КГБ = Клуб на Готините Баби - 161.

  • 53 781
  • 748
  •   2
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 8 382
Нека е добро утрото и от мен.
 
На ДИДИМИТИ, приятна работа. Благодаря ти миличка за красивите бели рози, за чашката кафе Hug

На адашката ДЖИЛИ, благодарско за хубавата песен. Слушам я за пръв път и много ми хареса.

ЯНЕ, спорен ден и на теб. Предполагам, че си направила списъкът със задачите. Пенсионерът - най-заетият човек! Wink

Вчера у дома беше голяма веселба. След обяд дойдоха сина и снахата, да гледаме волейбола. Привечер посрещнахме щерката, дойде за седмица в командировка. Липсваха ни само зетко и двете внучки, но какво да се прави - каката вече сериозно учи. Мина това време, дето грабваха куфарите и пристигаха всички. Сега ще направя палачинки за моето дете и после продължавам да правя конфитюри и сладка. След обяд съм на тръстиката. Ако на някой му е домъчняло за мен, да дойде да ме види Hug

ГРЕТИ, специални благодарности за разясненията bouquet За новата ти причесла - честито. От време навреме е нужна промяна. Кой ли го казва това? Един ужасно консервативен рак, сиреч аз Joy

ДИДИА, приказливке, трябва да си затънала до шия в задачи, че да се представиш само с 3 емотикона.

БОРЯНЧЕ, днес моите прегръдки са за теб Hug Hug Hug И на теб тенкю баба за онзи, образователният сайд. Снахата си го записа. Какво ти е на вида? Зависи кой с какви очи те гледа. Ние в КГБ си те харесваме във всякакъв вид. Нали така, момичета? Почивай си повече, миличка.

АЙША, трябва да отидем на съседките ти от 32 блок на визита. За да са там, ние с теб сме "виновни" Simple Smile

КРЕМЧЕ, радвам се, че се появяваш ''време от време" ( така казва една моя руска подруга - Лариса. Софийските мацки я познават ) Разкажи по нещо за внучетата. Малките какви "постижения" имат за сега. Голямата кака как се чувства сред мъничетата?

РИМАРЧЕ, спорна работа на теб Simple Smile

ФУРИЙКЕ, то таз снимка на някоя прапрабаба ще да е. hahaha Joy

ИВЕ, ама и ние с теб добре сме се подредили. Ти до затвора, аз до лудницата. Мани бегай. Wink

Хайде за сега толкова, че палачинки отивам да пържа. На всички newsm51 love001 спорен ден, успех, късмет и от всичко най-хубаво, по много!

# 721
  • Мнения: 1 558
Добро утро, приятелчета!
Спорна и усмихната седмица ви пожелавам!
Благодаря за ранното кафе и музикалния поздрав, Дидимити, Джили!
Янче, Фло  Hug Hug Hug
Аз още се наслаждавам на моето  Laughing
От днес мисля да се правя на силно работна /до сега май бях силно мързелива  Joy Joy Joy

# 722
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 913
Добър ви ден, дружки мили! Да се явя и аз в "изповедалнята". Ходенето в петък при докторката само ми скъса нервите. Уж записан час за 16.40 пък успях да мина чак в 18 ч. Гледа ме на ехограф, то това и трябваше да е прегледът ми. Гледа намръщено, записва си нещо на един лист, пак мърда машинката, пак пише. Накрая написа нещо на картона и ми го връчи. Без да промълви дума, освен: "Готова сте, предайте това на Вашата лична лекарка. Довиждане" Питам няма ли да ми каже нещо, да ми обясни какво вижда, а тя: Ами няма нищо необичайно, всичко в нормата. С ченгели вадих думите от устата й. Такъв преглед и такава консултация не бях получавала досега! Явно само си прехвърлят пациенти с направления, че да има за всички по някой и друг лев. Загубих си времето, но поне дано е така, както каза, да не е само отбиване на номера. Дано не стане така, както казваше баба ми "Болният е добре, утре погребение"  Mr. Green.
Вчера се прибрах от Карлово и след обяд прибрах разни ненужни дрехи и одеала във вакуумиращи пликове. Поизпразних гардеробите и всичко се събра в една ракла под леглото. Гардеробите сега са празни и готови за нови попълнения. После отскочихме с мама до Банкя малко на въздух и разходка, помотахме се час-два из новото центро на града. Не бях ходила от доста време и останах изненадана от големите промени. Хареса ми, някак си по-просторно и чистичко, няма го онзи битак, пълно с деца и млади хора. Днес отново на тръстиката. Вечерта пък майсторих картички за бебче, нали чакаме да се появи до 22 октомври, време не остана та най-накрая се стегнах и направих няколко картички. Дано само всичко мине добре и да са живи и здрави и мама и бебко.
Днес май ще е последният топъл слънчев ден (така поне ни плаши Емко Чолаков). Дано да грешат, че много ми се иска циганското лято да продължи поне още седмица-две. Ама колкото-толкова. Важно е на сърцата и душите да ни е слънчево и спокойно. От мен толкова /май доста стана  Embarassed/ Целувам ви и ви гушкам  Hug Hug Hug

# 723
  • Мнения: 1 250
Темата свършва, да взема да се разпиша,  Hug
Не съм честитила на Гъбчето пенсията,още толкова на колкото години си да я харчиш със здраве Hug
На КАГ честита нова прическа.
На всички обновили се външно или домашно да ви е честито.
Зимнини не правим, ама то при нас и зима няма де Hug
Големият внук се върна след петдневен "лагер", след първата вечер, поиска да отидат да го вземат,разубедиха го да опита още един ден, на следващия вече беше доволен и предоволен че остана и като го питахаме как беше, било голям кеф Mr. Green Mr. Green
Сега направих баница с месо-пастел  точени, не купени кори, става екстра, видях и рецепта във фейса за кекс , който ми напомни онези  вкусни простички, както майките ни ги правеха,"модифицирах го" и в момента ухае от фурната.
Фло "честито" ти гостенка Simple Smile
Лека , тиха и хубава седмица да имаме всички Hug

# 724
  • Мнения: 641
Римарче,блазе му на кучо! Нашето домашно хинче няма тестиси , кучето- пазач на пчелина много се губеше по време на....... и ММ го заведе да го кастрират.
.............родителите на ММ са големи сладури.................
Като е болен свекърът не ни казват, за да не се притесни синът им. Като е болна свекървата и ние и децата ни разбираме от свекъра, че е не е добре.
...
Свекървата от няколко дни има болки в ставата и днес след работа купих банани и отидох да я видя. Звъня на звънеца и се чува нейния глас към свекъра да отвори, той не чу и тя ми ми отвори.
Давам бананите и майка каза, че не обича банани, да ама татко ги обичал, че си ги взеха.
..............показаха ми снимката на ставата, че има шипове и свекърът подчерта, че са хронични и те затискат нерв, който по-късно се възпалява..........въх, ох, и  аз отпреди две години имам снимка на ставата и имам шип............и ще стане хронично.
Оплаках се, че вчера много се уморих, сама в двора скубах корените на доматите, коловете............свекървата ме слушаше с тъжна физономия, а свекърът  с удоволствие....работна съм снаха.
Вестникът,за който пишеше статии фалира, сега си е намерил друг и пак във вихъра,.....

Последна редакция: пн, 19 окт 2015, 18:12 от cream_

# 725
  • Мнения: 18 568
Блазе ти за такъв интелигентен свекър ,дето пише.Нищо че сега куцо и сакато пише по всякакви места.Пък и наистина има да се гордее  със снахата ,току виж и  по вестниците те описал.
Кво като ги изпреварваш  с болежките,на ко й му пука...
Опитвам се да е весело ,но на теб не е  явно.Минали сме от там.Ще  минеш и  ти,споко.Важното е да не ти  пука.А по-важното е да спираш  и  ти тежката работа ,щото не е весело ,но може да ги изпревариш  по пътя за някъде.Било някога,да си въртят старите синджирчето и плеяда деца и  внуци  да вършеят по градините и нивите. Как беше ,пет на нива ,пет на лозе и петнайсет просо жънат и  две ходят и две пълзят и за две се надяваме.
Сега децата ни далеч ,ние,аз по точно сто хиляди пъти съм казвала на майка си да прави което е  възможно,което може.Сега си казвам на себе си. Майка ми доживя до близо 85,другите и те татък,но аз и  моето поколение  си отива внезапно бързо.Така че,според силите.Поне да не пречим като паднем да ни мислят.Не  че много ще се замислят ,младостта си иска своето и  така трябва.Пак на нас теглото.
Всичко в границите на възможностите трябва да  е.
Пак тъжно,но  това е животът ,селфи няма ,...

# 726
  • Мнения: 5 346
Гъбка, честито пенсиониране и от мен! Да си жива  и здрава дълго да получаваш пенсията!

Айша, благодаря за информацията за препаратите! Ще проверя из аптеките какво има.
На всички вас приятелки, уютна вечер!

Последна редакция: пн, 19 окт 2015, 18:30 от K.A.G.

# 727
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296

 Борянче, накара ме да се замисля newsm78

# 728
  • Мнения: 18 568
то  за Кремката беше ,че  доста работи и  тя по ниви и градини.
А за теб май  нещата са подобрени,няма село,но не вярвам да лягаш гладна.И слугуваш на един по-малко,и  той  каприз и четвърт поне.
Май  ти пратих,че няма да намаляват пенсиите пред срока,ще са пълни.Да  си жива и здрава ако те повикат да изчукаш  нещо,да е здрава Анджи,че  тя е твоя  грижа сега,и  пей  в хора мила,прави си весело.То  като станем на години е често през сълзи.Но  пак  е  весело.
Само доходите са проблем като си сам.
Пък като ти до кривее  за село и мотика ,заповядай,ще ми е приятно да става бързо копането.

# 729
  • София
  • Мнения: 16 042
Жабката, добре завърнала се на хубавото, топло място.
Разписвай се като имаш време.
Кремче, разсмя ме със старците. Ако искаш сподели за кой в-к пише свеко. Ще купуваме, че да не фалира медията.
Борянка е права - жилави са старците, нашето поколение се разчиства по-бързо. Аз си го обяснявам,  че те по-дълго време са  живели в спокойното време и са хапвали истинска храна. Тази вечер пътувах в асансьора със съседка от горния етаж - бизнес дама с мерцедес. Ами на 57 г. е със сменена тазобедрена става, куцукаше с бастунче. Тя със сигурност не е лишена от нищо, но организма се предава и е по-стар от реалната възраст.
Фло, завиждам за работата на дъщерята и честите командировки тук. Да можеше и Ани да си намери такава работа, но кой за каквото е учил.
За гости в 32 бл. съм готова всяка вечер след 18.30 ч. - само свиркай. Ще ги нагледаме, ще дам мъдри указания като бивша студентка -квартирантка.
КАГ, препаратите са достъпни, в София ги има по всички аптеки. Дано и при вас да ги зареждат. Сетих се - от капсулите за пиене Фитовал може да вземеш 1 блистер за проба. Да не би да  има странични ефекти за стомаха.
Янке, ЧО не го сравнявай с историята по наше време. Нашите учебници бяха написани на достъпен език, бяха интересни и увличащи. Като гледах Анините - ами авторите бяха мои познати от ВТУ, те просто са съкратили учебника за студенти. Чакай в 5 кл. да изучавате след 1878 г. консерватори, нац-либерали, радикали и "прочая сволочь". Те тогава ще е трудно за запомняне, то разбиране няма.


# 730
  • Мнения: 18 568
Не  завиждам на следващите дето трябва да учат сегашното време по история,всякакви...да не казвам думата.

# 731
  • Мнения: 641

 Борянче, накара ме да се замисля newsm78
Янче,грешно ни е програмирането.....и е време да се замислим??
Свекървата учи щерките, че свекървите им ще ги ревнуват.
Да не показват пред мъжете си какво умеят,за да се грижат за тях.......тя и на мен ми била казвала,ама аз не съм я разбрала.

# 732
  • Мнения: 18 568
И мота си каза веруюто-нямам,не знам ,не мога,ама и аз не разбрах та се натресох яко,сега боли това онова от тежкото.Няма медал  и тикви няма наоколо ,тази година от един корен две никакви.На  сянка бяха.
Свиркайте си каквото и да става,аз имам дерт и скоро няма да ми мине,все ще съм такава заядлива и гадна,но един любовен филм ,романтичен  и красив с минало и  съвременно вплетени,с притча за любовта от миналото ..мога да ви предложа,ако няма какво да правите  и докато не са го отлюспили за авторско право че е пресен...

# 733
  • Мнения: 641
Айша, аз не ги чета........и сега към тел. СКАТ

Последна редакция: вт, 20 окт 2015, 06:19 от cream_

# 734
  • Мнения: 18 568
Все откачени

Общи условия

Активация на акаунт