Изчерпан яйчников резерв

  • 281 083
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 6 360
не знам защо си мислите, че в Турция правят чудеса.

ваша воля си е дали ще изхабите още 1-2 години и 10-20 хиляди лева, преди да приемете фактите.
на 43 години, това не е преждевременен ИЯР, а си е нормална предменопауза. симптомите на менопауза започват безшумно и процесът протича години наред. когато спре цикълът, това е вече краят. но това не значи, че докато има цикъл, има фертилност.

и с донорска яйцеклетка забременяването не е гарантирано, и там може да загубите време, но шансът е много пъти по-голям.

# 286
  • Мнения: 2 673
Не искам да те отчайвам но и там не са магьосници. Можеш да си отидеш на преглед , ако ти изпишат нещо да го приемаш , но от там на сетне тук ти трябва лекар който да повярва че може да стане чудо. Въпреки всичко си е въпрос на организъм , ако искаш все пак да се бориш  трябва изцяло първо да пренастроиш организма си , трябва да изчистиш токсини , да промениш начина на хранене , да приемаш добавки и след това чак да направиш опит. Това е доста дълъг и изтощителен процес и най лошото е , че резултата не е ясен. Помисли добре за донорската яйцеклетка. Изследванията ясно показва резултата .  Успех!

Благодаря! До известна степен съм съгласна с теб, но в крайна сметка, дори лекарите не могат да кажат на 100% какъв ще е изходът. Винаги има изненади, много отписани жени са забременели. При положение че не съм се консултирала със специалист, никога не съм пробвала, каквото и да е, не мога да мисля за донорска. Ако приема поражението още в началото, и то само от едни изследвания, дето не се знае колко са точни, защото преди това бяха други, то какъв е смисълът да се боря? Мисля, че това не е правилната стратегия за никого. Аз съм доста силен човек, лесно не се отказвам, за донорска ще мисля, ако нямам никакви шансове. Каквото стане, не съм вманиачена на тази тема. За нашите лекари съм писала много негативни коментари, затова няма да ги повтарям. Да, в Турция не са магьосници, но са лекари, а не "лекари". Успех и на теб, за каквото и да се бориш! Hug

# 287
  • Мнения: 1 285
jam е болезнено откровена , за съжаление надеждата винаги последно умира в човека!
Шансът ти със тези изследвания е почти нулев като добавим годините. Аз също се борих със тези резултати, инхибин -в и естрадиола ми бяха в норма ,но три години на зад във Турция. Разликата между нас беше че тогава бях на 40 със един яйчник и две лапароскопски . Имаше месеци в които изследванията бяха със добри резултати , но в процес на стимулацията , естрадиола не се покачваше, което означаваше и по лошо от кухо яйце. На последната стимулация при д-р Карлъкая имах фоликул 19мм , канселирахме опита поради ниския естрадиол , тук направих пункция , яйцеклетка нямаше , беше пълно със течност и около самата обвивка нямаше необходимите хормони. Въпреки всичко не исках да се примиря!!! Продължавах да се тъпча със всичко което прочетях и изследвах хормоните всеки месец. Резултатите излизаха все по лоши. За това и ти писах , пробвай но първо започни здравословен режим на хранене + хранителни добавки , ако след три месеца се променят изследванията , тогава направи опит. Успех! Hug

# 288
  • Мнения: 2 673
jam е болезнено откровена , за съжаление надеждата винаги последно умира в човека!
Шансът ти със тези изследвания е почти нулев като добавим годините. Аз също се борих със тези резултати, инхибин -в и естрадиола ми бяха в норма ,но три години на зад във Турция. Разликата между нас беше че тогава бях на 40 със един яйчник и две лапароскопски . Имаше месеци в които изследванията бяха със добри резултати , но в процес на стимулацията , естрадиола не се покачваше, което означаваше и по лошо от кухо яйце. На последната стимулация при д-р Карлъкая имах фоликул 19мм , канселирахме опита поради ниския естрадиол , тук направих пункция , яйцеклетка нямаше , беше пълно със течност и около самата обвивка нямаше необходимите хормони. Въпреки всичко не исках да се примиря!!! Продължавах да се тъпча със всичко което прочетях и изследвах хормоните всеки месец. Резултатите излизаха все по лоши. За това и ти писах , пробвай но първо започни здравословен режим на хранене + хранителни добавки , ако след три месеца се променят изследванията , тогава направи опит. Успех! Hug

Благодаря ти!  Hug Много добре разбирам това, което ми казваш. Аз съм реалист. Не обичам да се заблуждавам, мисълта ми беше съвсем друга. Но за jam не мога да се съглася. Всичко добро ти желая! Hug Видях, че и ти си от Варна. Ще пиша какво се случва.

# 289
  • Мнения: 159
Sisi345 напълно те разбирам аз съм със същите лоши изследвания, когато миналата година ги видях се отчаях изпаднах в депресия,че няма да мога да имам. Но реших че ще опитам всичко и направихме донорско инвитро за съжаление не можа да се развие нормална бременност.Затова не се отчайвай винаги има решение,виж какво ще кажат лекарите.Успех.

# 290
  • Мнения: 2 673
Sisi345 напълно те разбирам аз съм със същите лоши изследвания, когато миналата година ги видях се отчаях изпаднах в депресия,че няма да мога да имам. Но реших че ще опитам всичко и направихме донорско инвитро за съжаление не можа да се развие нормална бременност.Затова не се отчайвай винаги има решение,виж какво ще кажат лекарите.Успех.

Благодаря ти, Лили! Аз, честно казано, не тръгвам към Турция с никакви очаквания. Възприемам го като екскурзия. Откакто майка ми почина тази година точно на 8 март, нищо не може да ме трогне. Въпреки всичко лошо, което ми се случи и случва, колкото и невероятно да звучи, имам хубаво предчувствие. Не падай духом и не се депресирай. Предаде ли се човек психически е обречен на неуспех. Случаи има всякакви. След успешна донорска, забременяват с тяхна яйцеклетка след това, въпреки че са ги отписали. Всичко е Божа работа. Аз вярвам в съдбата. Както се казва: "Човек предполага, Бог разполага." Силно ти стискам палци да успееш! Hug

# 291
  • Мнения: 159
Така е надеждата умира последна както казват.Това са изпитания през които трябва да преминем до момента в който станем майки и от там нататък.Момичетата тук много ми помагат надявам се и аз на тях.

# 292
  • Мнения: 2 673
Така е надеждата умира последна както казват.Това са изпитания през които трябва да преминем до момента в който станем майки и от там нататък.Момичетата тук много ми помагат надявам се и аз на тях.

Така е. Каквото и да се случва, не трябва да се приема толкова трагично, поне аз така мисля. Животът продължава. Hug 

# 293
  • Мнения: X
Привет момичета,

Правих си изследване на Анти-Мюлеров хормон.

Резултатът ми е:     0.41 ng/mL при референтни стойности:  0.03-7.15

Има ли някой, който може да даде мнение какво е положението, ясно е, че ще се консултирам с гинеколог, но до тогава ми се иска да чуя и вашите мнения.

Предварително ви благодаря!

# 294
  • Мнения: 2 013
Анонимна, само един показател не е достатъчен, за да се направят кой знае какви изводи. Важна е цялата картина, например как е FSHто, LH. Какъв е броят на антралните фоликули на 2-3ти ден от МЦ.
Годините също са много важен фактор в цялата картина.
Ако само AMH е занижен, а FSH не е отишло в небесата, изследвай и вит Д. По принцип недостиг на витамин Д също би могло да даде понижени стойности на AMH. И с допълнителен прием леко може да се побутне нагоре, но не очаквай чудеса.
Като цяло резултатът не е добър.

# 295
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Антимюлеровия хормон сам по себе си нищо не значи. Трябва да се видят антралните фоликули в първите дни на цикъла. Трябва да се изследват и другите хормони, които вероятно при вас са изследвани.
Аз имах 0,36 АМХ и 8 антрални фоликула в единия яйчник и 2 в другия. Забременях спонтанно следващият месец след като е изследван хормона и след неуспешно инвитро пак в този месец.
Година и два месеца след раждането съм отново спонтанно бременна в 7г.с .
За това се гледат и други показатели освен ниската стойност на АМХ. На мен ми лепнаха ИЯР и все пак имам две спонтанни бременности.

# 296
  • Мнения: 2 481
Здравейте! АМХ 0,30 ,другата седмица ще правя фоликулометрия,какъв витамин Д да пия?Вигантол почнах веднага тази сутрин десет капки ,след като изчетох тази тема,ще пусна и другите важни хормони,дано имаме шанс... Ще видим и док какво ще каже и изпише за пиене Sad Всеки ден ли по десет капки е вит Д?

# 297
  • София
  • Мнения: 10 642
Вит Д се пие с храна и то мазничка.
А дозата зависи от твоите стойности

# 298
  • Мнения: 683
Нандин,честито!Много се зарадвах да теб!
Приемала съм ударна доза вит Д , приготвена в аптека(в Холандия) и 2 таблетки дневно, но само сутрин и на гладно, за да може да се усвои. ЛЛ ми препоръча Divisun 800 IU .От 18 успях да го вдигна до 33 . ЛХ (от 10 на 3)и ФСХ (от 18 на 6)се понижиха . Сега се радвам на осем месечния си син.
Успех!

# 299
  • София
  • Мнения: 10 642
Мерси миличка.
Вит Д е мастноразтворим и най-добре се усвоява с мазна храна

Общи условия

Активация на акаунт