Изчерпан яйчников резерв

  • 281 299
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 50
Здравейте! Аз съм на 42 г. имам син на 22 г. АМХ - 0.4 (преди година АМХ - 1,1), ФСХ - 10. Правим опити от 6 години.  Правила съм една  инсеминация с мерионал - 4 Я-нисък естрадиол , 11 ден овулация, процедурата беше неуспешна. След това опит инвитро с клостилбегит 5 дни , после менопур и цитротид - 1 Я,  нисък естрадиол, прогестерон добре, на 11 ден прогестерона се покачи и не стигнахме до пункция. Трети опит с фемара -  1 Я - оказа се кух фоликул  и пак се прекрати опита. Пила съм 1 година какви ли не добавки. Мъжа ми е с олигозооспермия. Той също пи 1 година добавки-полза няма.  Лекарите трърдят че с мои Я няма смисъл да опитвам повече, резерва ми бил критично нисък.....

# 106
  • София
  • Мнения: 1 913
Здравейте! Аз съм на 42 г. имам син на 22 г. АМХ - 0.4 (преди година АМХ - 1,1), ФСХ - 10. Правим опити от 6 години.  Правила съм една  инсеминация с мерионал - 4 Я-нисък естрадиол , 11 ден овулация, процедурата беше неуспешна. След това опит инвитро с клостилбегит 5 дни , после менопур и цитротид - 1 Я,  нисък естрадиол, прогестерон добре, на 11 ден прогестерона се покачи и не стигнахме до пункция. Трети опит с фемара -  1 Я - оказа се кух фоликул  и пак се прекрати опита. Пила съм 1 година какви ли не добавки. Мъжа ми е с олигозооспермия. Той също пи 1 година добавки-полза няма.  Лекарите трърдят че с мои Я няма смисъл да опитвам повече, резерва ми бил критично нисък.....
по мое мнение 0, 4 АМХ не е чак толкова критичен, все пак не е 0. А колко е Инхибин Б? Какви са резултатите при фоликулометрия?

# 107
  • София
  • Мнения: 6 363
Здравейте! Аз съм на 42 г. имам син на 22 г. АМХ - 0.4 (преди година АМХ - 1,1), ФСХ - 10. Правим опити от 6 години.  Правила съм една  инсеминация с мерионал - 4 Я-нисък естрадиол , 11 ден овулация, процедурата беше неуспешна. След това опит инвитро с клостилбегит 5 дни , после менопур и цитротид - 1 Я,  нисък естрадиол, прогестерон добре, на 11 ден прогестерона се покачи и не стигнахме до пункция. Трети опит с фемара -  1 Я - оказа се кух фоликул  и пак се прекрати опита. Пила съм 1 година какви ли не добавки. Мъжа ми е с олигозооспермия. Той също пи 1 година добавки-полза няма.  Лекарите трърдят че с мои Я няма смисъл да опитвам повече, резерва ми бил критично нисък.....
по мое мнение 0, 4 АМХ не е чак толкова критичен, все пак не е 0. А колко е Инхибин Б? Какви са резултатите при фоликулометрия?

0,4 е в зоната на мрака, особено ако си на 42. питаш за фоликулометрия, а жената си е разказала резултатите от 3 стимулации с различни медикаменти - тези резултати говорят по-добре от фоликулометрия за нейния резерв... това не е математика.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 913
Здравейте! Аз съм на 42 г. имам син на 22 г. АМХ - 0.4 (преди година АМХ - 1,1), ФСХ - 10. Правим опити от 6 години.  Правила съм една  инсеминация с мерионал - 4 Я-нисък естрадиол , 11 ден овулация, процедурата беше неуспешна. След това опит инвитро с клостилбегит 5 дни , после менопур и цитротид - 1 Я,  нисък естрадиол, прогестерон добре, на 11 ден прогестерона се покачи и не стигнахме до пункция. Трети опит с фемара -  1 Я - оказа се кух фоликул  и пак се прекрати опита. Пила съм 1 година какви ли не добавки. Мъжа ми е с олигозооспермия. Той също пи 1 година добавки-полза няма.  Лекарите трърдят че с мои Я няма смисъл да опитвам повече, резерва ми бил критично нисък.....
по мое мнение 0, 4 АМХ не е чак толкова критичен, все пак не е 0. А колко е Инхибин Б? Какви са резултатите при фоликулометрия?

0,4 е в зоната на мрака, особено ако си на 42. питаш за фоликулометрия, а жената си е разказала резултатите от 3 стимулации с различни медикаменти - тези резултати говорят по-добре от фоликулометрия за нейния резерв... това не е математика.
АРТ процедурите също не са математика, а Божа работа....

# 109
  • Мнения: 2 013
bijjy, поразрови се в темата за Турция. Там прилагат специални стимулационни протоколи при намален яйчников резерв (като естроген прайминг - ако не греша името; има и още един), като и ембриологията им е на много по-високо ниво (има много успешни случаи с тежки мъжки фактор, които в Турция - Мемориал хоспитал - са успели, след неуспешни опити в БГ).

FSH-то не се е форсирало над 15 при теб, т.е. теоретично все още това не те спира от стимулации.

Годините не са малко (както и моите), но мисля, че най-подходящо е да отидете там - дори и само за един обстоен преглед. Те ще ви обяснят реалните шансове и може би ако ще правите пак опит - по-добре да е направо там. На теб ти трябва и смяна на подхода при стимулация. (За Турция само тези "мигранти" ме спират.)

# 110
  • София
  • Мнения: 779
Специалист по ИЯР в България е д-р Владимиров.
Не съм убедена, че на база на функционални кисти биха могли да те насочат към ИЯР. Струва ми се, че много жени ги имат поради други причини...

Мерси, записах си час при него  Hug, от това което изчетох останах с добри впечатления.

Разбира се, че кистите не биха били показателни, могат да са от хиляди неща. Просто се чудя как като ми гледаха всеки месец яйчниците не са забелязали липсата на антрални фоликули. Просто за пореден път се убеждавам, че всеки лекар си гледа само определени неща в неговата си област.

Исках също да ви попитам дали имате впечатление от лабораториите и дали има значение къде се пускат хормоните, най-вече АМХ?

# 111
  • Мнения: 856
Специалист по ИЯР в България е д-р Владимиров.
Не съм убедена, че на база на функционални кисти биха могли да те насочат към ИЯР. Струва ми се, че много жени ги имат поради други причини...

Мерси, записах си час при него  Hug, от това което изчетох останах с добри впечатления.

Разбира се, че кистите не биха били показателни, могат да са от хиляди неща. Просто се чудя как като ми гледаха всеки месец яйчниците не са забелязали липсата на антрални фоликули. Просто за пореден път се убеждавам, че всеки лекар си гледа само определени неща в неговата си област.

Исках също да ви попитам дали имате впечатление от лабораториите и дали има значение къде се пускат хормоните, най-вече АМХ?


На мен никога преди да отида в репродуктивна клиника не са ми броили антрални фоликули. Даже не знаех, че съществуват. Така че сигурно е нормално, не мога да кажа...
За лабораториите, не знам дали има смисъл да се занимаваш - д-р Владимиров още на първия преглед ще ти назначи всички изследвания, както и в кои дни, така че ако искаш, може и да изчакаш.

# 112
  • Мнения: 852
Здравейте, положението при мен е почти безнадежно-FSH 13.63, Антимюлеров хормон-0,50
Лекаря каза че ще мъчим стимулация но надали с тези яйчници имало какво да се направи.На къде да се насоча какво да правя ум не ми го побира.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 913
Здравейте, положението при мен е почти безнадежно-FSH 13.63, Антимюлеров хормон-0,50
Лекаря каза че ще мъчим стимулация но надали с тези яйчници имало какво да се направи.На къде да се насоча какво да правя ум не ми го побира.
повечето добри лекари, които не искат непременно да ти вземат парите, предпочитат на естествен цикъл, тъй като при стимулирания цикъл се вадят повече Я. и резерва намалява преждевременно. Намери си добър лекар и действай  Peace

# 114
  • Мнения: 13 929
Чак безнадеждно не е, хората забременават и с доста по-лоши резултати  Naughty

# 115
  • София
  • Мнения: 331
Аз 02.2015 имах стойности АМХ - 0,26 и Инхибин Б - 6,18. Два месеца пих добавки, ходих и на физиотерапия преди ин витро - така ми казаха. След това започна едно безкрайно проследяване, изследване на хормони и прегледи всеки месец.
Започнахме със стимулация, видя се че не образувам много фоликули и лекарката я спря, за да не ме ощетява финансово повече. Пробвахме на естествен цикъл няколко пъти, обаче вдигам много ЛХ. Тя ми обясни, че високо ЛХ е признак за изчерпан яйчников резерв.
Опитахме и инвитро с лека стимулация, за да се сложи Цетротид за сваляне на ЛХ. Образувах 4 фоликула, от тях извадиха 3, от тях една яйцеклетка - дегенеративна и незряла. Дори до трансфер не стигнах и ме насочиха към донорска яйцеклетка.
Вече беше август месец и стойностите на АМХ и Инхибин са били още повече паднали.
От това, което съм чела във форума, при изчерпан яйчников резерв със собствени яйцеклетки се забременява или по естествен начин или с инвитро на естествен цикъл.

# 116
  • Мнения: 852
Много ми е интересно как при положение, че при инвитро със стимулация е малък шанса да стане нещо, да е възможно естественото забременяване.
В главата ми е пълна каша newsm78

# 117
  • Мнения: 13 929
Има и такива късметлийки Simple Smile

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 287
Здравейте на всички. На 35 години съм и съм много притеснена от моите изследвания, които ми направиха през последните месеци:
TSH - 2.85
Anti TPO - 44.13
Anti TG - 30.08
LH - 42.08
FSH - 67.12
Testosteron - 0.90
AMH - 0.10
Два дена след цикъла ходих на преглед и имам два антрални фуликула с р-ри 5мм. Следва проследяването им след 10 дена.
Казаха ми да се замисля много сериозно за донорска яйциклетка, като и този вариант не е много сигурен. А и парите не са малко за инвитрото и ме е страх, че едва ли ще имам възможност за няколко опита.
Така ми се иска да си имам бебче, а ме хваща страх, че няма да мога....
Според вас имам ли шансове, какви други изследвания трябва да си направя, трябва ли да пия някакви добавки, витамини или нещо, което да ми помогне?
Ще съм ви много благодарна за всеки съвет, който ми дадете!

# 119
  • Мнения: 2 877
сигурна ли си, че лх и фсх са с такива стойности? много са високи за възрастта ти. направи контрола и ако се повторят, премини много бързо към инвитро на естествен цикъл. при такива стойности на фсх стимулация не би дала резултат.

Общи условия

Активация на акаунт