Изчерпан яйчников резерв

  • 281 313
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 98
Здравейте, дами!

Обръщам се към тези от вас, които имат опит/информация за ин витро при изчерпан яйчников резерв.

Наскоро научих, че съм с изчерпан яйчников резерв (36 г., FSH: 25 mg/ml, AMH: 0.5). От две места ми казаха, че единственият ми вариант е ин витро с донорска яйцеклетка, и че шансът за успешно ин витро с моя яйцеклетка е под 5%. Няма смисъл да ви обяснявам какво е чувстото от такава новина ...

Поразрових се из интернет и се оказа, че много клиники изобщо не предлагат ин витро на жени като мен - при такива ниски шансове за успех това само им разваля статистиката ... Та въпросът ми по същество е - има ли някоя от вас в подобна ситуация, която да е правила ин витро (успешно или не) в клиника в България?

Предварително ви благодаря за помощта. Здраве и успех на всички!

# 226
  • София
  • Мнения: 6 363
Здравейте, включвам се и аз в темата, но може ли да ми разясните, как се разбира дали е изчерпан яйчниковия резерв и какви са причините. Има ли видими проявления или трябва чрез тестове и изследвания да се открие. Благодаря предварително. Просто с мъжа ми правим опити за бебе вече дълго време, но са все неуспешни.

тук е описано подробно всичко:
http://ivf.bg/kakvo-predlagame/yaichnikov-rezerv

# 227
  • Мнения: 272
 Здравей, Caliowiel  аз съм запозната със ситуацията донорска яйцеклетка, и в момента съм бременна от такава благодарение на моите доктори, за мен беше важен донора да е прозрачен и да имам избор. Това ми донесе спокойствие. Дай Б-же всичко е мине с успешен край!
Ако мога да ти бъда полезна с информация - питай!

# 228
  • Мнения: 161
Frida*, Още не съм си правила изследвания, само спермограма пуснахме и се оказа наред. Какво е Фсх?

# 229
  • София
  • Мнения: 134
Здравей, Caliowiel  аз съм запозната със ситуацията донорска яйцеклетка, и в момента съм бременна от такава благодарение на моите доктори, за мен беше важен донора да е прозрачен и да имам избор. Това ми донесе спокойствие. Дай Б-же всичко е мине с успешен край!
Ако мога да ти бъда полезна с информация - питай!
Какво имаш предвид, като казваш, че донора е прозрачен?

# 230
  • Мнения: 21
@Caliowiel аз бях с подобни стойности: АМХ: 0,55, ФСХ също доста високо, в месеца когато забременях беше малко над 20. И аз съм чувала, че нямам шанс, проценти, клонящи към 0 и изказвания на лекари, че с моя яйцеклетка няма да стане и че нямало смисъл. Е взех, че успях. Трябва да намериш лекар, на който му се занимава и да се бори за всеки фоликул и всяка яйцеклетка.

# 231
  • Мнения: 2 357
Северина, при теб имаше ли стимулация или на ЕЦ се случиха нещата?

# 232
  • Мнения: 272
Здравей, Caliowiel  аз съм запозната със ситуацията донорска яйцеклетка, и в момента съм бременна от такава благодарение на моите доктори, за мен беше важен донора да е прозрачен и да имам избор. Това ми донесе спокойствие. Дай Б-же всичко е мине с успешен край!
Ако мога да ти бъда полезна с информация - питай!
Какво имаш предвид, като казваш, че донора е прозрачен?

Прозрачен означава че ми бе даден право на избор, а не каквото ми се падне! Можех да избирам донора по кръвна група, цвят на очите на косата, даже детски снимки на донора имаше...

# 233
  • Мнения: 303
@Caliowiel аз бях с подобни стойности: АМХ: 0,55, ФСХ също доста високо, в месеца когато забременях беше малко над 20. И аз съм чувала, че нямам шанс, проценти, клонящи към 0 и изказвания на лекари, че с моя яйцеклетка няма да стане и че нямало смисъл. Е взех, че успях. Трябва да намериш лекар, на който му се занимава и да се бори за всеки фоликул и всяка яйцеклетка.
Напиши с големи, главни букви името на този доктор, моля, че и аз го търся1 Всички сме в очакване да споделиш малко подробнжсти относно опита. Благодаря1 bouquet

# 234
  • София
  • Мнения: 23 165
няма да си очарована от името  Rolling Eyes
прегледай и старите публикации, писала е кой е.

# 235
  • Мнения: 303
няма да си очарована от името  Rolling Eyes
прегледай и старите публикации, писала е кой е.
Бамби, разбрах, прегледах......  Shocked Чудя се каква магия му е приложила1  newsm78

# 236
  • Мнения: 21
Бях на клостилбегит само и  Praynig
Докторът е Стаменов, магия не съм прилагала, предполагам обича предизвикателствата  Simple Smile

# 237
  • Мнения: 153
Caliowiel , здравей.
Искам да ти дам кураж и да те насърча да не се отказваш.
Търси своя доктор, клиника и решение.
Стойностите на моите хормони съм написала в първия пост на тази тема.
Шока беше огромен, отчаянието - също.
След няколко месеца забременях спонтанно.
Моля се за теб Praynig

# 238
  • София
  • Мнения: 4 884
Бях на клостилбегит само и  Praynig
Докторът е Стаменов, магия не съм прилагала, предполагам обича предизвикателствата  Simple Smile

Северина, моля те да кажеш само и единствено на клостилбегит ли беше, без други стимулиращи инжекции? А имаше ли инжекция за подтискане на ЛХ, от типа на Цитротид или не?

Благодаря!

# 239
  • Мнения: 2 357
Аз на Клостил реагирах много зле. Уж 4 еднакви по рамер фуликула, а накрая 2 яйцеклетки, които не доживяха 5-ти ден, на ЕЦ също  няколко пъти нищо не се получи. Всеки случай явно е индивидуален. С Гонал и Мерионал имах най-добри резултати, макар и завършили с аборт. Но случаи като на SeverinaS и Nataliq77 ми дават надежда, че и аз ще се радвам на рожба някой ден  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт