше,чай ли беше със златни частици ?

# 48
  • Мнения: 23
Аз за Абу Даби съм предвидила и да се качим на кулата на Марина мол,от където има панорамна гледка и предполагам ще е много красиво. Знаете ли дали автобусът от Дубай за Абу Даби минава през кръглия небостъргач?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 483
Ние днес си получихме потвърждението за обиколкна на пистата Яс Марина в Абу Даби, отделно ми отговориха от Arabian Nights Tours за ползването на ваучера от книгата. Ако го ползвам офертата е 300 дирхама за двамата, ако не го ползвам е по 210 на човек. Пратиха ми и форма за плащане с кредитна карта. Аз мислех на място да плащам, че пътуването е точно след заплата- ще са заедени картите хахах, ама от друга страна като платя сега там няма да мисля за пари. Само за джобни ще нося.

Вече окончвателно се навих за кола. Като си влязох в акаунта на Уиз и ми изкара егати офертите. За без пари почти- то ние толкова ще дадем за таксита и градски транспорт.

# 50
  • Мнения: 139
Гери , аз резервирах кола от www.rentalcars.com  за 9 дни платих 256,35  и пълното покритие 142,02  , общо 398,37 лв . Това беше най-евтината оферта , която намерих .

# 51
  • Мнения: 139
Аз също не можах да разбера , Палмата може ли да се разгледа с кола ? Къде всъщност те пускат с колата и къде не ( предполагам там където са частните имоти е забранено влизането ? ) . Има ли разлика между това , което ще се види с колата и това , ако се качим на монорелсовото влакче ?
Сега прочетох в една по-стара тема , че международната книжка се вади от СБА , ние я изкарахме от КАТ , има ли значение ?

Последна редакция: сб, 19 сеп 2015, 18:43 от jojoko

# 52
  • Мнения: 5 215
Може да се разгледа с кола. Има разлика в гледката с кола и влакчето. В ютуб има клипчета.

# 53
  • Мнения: 4 734
Капучино със златен прашец в Еmirates palace в Абу Даби... Цената бе доста солена обаче... Mr. Green
Друго интересно в Абу Даби е Ferrari world, koйто е любител на скоростните влакчета... Peace

# 54
  • Мнения: 206
Записвам се да следя темата.Замислям се за едно пътуване 2016

# 55
  • Варна
  • Мнения: 483
А бързо ли ви издадоха международните книжки? Чака ли се няколко дни или става веднага?
Вчера една приятелка ми каза за сайта www.airbnb.com собственици от цял свят предлагат апартаменти, студиа, дори само стаи под наем. За Дубай има интересни оферти, но като за двама души все още нашия хотел е с по-добра цена.
Може да е по-изгодно ако са повече хора за нощувка.

# 56
  • Мнения: 139
Ние отидохме в КАТ Бургас , платихме 5,80 лв и след половин час беше готова книжката . Трябва да носиш снимка.

# 57
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
Пожелавам си Дубай за следваща дестинация ,запис да чета ,снощи на един дъх прочетох цялата предишна тема.Прекрасни сте ,момичета,продължавайте в същия дух.След като успешно организирах пътуване до Рим,май догодина ще се престраша и на по-далече.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 483
Ох, хваща ме предстартова треска. Постоянно се присещам за разни неща и се панирам, че нещо ще забравя да свърша.
1. Адаптори за тока от къде взехте? Като гледам ще ни трябват поне 3- два телефона и фотоапарат.
2. Обещали сме на хлапето, че отиваме да търсим голям подарък. Има ли из моловете детски магазини? Гледах, че Toys R Us ги има в Дубай ама не са в моловете. Трябва да вземем нещо за момче- коли, багери, изобщо нещо с гуми хахах.

# 59
  • Мнения: 4 936
я кажете има ли на някои по-официлани места Бурь Ал Араб, Емирейтс палас, Моловете места където да си оставиш багаж- раница например, Че не ми се връзва по цял ден като тръгнем по официлани, полу-официлани места и плаж как ще се оправяме с багажите без да се връщаме в хотела - при тези разстояния тените не си струва,

Общи условия

Активация на акаунт