Ще имам близнаци! Тема с продължение 34

  • 116 719
  • 897
  •   1
Отговори
# 330
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
М Слънчева, много се радвам, че си постъпила така, точно това имах предвид, Мазнейкова е мнооого добър ултразвукист и диагностик и предполаггах , че ще свърши работа /при мен лично видя такива неща, кото ме изумиха и не очаквах, не ми бяха казвани от доста по-предпочитани от нея специалисти и си нямаше хал хабер/. Радвам се за добрите прогнози, щом ги е казала, мисля, че можеш да се довериш и да бъдеш спокойна, определено не е човек, който зорлян ще даде оптимистично мнение. Дано сега спокойно да си износиш детенцето до термин без повече притеснения Hug

# 331
  • Мнения: 1 408
Много се радвам за хубавите новини! Важното е, че имаш яснота и хоризонт. Смело напред и попътен вятър с борбеното човече!

# 332
  • Мнения: 1 698
Слънчева, успех с бебенцето. Доста голяма е разликата между еднояйчните и разнояйчните близначета, Т синдромът е характерен само за първите. Тук има отделна тема за еднояйчните близнаци.

# 333
  • Варна
  • Мнения: 477
Благодаря, но предпочитам да не чета за близнацив момента. Имам по голямо детенце, така че все пак няма да е само Simple Smile

# 334
  • Мнения: 504
Здравейте на всички бъдещи мами,надявам се,приемате нови попълнения в групата.
Аз съм с близнаци след ин витро.Все още се настройвам с новината,беше изненада за нас.Днеска влизам в 13г.с. и все още не ми личи толкова много.Надявам се всичко да е наред до края и да помагате със съвети.Още ми е нова материята,кога какви изследвания се правят и прочие.
Ще ви следя с интерес.Лек ден на всички.Flowers HibiscusYum

# 335
  • Мнения: 152
М Слънчева, радвам се, че въпреки едната лоша новина, все пак и една добра. Съсредоточи се върху нея и гледай смело напред. Както и преди бях казвала по мое мнение Мазнейкова е добър лекар. Без да искам да наливам сол в раната ти, за което моля предварително за извинение, но ми се иска да те попитам - имала ли си някакви симптоми за това, което се е случило с едното бебче и как всъщност ще продължи напред бременността с едното, като все пак има още нещо в матката?
Още веднъж се извинявам за въпроса,


# 336
  • Варна
  • Мнения: 477
Ами всичко е в сферата на предположениятя. Никой не е сигурен какво ще се случи. Предполагат, че мъртвия плот ще се мумифицира, на последния преглед се беше смалил доста, от 16 г.с. сега отговаряше на 13г.с. по размери. Няма какво много да се направи. Ходя всяка сеемица на ултрязвук, през седмица пускаме изследвания и така. Хубавото е, че вече усещам много силни ритници и знам, че бебчето е добре.
По отношение на симптомите няма какво да кажа. Втора бременност ми е и имам малио дете, за което се грижа сама. От самото начало имах доста по тежка бременност, болки, контракции, не съм повръщала или кървила. Но си мислехме, че понеже са две, това е причината за по силното разтягане на матката. Усещах ги още от 14 г.с.,  и не спирала да усещам движения. Като мина 12 г.с. се бях успокоила, че все пак ще останат две, но не е било късмет. На всеки преглед чаках със затаен дъх да ми кажат, че и двете са добре, просто на последния не бяха.
Надявам се да износя здраво детенце и да пиша, за майките в сходна ситуация да знаят, че има надежда.
Успех на всички майки и здрави бебчета на финала Hug

# 337
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Момичета,на 12.08 в 6.25ч. и 6.26 ч.се родиха моите миньончета по 2500кг.
Беше странно раждане ,сутринта в 3 ми изтекоха водите ,докато се наканя да ида в болницата неусетно съм получила 6см разкритие....Въпреки всичко ме оперираха ,но това няма значение ,важното е ,че всички сме добре и сме вече вкъщи.
Бебетата се родиха в средата на 35 г .с ,така че мили мами стискайте мъничетата си по дълго,мислете оптимистично,и всичко ще бъде на ред ....а резултата е....
Божееееее най-прекрасното нещо което може да се случи на една жена !!!

# 338
  • Мнения: 138
Честито Скабиела! Да са ти живи и здрави!

# 339
  • Мнения: 504
Честита двойна радост skabiela ,да са живи и здрави и с много късмет.Като ви чета,ме обнадеждавате,че всичко ще бъде наред до края. bouquet

# 340
  • Мнения: 311
Здравейте, момичета!

Престрашавам се и аз да се присъединя към вас вече почти в 14 седмица Simple Smile Честито на вече родилите и успех на всички бъдещи мами Simple Smile

Да се представя накратко (въпреки че с някои вече се познаваме). Бременна съм с близнаци след ин-витро на спонтанен цикъл с донорски материал. Това ми е първата бременност и колкото се вълнувам, толкова и ми е страшно... Досега минах през отлепяне на плоден сак, последвано от хематом и един месец на легло. В началото на Септември отново съм на контролен преглед. Иначе бях на скрининг и засега (дай боже всекиму) всичко е наред Simple Smile

Един бърз въпрос имам - от 4ти месец за втори триместър като цяло можете ли да ми препоръчате някакви витамини? За бременност с близнаци дозировката стандартна ли е или трябва да се увеличи приемът на някои витамини? Simple Smile

Благодаря ви Simple Smile

# 341
  • Мнения: 138
Здравей Катлеа и честито! На мен и двамата ми лекари ми казаха, че нямам нужда от витамини и добавки, но аз от втория триместър си пия Фемибион 2 и се чувствам добре. Сега съм в 29 г.с. и показателите ми са ок, дори и хемоглобина. Яж много протеини.

# 342
  • Мнения: 9 276
скабиела, честито! Страхотни мерки за 35-та г.с! Много здраве, щастие и късмет на всички Grinning

Катлеа, не съм специалист, но мисля, че не трябва да взимаш двойни дози, все пак имай предвид, че витамини като А и Д могат да се предозират, така че трябва да се внимава.

Съвет от мен който мога да ти дам на теб и на другите, които четат е как да си  запазите хемоглобина висок без да пиете допълнително желязо, тъй като каквото и да правите хемоглобина ще падне.
Аз пиех всеки ден по една чаша прясно изцеден  сок на гладно от червено цвекло, ябълки и моркови и поддържах хемоглобин 119, което за бременност с близнаци беше супер. В същото време повечето момичета от отчетната тема бяха с анемия и пиеха желязо. А  аз по принцип без да съм бременна често съм анемична и с ниско желязо, така че всичко това беше 100% от сока. И все пак, ако решите да го пиете, имайте предвид, че цвеклото  боядисва урината в червено,  предупреждавам защото едно момиче така си беше изкарало акъла, все пак бременна и нещо червено в тоалетната, човек ако не е подготвен в първия момент  може много да се стресне. Blush

# 343
  • Мнения: 311
Благодаря ви! Simple Smile

# 344
  • Мнения: 152
Здравейте, всички,
М Слънчева, благодаря за отговора ти и се радвам на смелостта ти. Пожелавам ти прекрасен финал.

По отношение на другите теми - на мен също ме препоръчаха да ям повече белтък и протеини. Не ми изписаха чисто желязо, а само витамин B 12, B 6 и Д, като доки каза, че ако те се вдигнат и хемоглобина ще се вдигне с тях. Надявам се да е прав, защото и аз по принцип съм със желязодефицитна анемия.
Не ми изписа общи витамини.

Дозите ми се струват нормални, а не двойни.

Вие накъде сте се насочили за раждането, който е мислил по въпроса, защото доки ми сподели, че всъщност нито една неонатология в страната реално не е на нужното ниво и по - важно е бебетата да се родят доносени и здрави и всъщност ние ще се съсредоточим върху това.

Поздрави,

Общи условия

Активация на акаунт