Искам да кажа ... (54)_14.09-20.09

  • 28 471
  • 499
  •   1
Отговори
# 30
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 858
Лека седмица на всички ви!
Пожелавам на учениците една успешна учебна година; на родителите - търпение и здрави нерви; на учителите - по-малко изнервени родители и негативни емоции!  Grinning Бъдете здрави!
И аз утре ще си посетя колегите (е, вече бивши, но...).

# 31
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 199
Успешна седмица и от мен!

Вчера обиколихме доста. Видяхме Музейко (с покани за фирмите-строители и проектанти). Хубаво е, особено дребния не можехме да го извадим от някои от симулациите Simple Smile Имат още малко да довършват, но беше страхотно изживяване. После към лего-фигурите в мола - голямо обикаляне и снимане падна Crazy До ринг-мола пък имаше МТВ състезание (планинско колоездене) - и на това са фенове моите Crazy Каталясахме, поне аз....

Дребният ще е с нова класна поради заболяване на старата. Утре ще се запознаем с нея. Добре ме подсещате за китките - довечера ще купя, а ще подсетя и големия да вземе.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 177
Успешна и много, много слънчева и топла седмица!

Преди десетина дни големия видя на календара, че 22-ри е червен и попита защо. Обясних, но май по-голямо впечатление му направи, това че ще има още два неучебни дни и се ухили до уши. Сестра му, която още не е тръгнала на училище се намръщи. Да видим как ще е след седмица и дали и тя няма да се радва на допълнителната почивка  Grinning

# 33
  • Мнения: 4 785
Добро утро! На мен днес ми е последният ден от отпуската - сама вкъщи, обичам ги тези дни  Party Не ми се ходи на работа, пък  Crossing Arms

Лиляна, честит нов дом, изморително е пренасянето, почистването преди това, но няма по-хубаво нещо от нов дом, който да си правите, както на вас ви харесва! Нека само щастие му "виждат" стените  Peace
Лютеница и ние правихме вчера цял ден, не мързелива. Но стана ужасно вкусна. То горе-долу зимнината на нас в това ни се изразява - малко домати, защото са много хубави, за да ги оставим, печем чушки и по фризерите и лютеница, имаме още половин доза. Иначе сладка, компоти, отдавна не правим, просто не се ядат.

Акаша, супер че сте си изкарали добре, догодина нов сезон. Дойде ли 15-ти септември, за мен, лятото официално свършва, останалото е циганско лято и ако може от него направо на сняг да отидем, най-добре!
А на училище обичах да ходя, като изключим моментите с изпитвания, контролни, класни - отличничка бях (освен по химия от 9-ти клас натам, но това е друга история), но все пак хич не ги обичах. Иначе имаше и от организираните бягства на целия клас, щуротиите и т.н. И въпреки, че винаги съм била със 6-ци, грамоти, стипендии, никога не ме причисляваха в групата на т.нар. "зубъри", сигурно защото бях по-отворена и контактна, не знам, но поне съм си спестила тези неприятни емоции. Но се карах с приятелите ми, когато решаваха да тормозят някой, имало е тъпи прояви, но не и брутални, за каквито съм чувала. Така че ходех с удоволствие и много хубави учители имах, особено до 4-ти клас, а и после, много. Три училища съм сменила.

# 34
  • Мнения: 4 569
Лека и успешна седмица на всички!

# 35
  • Мнения: 11 693
Нова седмица, нова тема, нова учебна година.
Успешна да е.

В училище най-мразех, като ме попитат - какво е искал да каже автора - ми голям човек е бил, грамотен, да е казал каквото е искал  Crossing Arms

Мразя да свършва лятото.
Бих изтърпяла есента, но ако след това веднага започне пролетта  hahaha
С две думи - никаква зима.

# 36
  • Мнения: 14 323
Добро утро!
Успешна нова седмица на всички!

Обичах да ходя на училище! В гимназията обичах литературата и историята. Точните науки ми бяха трудни, но не ни тормозеха много, защото бяхме хуманитарен профил. Хубави години бяха - ученето винаги ми се е отдавало, а и създадох много приятелства, които имам и до днес. И учители имах много стойностни. Чудя се дали да ида утре на първия учебен ден на гимназията...

# 37
  • Мнения: 2 352
Аз ходех. Скоро ще видя обаче и другото лица на училището. Детето е успяло да събере най-неочарователните гени на мен и баща му.

# 38
  • София
  • Мнения: 17 306
В училище най-мразех, като ме попитат - какво е искал да каже автора - ми голям човек е бил, грамотен, да е казал каквото е искал  Crossing Arms

 hahaha hahaha Абсолютно!! Много мразех и аз така.

Успешна седмица и от мен! Подготвям си и аз ученика полека, засега няма да купувам нищо обаче, едно, че има разни дрехи и обувки като за начало; за учебници и помагала пък ще изчакаме учителите да кажат. С бележник, домашно от ваканцията и китки заминава утре, по-нататък ще се натъкмим  Laughing

# 39
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Успешна нова учебна година!

Не обичах да ходя на училище. Предпочитах да играя навън, а по-късно да миткам из града с приятели. Mr. Green Въпреки това съвестно си учех ( в гимназията последните класове позанемарих, но то тогава беше лабаво) и винаги съм завършвала с отличен. Бях силна математичка и учителите ми по математика много ме обичаха, въпреки, че бях от лудите глави. Crazy

Мър, да, чакаме снега сега, но няма да пропуснем, надявам се, де, и есенните красоти в планината. Heart Eyes

За съжаление, обаче, вече не издържам, честно, малката май пак се разболява. Sad Снощи цяла нощ мрънка и приплаква и сега е същата работа - крива само реве и мрънка. Казва, че я боли гърлото. Щяхме да ходим при личната ѝ лекарка за контактна бележка за градината, а май ще се наложи бележка за болнични да вземем.


# 40
  • Мнения: X
Успешна учебна година!

Днес имах неочаквана среща с учителката ми по география. Много ми стана приятно, че ме позна госпожата. А ми преподаваше преди близо 10 години. Поговорихме си.

Снощи гледах Вип Брадър и се посмях хубаво. Какви знаменитости само...то не е и забавно, де.

# 41
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Обичах да ходя на училище. Най-вече заради приятелите там. Двама прекрасни преподаватели имах - и двамата мъже. Единият дори успя да ме накара да харесвам тъй омразната иначе физика. Заради амбициите на майка ми завърших със златен медал, явявах се за повишение по история. И за какво? Не ми е притрябвал изобщо този медал, дори не знам къде е.
За сегашното образование съм с много противоречиви чувства, но това е друга тема. Децата ми нямат абсолютно никакво желание да ходят на училище  Confused
И все пак, да е приятна, интересна и успешна новата учебна година!

Лиляна, много щастие в новия дом!

Ще се пробвам с лютеницата на Касита. Нещо не се справяме със затварянето ние, вчера изхвърлих 5 от 6 буркана с домати  Confused. Сърцето ме заболя.

# 42
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Успешна първа учебна седмица на учещите!

Училището винаги ми е било между другото. Някак не ми тежеше. Сега обачееее, го мразя, от все сърце Mr. Green
Сигурно, защото големият се е метнал на баща си и трудно се нагажда, трудно учи по общоприетата схема и е зор, зор, отричане, малко разговори на висок тон, пак зор.

Акаша, дай ѝ нещо да смуче за гърло или направо сироп. Дано да "пресечете" настинката.

# 43
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Добро утро!
Доста години минаха откакто ходех на 15-ти за първия училищен звънец. Не мога да кажа дали съм ходела с желание на училище.. по-скоро ДА, но със сигурност всеки 15.09 е бил много вълнуващ за мен. И сега е така. Довечера ще купим цвета за новата класна(5-ти клас ще е госпожицата) и задължително и за учителката й от 1-4 клас. Уникална жена, много я харесвам и с радост след 4-години ще запиша и малкия при нея. Само да сме живи и здрави и тя все още да е в нашето училище.

Някой питаше дали да купува цветя, защото не знае дали ще детето ще има класен ръководител или класна. Според мен на 15.09 полът няма значение. Аз също не знам кой ще поеме класът на дъщеря ми, но със сигурност ще има цвете.

Днес ще ходим да се запише на спортна гимнастика. Сутринта пуснах изследванията на малчо за градината, изобщо изтърколи се лятото... В лабораторията чаках повече от час да дам пробичките  Crazy

# 44
  • София
  • Мнения: 10 825
Сутринта пуснах изследванията на малчо за градината, изобщо изтърколи се лятото... В лабораторията чаках повече от час да дам пробичките  Crazy
Ето това трябва и аз да свърша тези дни.
Утре след като мине официалната част в училище ще отидем с голямото момче до лекарката за да ни попълни здравно-профилактичните картони или както там се казваха онези неща и да взема направления за лаборатория за изследванията на дребосъчко за детската градина.
Ще си взема и направление за очен преглед, че имам проблеми с очите. От както свалих уж диоптъра не мога да виждам добре и това е.... бавно префокусирам от близко на далече и обратното.... абе като някоя баба съм. Препоръчаха ми лекар, който да ме прегледа.... да видим какво ще каже той.

Общи условия

Активация на акаунт