Ще имам близнаци! Тема с продължение 34

  • 116 645
  • 897
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 13 937
Скабиела честито, наистина чудесни мерки за тази седмица Simple Smile
Най-добрата неонатология е в Майчин дом в София, при ранно раждане е добре да се насочите нататък.

# 346
  • Мнения: 1 408
На 15 август на бял свят с планово секцио в 38 седмица се появиха моите принцеси - едната 3070кг / 50см и другата 2810кг / 49см. Благодаря на грижите на д-р Илиев от Токуда!

# 347
  • България
  • Мнения: 3 621
Браво, clear Simple Smile
На хубава дата,чудесни размери Simple Smile)))
Ако искаш сподели какви имена избрахте?

# 348
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Клеар,толкова хубава новина .Нека да са живи и здрави ,много да ви радват ,нека също да са вашата гордост ,щастие и любов.Много се радвам.Вълнувам се .Родени са на страхотен ден.
А килцата ....всеки  може да ви завиди.

# 349
  • Мнения: 13 937
Честито Клиър Simple Smile Чудесни доносени бебчета, да сте здрави всички.

# 350
  • София
  • Мнения: 24
Здравейте момичета, аз съм в 27-ма седмица, според ултразвука чакам момче и момиче. Има нещо обаче, което доста ме тревожи от известно време - още от преди месец се оказа, че околоплодната течност на девойката е в повече, а на последната ФМ ми изписаха индометацин за 5 дни и утрогестан вагинално (което е голямо предизвикателство с моя огромен корем...), много магнезий и нош па.  Има ли някоя мама с подобни преживелици за съвет или споделяне на опит?

# 351
  • Мнения: 311
Относно Утрогестана знам, че дали ще слагаш например 3 капсули по 2 пъти на ден или ще пиеш 2 капсули по 3 пъти на ден е без значение относно ефикасността.

Успех Hug

# 352
  • Мнения: 292
Вагинално се усвоява по-добре. А съм слагала почти до края, така че се намира начин и с голям корем 😊! Успех и дано бебчетата се задържат възможно най-дълго!

# 353
  • Мнения: 13 937
И аз слагах утрогестан през цялата бременност, изобщо не ми е било проблем.

# 354
  • София
  • Мнения: 24
Всъщност основното ми питане и притеснение е за увеличената околоплодна течност... , но благодаря ви, всяка информация ми е от полза.

# 355
  • София
  • Мнения: 24
Вагинално се усвоява по-добре. А съм слагала почти до края, така че се намира начин и с голям корем 😊! Успех и дано бебчетата се задържат възможно най-дълго!

Благодаря Мишана и kkattllea, дано ги устискам поне още месец!

# 356
  • Франция
  • Мнения: 117
Всъщност основното ми питане и притеснение е за увеличената околоплодна течност... , но благодаря ви, всяка информация ми е от полза.

Лекарят ти какво каза? Правиха ли ти изследване за гестационен диабет? На мен понеже ми откриха, четох че повишената околоплодна течност може да е един от симптомите. Естествено не твърдя, че е това, само лекарят ти може да прецени.

# 357
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Не винаги е г.д ,понякога повечето вода не означава нищо освен....повече вода.Споко,няма страшно.

# 358
  • Мнения: 13 937
Утрогестана го слагах превантивно, не съм имала подобни оплаквания.

# 359
  • София
  • Мнения: 24
Всъщност основното ми питане и притеснение е за увеличената околоплодна течност... , но благодаря ви, всяка информация ми е от полза.

Лекарят ти какво каза? Правиха ли ти изследване за гестационен диабет? На мен понеже ми откриха, четох че повишената околоплодна течност може да е един от симптомите. Естествено не твърдя, че е това, само лекарят ти може да прецени.

Направих обременяване с глюкоза трикратно, изследвания за рубеола, цитомегаловирус и токсоплазмоза, всичко отрицателно, съвсем малко завишени левкоцити. Доктора каза, че единственото нещо, което може да се направи е да пробваме с индометацина (противовъзпалително). Дано тревогите са напразни, че какви неща четох за многоводието...

Общи условия

Активация на акаунт