Време вече не остaнa - много скоро ще съм СЕПТЕМВРИйскa мaмa - Тема №9

  • 30 362
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 543
Аз спрях мокрите кърпи напълно - през деня бърша със сухи кърпички и под чешмата, ако е наакана; ако е напишкана - мокря сухите кърпички/салфетки с вода(държа едно шише с вода за тази цел в спалнята), както и през нощта.
Алана, би ли споделила рецептата на този крем  Praynig

# 721
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Момичета, темата е към своя край. Какво ще правим оттук нататък???  Hug

# 722
  • Мнения: 9 876
О, ами то с изпити не е по-лесно. С първото си доучвах бакалавърската степен, с второто си доучвах магистратурата - та само аз си знам как ставах по нощите, защото то иначе нямаше толкова часове в денонощието. Напълно е разбираемо, че нямаш време за допълнителни ангажименти, а и виждам, че и работиш.
Аз за себе си се радвам, че поне с това бебенце нямам да доучвам Wink Имало и полза от това да родиш на дърти години, хаха  Hug

какво учиш - много ли ти остава. Дай насам някоя курсова работа, да помагаме  bouquet

# 723
  • Мнения: 1 037
Бая ми остава, втора година съм. Уча бизнесадминистрация, мерси за предложението, засега ги боря курсовите Praynig
Мокри кърпи ползвам на Бебелан, съотношението цена качество е много добро, а и аз ги ползвам за напикаването. Иначе го мия, ако се е наакал.
Ох, това детенце ще ми стопи лагерите. Събуждаше се на 4 часа нощем, а сега започна на 3. Тая нощ в 4 се събуди д мрънкане, смених му памперса и млъкна, а само се беше напикал. Не даваше признаци за глад, но аз му направих и дадох. И до 5.30 лежа в леглото си и мрънкаше за бибата, аз му я дам, той я изплюе и всичко отначало.
Вече съм като пребита, как да му върна 4-часовата нощна пауза и да си спи пак?

# 724
  • Мнения: 9 876
моето и да не заспи, като го сложа по тумбак и сложа биберона, си го джвака и рядко го плюе. Проблеми не ми създава. Сутринта го нахраних, сложих по корем с бибата, и го видях, че не спи. Но го оставих, и отидох да будя единия батко. След известно време гледам, още не спи, но и не протестира. Излязог да го заведа до училище, като се върнах беше заспал, не е ревал.

аз само този трик знам Wink

# 725
  • Мнения: 153
Аз не знаех, че след хранене може да се слага по корем... Слагам го рядко,само преди баня и на него хич не му харесва. Преди спеше по цяла вечер, 7-8 часа не се будеше да яде, а сега започна, даже и през деня по-начесто започна да си иска, и така не ми остава време много много да се изцедя, че да имам за следващото му хранене. До 5ч. ме побърква, но като наближи време да се прибира ММ и майка ми и става ангелче Simple Smile

# 726
  • Мнения: 5 259
Хм, това със слагането по корем е някаква много рядка магия  Laughing При нас не става, съдира се от рев, и една минута не може да издържи.

Алана, би ли споделила рецептата на този крем  Praynig
Не я знам, само разбрах, че съдържа основно ланолин. Той е в една кутия, на която нищо не пише. В аптеката го приготвят на място.

# 727
  • Мнения: 1 452
Здравейте момичета, искам да ви се оплача. Тази нощ бебето почти не спа, всичко беше на пресекулки. Не можем да го разберем гладен ли е, стомаха ли го боли, топло ли му е, какво му е. Кърмата почти ми свършва вечер и умирам от яд. Имах замразена от преди, но като я претопля и пробвам все бие на желязо и изхвърлих сума ти и пакетчета. И така, снощи за пръв път тръгнахме да правим АМ. Викаме "дай да го опитаме" преди да му го дадем и....пак бие на желязо. Седим и се чудим от къде....или е от чешмяната вода, в която варя шишетата или пък от тенджерата, в която ги варя. Сума ти и пъти пробвахме да направим АМ, сменяхме шишета, какво ли не?!?!!!!? Накрая успяхме да скалъпим нещо и му дадохме. Той заспа и след 30 мин се събуди с рев. Единствено може да спи по корем върху корема на баща си, но то така не може цяла нощ. Като го махнахме от таткото спа 5 минути и хайде пак рев. Не иска и залъгалка, нищо....И така до сега! Какво да правя не знам. Отчаяна съм - първо заради кърмата, второ заради спането! И да добавя, хъркането ни продължава и доста често взе да се закашля все едно се е задавил. Да не би да ми е болен, че моето гърло ме дращи от вчера, даже с маска гледам да го кърмя?! Ама наистина съм отчаяна.

# 728
  • Мнения: 9 876
Здравей,

на първо място - горе главата, няма нищо непоправимо!

1. Ти пробва ли да го уригнеш - бъди много настоятелна, защото при малките понякога е трудно, минава време и може майката да реши, че то не иска да се оригне, а просто - бебчето да не се е наканило и намотало още... моето голямото оригвах по 2 пъти, с интервал помежду от 15 минути. Оригвам го, слагам го да спи, след 15 минути някъде почва бесен рев, вдигам го - оригвам го пак, и тогава откъртва за 3 часа.

2. За кърмата - не се отказвай - опитай да възобновиш процеса чрез приемане на много течности - пий по 3-4 литра на ден, за 2 - 3 дена предполагам, че ще има ефект. Може вода, айрян, чай, сок - каквото искаш. Ако обикновено пиеш по 3 литра на ден, тогава изпий 5 литра. Важното е да има драстична разлика в приема на течности "обикновено" и "сега". Опитай да намалиш стреса - ако има как да извикаш някой да ти помогне, за да се понаспиш - това на 100% ще помогне за кърмата.

3. За събуждането - ако кашля, може да се задавя от сополчета - отидете на лекар. Може затова да реве, защото му е криво на малкото.

Виж и за себе си нещо за гърлото - за да не се задълбочи проблемът!

Дано се справиш бързо!

Аз да се оплача - у дома водата спря, ще дойде довечера, отиде ми тренировката, прането и всичко... Ами, стягам бебето в количката и отиваме на шопинг терапия, явно така ще е днес Wink

# 729
  • Мнения: 543
Хм, това със слагането по корем е някаква много рядка магия  Laughing При нас не става, съдира се от рев, и една минута не може да издържи.

Алана, би ли споделила рецептата на този крем  Praynig
Не я знам, само разбрах, че съдържа основно ланолин. Той е в една кутия, на която нищо не пише. В аптеката го приготвят на място.
А доктор ли го е предписал? За подсечено дупе или профилактично? В София ли е тази аптека?

# 730
  • Мнения: 324
Здравейте момичета, искам да ви се оплача. Тази нощ бебето почти не спа, всичко беше на пресекулки. Не можем да го разберем гладен ли е, стомаха ли го боли, топло ли му е, какво му е. Кърмата почти ми свършва вечер и умирам от яд. Имах замразена от преди, но като я претопля и пробвам все бие на желязо и изхвърлих сума ти и пакетчета. И така, снощи за пръв път тръгнахме да правим АМ. Викаме "дай да го опитаме" преди да му го дадем и....пак бие на желязо. Седим и се чудим от къде....или е от чешмяната вода, в която варя шишетата или пък от тенджерата, в която ги варя. Сума ти и пъти пробвахме да направим АМ, сменяхме шишета, какво ли не?!?!!!!? Накрая успяхме да скалъпим нещо и му дадохме. Той заспа и след 30 мин се събуди с рев. Единствено може да спи по корем върху корема на баща си, но то така не може цяла нощ. Като го махнахме от таткото спа 5 минути и хайде пак рев. Не иска и залъгалка, нищо....И така до сега! Какво да правя не знам. Отчаяна съм - първо заради кърмата, второ заради спането! И да добавя, хъркането ни продължава и доста често взе да се закашля все едно се е задавил. Да не би да ми е болен, че моето гърло ме дращи от вчера, даже с маска гледам да го кърмя?! Ама наистина съм отчаяна.


Все едно нас описваш. Shocked
Вчера друснах едно уиски ,защото толкова много рев и напрежение през деня ,че....баткото накрая го отнесе.
Яде през 1ч повръща и пак яде.Откачихме с баща му.Ако заспи за малко добре и после пак едно мрънкане и така цяла нощ. #Cussing out Викам не е гладен обаче търси шишето ,вместо шише му давам или вода или биба ,бута ги и пак си яде ръцете или моите ръце засмуква и се мята ,като умряла от глад.
Такова чудо батко му не е бил.
о :bad-words4
Ами то беше ясно ,че щом едното ми дете беше ангелче сега тази малката ще бъде ад.Майка ми казва ,че и аз съм била същата. ooooh!
 Cry Имам една машинка на леглото дето вибрира пее и свети ,за малко я разсейва и млъква .Как спре да работи и тя започва на ново да мрънка и да плаче. Tired
Много се надявам скоро да спре да се буди нощно време да яде ,че да мога поне да се наспивам иначе не знам ,докога така ще издържа. Thinking

# 731
  • Мнения: 3 535
Момичета, вие колко вода давате? На мен изрично ми казаха няколко пъти да не давам вода ! Кърмата / адптираното мляко съдържали достатъчно. Само като се разхълца беба, тогава си позволявам 10-20 мл .

# 732
  • Мнения: X
Предлагам вода, пие колкото иска, но не е много.

Румка, сам ли остави бебо вкъщи за да закараш батко му?

Днес от 9 досега не е спал малкия, големи колики.. Sad

# 733
  • Мнения: 9 876
Пантерикс, твоето ми се струва, че не е от глад, а са колики. Мисля, че ако това е проблемът, даването на допълнително храна само влошава положението. И то милото като не знае как да се спаси, се хваща за каквото му попадне на момента. Много ми е мъчно за бебчовците като се мятат така и очевадно ги болят тумбачетата.  Cry

ММ сутрин е у дома, тръгва да работи към 9 без нещо. Като съм водила малкото на детска и сме били тримата, го вземам с нас с количката.

# 734
  • Мнения: 76
julieta_sv аз моята я увеличих с доизцеждане на всяко хранене, пиене на поне 1 чаша течност след всяко хранене и си взех чая за кърмачки на Хип. И така 1 седмица. В началото нищо не изцеждах, но към 3 ден започна малко по малко да изцеждам някакво количество кърма, преди 2-3 дена прекратих процедурата и за сега на всяко хранене си усещам гърдата от която трябва да храня напрегната, а не както преди мека. Но също така ти трябва и почивка и на тебе, незнам това как ще го постигнеш, а и да се храниш да не пропускаш да се храниш и ти. УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт