Какво ще кажете за подстригването по време на бременност?

  • 4 411
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 108
Е, аз като се подстригвах...пак си родих момченце Mr. Green А даже го раждах юли и още май месец не издържах и я орязах доста драстично (чак на фризьорката и стана жал да реже толкова коса).

Било е късно вече. И аз раждах юли, а се подстригах май, но явно вече не е подлежало на корекция.

# 16
  • Мнения: 1 196
Аз пък в 4-ти месец ми казват момиче. И си викам супер - отивам да се подстригвам ,,вече може,,, подстригах се, отивам 5-ти месец - викат ми момче ще имаш...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 3 214
Много се забавлявам с тези неща.
Вчера бях на фризьор, отделих около 10 минути да разпитвам майка ми защо аджеба държи да не ходя там. Е, няма логично обяснение разбира се. Ако някой си търси оправдание да се занемарява - ето го. Аз държа да приличам на човек, макар и бременна.
Пък и ММ не попитах   Shocked току-виж ми забранил  Shocked

# 18
  • Мнения: 304
Лични аз не вярвам в тези глупави суеверия. Смятам, че само допълнително се тормозим, когато вярваме в тях, а за мен са пълни измислици. В другите държави хората като нямат такива суеверия да не би да са останали без късмет или се раждат само момиченца? Гледай си спокойно бременността и не позволявай на хората около теб да се опитват да ти втълпяват такива глупости.
Едиственото, което не  правя в момента е да си боядисвам косата. Това не е от суеверие, а просто, защото гинеколожката ми ми каза поне до 20 г.с да не се боядисвам Simple Smile

# 19
  • Мнения: 118
Аз също не вярвам в тези суеверия.При първата си бременност знаех, че ще е момче от третия месец.Ходила съм на фризьор почти всеки месец.То ако не трябва да се постригваме, да не се и бръснем....ей така за всеки случай  Joy Grinning

# 20
  • Мнения: 6 791
Подстригвах се и то не веднъж. Съвсем целенасочено послесното подстригване ми беше към края на бременността. Знаех, че като родя, покрай бебето няма да имам възможност скоро да посетя фризьор. Освен това, след раждането и нормализирането на хормоните, такъв косопад ме налегна, че по-късата ми фризура ми беше от полза.
Съвсем сериозно, ако някой си позволи да ми каже, че съм си отрязала късмета на детето, не мисля, че ще получи мил отговор. Категорично не вярвам в суеверия и не понасям да ми се натрапват. Който иска, да си суеверства сам  Laughing

# 21
  • Русе
  • Мнения: 102
Аз като се подстригвах последно. фризьорката ме попита защо се подстригвам като съм бременна. Застана настрана и си помислих, че ще откаже да ме стриже, а беше крайно необходимо  Grinning Мисля да се боядисам скоро, защото корените ми са израснали, но мисля да заменя русото за нещо тъмно, че едва ли ще ми се занимава да поддържам русото. Не вярвам в такива неща. Нито сме "пазили великата тайна" до 3 месец (то ако беше така, още не трябваше да сме казали) нито нищо. Само спрях да пуша и намалих кафетата до 1 на ден.

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 342
Глупости.Суеверия някакви.

# 23
  • Мнения: 331
ти мислиш ли , че си му отрязала късмета? сериозно питам
  неее,не мисля,4е съм му одрязала каквото и да било Simple SmileПросо ми е интересно,дали и на други мами са им казвали такиса суеверия.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 240
Просо ми е интересно,дали и на други мами са им казвали такиса суеверия.
Не си първата и единствена бременна и не си първата и единствена, на която ще се случат някои обичайни неща. И колкото по-рано го осъзнаеш толкова по-щастливо ще живееш и няма и да се замисляш за подобни глупости.

# 25
  • Мнения: 741
Въобще не вярвам в тези неща и не мисля и да ги спазвам.Въобще нямам намерение да се занемарявам,а и косата ми има огромна нужда от освежаване.Благодарна съм,че нямам разправии в тази връзка с роднини и най-вече с ММ.Въобще не виждам как би станала тази работа да ми забрани да се подстригвам! Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 109
И аз не вярвам в тези суеверия. Мама и свеки бяха категорични да не се подстригвам и боядисвам, даже сестра ми, която уж е по-млада и модерна също ме убеждаваше да си спазвам "традициите".. Ами аз не ги послушах, категорично не смятам, че бременната жена трябва да се запуска. Понеже си ходя и на гел лак всеки месец мама даже учудено ме пита ама дали не е вредно за бебо?  newsm78

# 27
  • Мнения: 304
Направо не мога да повярвам, че има хора, които вярват в тези неща. Не смятам да се тормозя с тези глупави суеверия и смятам да изживея една хубава бременност и да се радвам на това, което ми се случва и ми предстой. То ако трябва да спазваме всички суеверия в 9-я месец ще приличаме на маймуни, не на жени. Не трябва и нищо за бебето да купуваме да чакаме да се роди. Е питам тогава как ще се насладим на бременността си ? Нима за всяка майка не е щастие да ходи по магазини и да избира дрешки, пеленки, кошарка за новия член ? Не смятам да пропускам тези мигове, бременност не бива да е тежест, а наслада и да я изживеем пълноценно не в терзания за глупави суеверия Simple Smile

# 28
  • Мнения: 843
И аз се подстигвах по време на бременността. И на всякакви други процедури си ходих. Още в 3-ти месец ми казаха, че ще е момче и явно нищо не му отрязах, защото си родих момче.
За червения конец говорехте. Моята свекърва държеше да върже на бебо и аз й позволих, но той го махна след 2-3 дена. Реших, че няма я слушам повече.

# 29
  • Мнения: 421
понеже мм още от самото начало искаше момиче и докторите като казаха момче, той всеки месец "ти няма ли да ходиш да се подстригваш"  hahaha викам му: режа не режа коса, пишката си расте  Joy

Общи условия

Активация на акаунт