Ще имам близнаци! Тема с продължение 34

  • 116 769
  • 897
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 146
Не знам как е в болница Надежда, но по  принцип бебетата , като седят при майката ги взимат няколко пъти през деня за тоалет и да ги прегледат, така че не се притеснявай, не може да няма жена , която да помага и да насърчава за кърменето, минават и представители на различни фирми да дават подаръчета и мостри на памперси и шампоани. Също след , като дойдат бебетата от тоалета има и шише с адаптирано мляко. Ако пък не можеш да се справиш с кърменето се цедиш и след това занасяш помпата с кърмата в стаята където приготвят адаптираното мляко и там я стелиризират. Аз с каката раждах в бившата "Тина Киркова" без екип и без вип стая и там беше така . Бебето беше при мен денонощтно, само за тоалет го взимаха.

# 796
  • Мнения: 185
GI-DI, нямам опит, но имам същите притеснения. Докато някой отговори от опит, аз ще споделя моето мнение. Решила съм да отида на ден на отворени врати ( тук - за Надежда https://www.m.nadezhda.bg/dni-na-otvoreni-vrati/) и там да си задам въпросите и да си кажа предпочитанията. Хем да чуя от първоизточника информацията, хем да имам техния отговор на моите въпроси. И ако мога да си харесам акушерка, нали и тя влиза в избор на екип?

# 797
  • Мнения: 120
GI-DI, нямам опит, но имам същите притеснения. Докато някой отговори от опит, аз ще споделя моето мнение. Решила съм да отида на ден на отворени врати ( тук - за Надежда https://www.m.nadezhda.bg/dni-na-otvoreni-vrati/) и там да си задам въпросите и да си кажа предпочитанията. Хем да чуя от първоизточника информацията, хем да имам техния отговор на моите въпроси. И ако мога да си харесам акушерка, нали и тя влиза в избор на екип?
Лошото е че, няма избор на екип. Можеш да си насрочиш секциото спрямо твоят доктор, че да те опепира той. Но да естественно, не знам.... Скоро ми е датата за секцио и за това разпитвам,ще разкажа после как е било от първо лице.
Най-добре на отворени врати ще можеш вс да питаш, аз съм на легло и не можах да отида.

# 798
  • Мнения: 4 087
Ще се справиш и без да ти покажат.....а и там не е нужно да ги преобличаш, ще ти ги преобличат всеки ден за тоалетите. Мен че като ми показаха и как да къпя и да преобличам и да кърмяя, като се прибрах вкъщи и дойде ред да го правя- бяло платно.......Ако имаш проблеми и ги извикаш , едва ли някой в частна болница, ще те остави на произволът......Особено за реномирана клиника като Надежда, не мога да го повярвам. По-скоро би ми се струвало, че майките им е доошъл повече стресът първите дни и преувеличават, което е разбираемо.

# 799
  • Мнения: 909
Аз родих в частна клиника и даже ми беше забранено да сменям памперс, защото следят акото в първите дни. Бебешките дрешки са при неонатолозите и те на всеки 3часа го взимат за тоалет  и смяна на мляко. По всяко време, когато съм звъняла на звънеца са идвали, така че споко. А относно това, че са близнаци, стегни се още в болницата , „забавно е“.

# 800
  • Мнения: 146
Днес бях на лекар и утре влизам в 31 седмица, лекарът ме прегледа днес и каза, че всичко е наред.Вчера бях и на фетална морфология и там казаха , че всичко е ок. Обаче следващия ми преглед при доктора е на 06.11 тогава ще съм в 33 седм. И 6 дни. Не е ли прегледа далече, до сега ме гледаха през около 2  седмици.Вие как ходите на лекар след 30 седмица?

# 801
  • Мнения: 4 087
Ходиш ли на тонове?

# 802
  • Мнения: 13 951
Това щях да питам и аз, по това време вече нямах много прегледи, но ходих често на тонове.

# 803
  • Мнения: 146
Не ходя  на запис на тоновете, каза ми от 34 седмица.

# 804
  • Мнения: 146
Вие с екип ли раждахте ? Или без екип

# 805
  • Мнения: 13 951
Това с екипите май е валидно за дъжавните болници. Аз родих в Щерев,там  раждането се извършва от проследяващия лекар, освен ако не е възпрепянстван. Бях решила, че ако ми се наложи да родя в Майчин дом няма да избирам.

# 806
  • Мнения: 35
Аз съм в гр. Варна, частна болница Майчин дом. Ходя на прегледи на 2 седмици. Сега съм в 22ра г.с. При мен май е рано да ходя за тонове...

# 807
  • Мнения: 1 174
Днес бях на лекар и утре влизам в 31 седмица, лекарът ме прегледа днес и каза, че всичко е наред.Вчера бях и на фетална морфология и там казаха , че всичко е ок. Обаче следващия ми преглед при доктора е на 06.11 тогава ще съм в 33 седм. И 6 дни. Не е ли прегледа далече, до сега ме гледаха през около 2  седмици.Вие как ходите на лекар след 30 седмица?
Ако до сега бремеността е била без проблем, доктора е преценил, че няма нужда от по-често следене. Дяволов ми даваше часове през 5 седмици. В МД без екип си е гадно, отношението. Аз си избрах Дяволов, защото целия му екип ( специализантите му Друмева/Ибриям) са много добри.

# 808
  • Мнения: 1 509
Аз до края ходих през 1 месец,последните 2  седмица на тонове.
Тогава смятах,че е недостатъчно но Аг-то така преценяваше.
В крайна сметка всичко беше добре.
А..и нямах абсолютно никакви контракции,така и не разбрах какво е.

# 809
  • Мнения: 185
Аз съм в гр. Варна, частна болница Майчин дом. Ходя на прегледи на 2 седмици. Сега съм в 22ра г.с. При мен май е рано да ходя за тонове...
Аз влизам в 24гс и попитах док за тоновете. Отговори ми, че в 8-ми месец ще почнем.
На мен пък почти постоянно ми е стегнат коремът. Споделих с док и той ми изписа 4х1 но-шпа. Нямам някаква промяна. Няколко минутки да походя и се стяга. Болка нямам, но ме притеснява. Наистина ли може да са контракции?

Общи условия

Активация на акаунт