Сладкарничка за книги - тема 52

  • 31 881
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 5 574
Елинка, потърсих в каталога на Столична библиотека, но за съжаление и двете книги ги нямат.  Sad

# 661
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ели, аз мога да ти намеря "Империя" на Паксман.  Laughing

Имай предвид, че това е сериозна документалистика и след като я прочетеш няма да искаш да погледнеш повече нито Англия, нито англичаните. Паксман е страхотен майстор на перото, адски популярен водещ на BBC и пише невероятни книги баш за своите сънародници в никак не ласкава светлина, подкрепени с множество исторически доказателства малко известни на широката публика.

# 662
  • София
  • Мнения: 6 210
От сто години заглеждам това заглавие на Паксман, но и аз не съм го чела. Лу, ти направо гъделичкаш читателския ни глад с този коментар Simple Smile Звучи много, много интересно!

# 663
  • Мнения: 456
Ели, ще проверя за "Моята орис" и ще пиша Wink

# 664
  • София
  • Мнения: 3 313
Елинка, тъкмо щях да пиша, че съм проверила и аз каталога на Столична, и Петето вече писала  Flutter Нямат ги, а написаното от Лу за Империя наистина е много интересно. И аз бих я клъвнала  Flutter
Лоти, представих си кафето и си сипах, а от Лофчето си взех макарон

# 665
  • Мнения: 1 735
Момичета, много благодаря!  Hug Знаех си, че мога да разчитам на вас.

Лу, тъкмо на това, което си описала, се надявам да получа от книгата. С удоволствие ще се възползвам от предложението ти, стига да не те притеснявам.  Hug

И да обясня защо търся точно тези книги: само тях двете не съм прочела от всички мои списъци за всички игри, в които съм участвала. Винаги се стремя да си набавя и другите четири книжки освен тази, която съм получила като подарък.

И започнах и аз да мисля списък. Имам поне едно сигурно заглавие засега.  Simple Smile

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 13 604
Ели, аз ще проверя утре в библиотеката и ще ти кажа какъв е резултата.

Добър ден и от мен. Излежавам се, ще почета книжка и ще си направя кафе. Ачо може да дойде да се видим днес и общо взето нищо интересно.

Хубав ден.

Лоти, така е - март месец, не е далеч Simple Smile

# 667
  • София
  • Мнения: 5 423
Кафе и аз сега ще си сипя следобедно  Hug
Пък после ще сложа да сготвя.
Добре,че Елинка спомена за библиотека,за да се сетя,че имам книги да връщам.Утре,преди работа ще се разходя до библиотеката.

# 668
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 ДобрА вечер, добри момичета!  Hug Heart Eyes

 Прочетох ви и реших да се включа по навреме. Кюфтетата ги опекох, време  е да почина. Че после като вечеряме пак ще се изморя. Mr. Green Напоследък нищо не ме съблазнява да го ям с голям кеф. Май само за китайско като се сетя, изпитвам страстно желание да ям. С нетърпение чакам да мине средата на следващата седмица. Пък дано ми отмине тъпият период на сдухване в някои отношения.  ooooh!

Ели, погледнах за "Империя" и в нашата библиотека. Изписа, че няма съответстващи записи. Тя е доста нова книга, но предполагах, че поне в читалня ще излезе. Но пък Лу ще те уреди.  Wink Само се чудя защо на мен ми е толкова познато това заглавие, че и корицата. newsm78 Една от колежките ми по английски е чела друго заглавие от автора, похвали ми много книгата. А аз на въпросната колежка й препоръчах "Марсианецът", защото тя е жена с тънко чувство за хумор, едно такова нестандартно, обича вицове, помни и разказва непрекъснато, скица е голяма. Утре ще й нося Марсианецът и я чакам с мнение после.

 Нещо не проявявате активност днес, купонясвате ли, къде сте?!

Мариетко, ела да ни видиш!  Hug Иска ми се да ти пусна нещо от "Улицата", но се притеснявам да не ми се обидиш. Аз се забавлявах снощи като гледах.  Laughing

# 669
  • София
  • Мнения: 5 423
Нел,като каза смешно се сетих днес,какво гледах от предаването "Аламинут" .В кадър мъж на възраст около ...да кажем с две деца,които се люлеят на люлка.От едната страна еднато дете,а от другата другото дете.И люлката се люлее като везна.Като натежи едното тя се навежда надолу,после с другото и т.н.
А таткото през това време прави зимнина.Затваря домати в буркан.И за да бъде плътно затворена капачката,поставя буркана под едното дете.Така,когато то натежи надолу,настъпва буркана и той съответно бива затворен.Дано ме разбрахте,защото аз много се смях.

# 670
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Сливче,   Joy, представих си те как разказваш и как казваш сладкото ~р~.

# 671
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 929
Лу, с това описание на "Империята" ме накара и аз да я търся. Ако има успех ще свиркам.
Честит празник на учителите, май трябва да напиша просветителите в темата. Малко на патерица, но...да имате сили да сеете семената на знанието.    bouquet За празника научих от темата, тук го празнуват на др дата, но ме подсети, че трябва да подготвим подаръци за учителките на сина ми.
Добре, че споменахте библиотеката, това ще е едно от заниманията за малчо тази седмица, че тати ще ходи до Канада и ще сме сами.
Вчера толкова ми беше зле, мислех, че се разболявам, а то е заради вързването на ушите...и предния път като ми ги вързаха имах усещането , че ще пукна.

# 672
  • София
  • Мнения: 3 313
Титина, за какво връзване на уши говориш?  newsm78
Нел  Hug
Алекс, хубаво е, че са те натирили  Peace Hug Тебе, Точ и Паячето ви пишем на лек режим, сиреч - книжки, разходки, и само приятни неща  Heart Eyes Е, може и някоя манджичка примерно, ама само ако ви е кеф  Flutter
Аз претараших Читанката вчера и днес  Party Изчистих си Нука от четените книги, сложила съм ги в папка "прочетени" на компа. Сега имам 17 страници библиотека на четеца и си я преглеждам с голям кеф. Имам още да поровя по сайтовете, и тоя мейлбукс да го инстална, и после ще си направя списък за коледната игра (въпреки че до средата на ноември има доста време).
Някой да иска нещо книжки от мене? Че тия дни ще ходя до поща  Party

# 673
  • Кърджали
  • Мнения: 10 377
Титина, какво е това връзване на уши?
Мариш, благодаря, вече се чувствам по-добре. Ще пия антибиотика(който е отвратителен, но нямам избор) и ще си мълча. Важното е да се оправя.
И да не е само мрънкане - утре ми предстои да се запозная с бъдещата начална учителка на Кати. Днес ми се обади че молбата е одобрена, да и занеса копие на акта за раждане и да се запознаем.

# 674
  • Мнения: 10 758
Титина, за какво връзване на уши говориш?  newsm78

И аз това щях да питам, ама ме досрамя...  Embarassed Joy

Мариш, ще можеш ли да ми метнеш моята книга, дето е у теб, но само ако не те затруднява?  Simple Smile
Че не зная дали изобщо ще успея за среща скоро?  Rolling Eyes

Нелчо, и на мен ми е сдухано нещо... Меркурий, гадът, пак ретрограден до 9-ти, аман!  #2gunfire
Само с гадости някакви се разправям напоследък и взе да ми писва ...  #Cussing out
Не ми се и чете и не чета. То не е и задължително /по Лу  Laughing /
Не ми се и оцветява ...  Joy

Хубава вечер, момичета   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт