Изчерпан яйчников резерв

  • 281 307
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 1 785
  • Мнения: 3 134
Fanny сигурно варира, защото и антралните фоликули варират. Поне при мен са били в някои месеци и 7,8,9,10. Факт е, че почти всички лекари, които съм посещавала, казаха да не го гледам АМХ, защото явно при мен стойността му не отговаряше на действителната картинка. Иначе и аз пих част от въпросните добавки 6 месеца преди да забременея + пшеничната трева 1 месец, не знам дали само те са помогнали, но не навредиха.

# 1 786
  • Мнения: 3 134
Естествено забременях, 2 месеца след проверка за проходимостта на тръбите. (Въпреки че бяха напълно проходими) Не знам дали това, добавките,които пиех вече 6 месеца или нещо друго помогна, или просто си беше дошло времето. Аз съм на 29, АМХ ми беше 0.69 (само веднъж изследван) но както казах аз имах добра бройка антрални и ми казаха, че не съм с НЯР/ИЯР. За това в тази тема толкова често се споменава да не се съди само по стойността на АМХ - невинаги е показателна! Важни са и други неща

# 1 787
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
При АМХ под 0,100 изследвано 07,2019г. правех по  4 антрални в ляво и толова в дясно. И това беше в продължение на 1 година след прекрасната стоност на АМХ. Не знам какво е качеството и дали изобщо има Я в тях . Но го пиша за съпоставка Simple Smile

# 1 788
  • Мнения: 205
Моля препоръчате ми специалист в София? От др Шефкетова имате ли отзиви?

# 1 789
  • Мнения: 3 505
Моля препоръчате ми специалист в София? От др Шефкетова имате ли отзиви?
Лични наблюдения нямам, но моя приятелка беше при нея и е доволна.

# 1 790
  • Мнения: 1 554
Здравейте, в следствие на ендометриоза имам доста намален резерв и лошо качество на Я. Имам един инвитро опит в Турция и дъщеричка след него, която септември ще стане на 2 г. Откакто съм родила не сме се пазили. Имаме 3 месеца насочени опити за забременяване без резултат. На 30 год съм в момента.Имам нужда да чуя положителни истории. Не ми се тръгва отново по пътя на инвитрото, но и нямам много вяра, ще ще стане естествено. Този и следващия месец съм решила да пробвам пак с лентичките за овулация, а след това може би ще опитам с фоликулометрии при някоя близка до вкъщи АГ, че с малко дете няма как да ходя някъде си и да чакам с часове. Моля  да споделите, ако сте били в сходна ситуация. Отворена съм и за идеи. Не пия нищо в момента освен фолиева киселина. Благодаря

# 1 791
  • Мнения: 95
Здравейте, антрални фоликули броих на 3 ден и имах два в дясно, а левият яйчник беше "изчезнал'.На ден 6 се оказа че в левия яйчник също има два малки фоликули, а доминантния беше в идеален вид и пристъпихме към пункция на ЕЦ без никаква стимулация разбира се.Резултатът е 0 яйцеклетки.

Очаквах го разбира се, но пак ми е много мъчно, че няма да има шанс.

Та, поводът да пиша тук е друг.Какъв е този списък на Денис за ияр? От какво се състои? Ако някой го има ще ми го прати ли, ако не е много трудно?

# 1 792
  • Мнения: X
Резултатът е 0 яйцеклетки, не защото във ф е нямало я, а защото не са успели да я аспирират, което понякога се случва. Не трябва да се отказваш, пункции на ЕЦ или с минимално стимулиране (колкото да се контролира развитието на ф) е подходящо за твоя случай. На колко си години и какво трябва да значи ''изчезнал ляв яйчник''?

# 1 793
  • Мнения: 95
Писала съм по-рано в темата че миналия месец ми поставиха ИЯР диагноза с АМХ 0.01, на 33 съм.Лекарят ме попита дали ми е опериран левия яйчник (не е ) защото го "няма", след два дни се оказа че си е там и фоликули има даже.Пациентка съм на Надежда но не за дълго.

# 1 794
  • София
  • Мнения: 213
Писала съм по-рано в темата че миналия месец ми поставиха ИЯР диагноза с АМХ 0.01, на 33 съм.Лекарят ме попита дали ми е опериран левия яйчник (не е ) защото го "няма", след два дни се оказа че си е там и фоликули има даже.Пациентка съм на Надежда но не за дълго.

Аз да споделя, че на мен ми измерваха 5 антрални общо. Бях с фемара и при пункция от 2 Ф извадиха 1 яйцеклектка, която се оплоди и сега реве до мен. Така че имаш си шанс, но единствено на ЕЦ са много тегави нещата, защото наистина не винаги може да се извади Я или тя да се оплоди. Какво те притеснява в Надежда?

# 1 795
  • София
  • Мнения: 690
И аз да споделя. Първи опит с фемара - кух фоликул. Втори три фоликула - 3 оплодени яйцеклетки. Върнати 2 ембриона, един сега ни радва. Шанс винаги има. Успех.
Най-добре следи темата за подобряване на ову на denis. и ѝ пиши на лични, ако имаш притеснения, въпроси, някакви специфики и т. н. Тя е много отзивчива.
P. S. Пратих ти списък, но не всички добавки са Ок да се приемат от всеки. И те са индивидуални.
Редактирам се! Вторият опит си ми беше с “истинска” стимулация!!!!

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 22:20 от Matta

# 1 796
  • Мнения: 6 036
Sunnshinne, аз ти писах и в една друга тема, в която си писала. Аз също съм в Надежда и действам на ЕЦ. С ИЯР съм, но вече на 41 години. Не се отчайвай след 1 неуспех. Понякога, за да се нацели правилния момент за вадене на яйцеклетки трябва да се измине кратък път. При мен се установи, че трябва да се вадят на малки фоликули в повечето пъти. На 13-15 мм. ми назначават пункция. Там опитват различни неща и ЕЦ е на най-приемлива цена в сравнение с други клиники. При д-р Цветков ли си?

# 1 797
  • Мнения: X
Еха, 13-15 мм не е ли много малък фоликул, моите на 20 мм са готови. Досега колко я сте извадили и откога опитвате? Има ли цетротид преди пункцията или нищо не се слага?

# 1 798
  • Мнения: 6 036
Имам 4 замразени ембриона до момента. Пациентка съм на Надежда от януари 2019. Но първата година изгубих 5 ембриона в чакане до 5ти ден, за да им направя ПИД понеже имам 1 мисед поради хромозомна аномалия.
4 дегененерираха на 5-6 ден /не бяха стигнали стадий бластоцист/ и 1 стигна до ПИД, но беше увреден. После реших да замразявам на 3ти ден, за да им дам все пак някакъв шанс. По-голямата част от 2020та обаче го закъсах със ЗФ, хормонален дисбаланс и какво ли още не. И резултатът е 4 ембриона. Сега ще започвам с трансферите. До момента не съм правила, защото събирах и замразявах.
При последната пункция ми сложиха тригер на 14 мм. ЛХ беше 9.6, Естрадиола 266 и извадихме зряла яйцеклетка, която оплодихме и замразихме на 3ти ден. Ембриолозите казах, че нямат никакви забележки по развитието на ембриончето.
При по-напреднала възраст при някои жени яйцеклетките узряват по-рано. ЛХ примерно на 9-10 ден вече ми е като за овулаторна фаза. Blush
Преди пункция имам по 1 Цетротид и 1 Хориомон. Напълно ЕЦ правя.
Sunnshinne има предимството на младата възраст и мисля, че трябва да пробва още поне 2 пъти преди да се откаже. Flowers Four Leaf Clover

# 1 799
  • Мнения: 95
Боби от сърце ти пожелавам да се получи всеки трансфер и лека и успешна бременност:heart:

С АМХ 0.01 яйчниците ми са на около 55 не на 33 така че може и да няма с какво да правя опити повече.

Общи условия

Активация на акаунт