Златна есен иде вече, гука Юнското човече.

  • 39 792
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 715
Подсладената вода е вредна.Това си го знаеш де,щом се чудиш как да я спреш.Пробвай да намалиш захарта постепенно,ако не става от раз newsm78
За захранването всеки си преценява как ще процедира,Вики други ден става на 3 месеца и мисля да почна да давам 10мл сочкета изтискани от мен.Всеки си решава,но надявам се че като казваш че ще захранваш,нямаш предвид хляб,домат и сирене Rolling Eyes

# 31
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Здравейте, момичета! Пилешко, благодаря за прекрасната тема!
Скоро не съм писала, но ви чета.
Нашето столче за кола/количка също е обърнато с лице към седалката. По принцип така е най-безопасно за бебето. Аз столчето много го ползвам в къщи, оставям беба хем аз да свърша нещо, хем тя да почете упътването на стола  Mr. Green Така съсредоточено гледа надписа с упътване/ инструкции, че все едно наиситна чете  Laughing
Храни се по 6 пъти, напоследък започна на 2.5ч. Оставила съм я да прави каквото и както пожелае. Този месец не беше наддала много, само 500-600гр.но това не ме преитеснява, нали си е здрава. Като чета вашите бебета масово по 6кг, а ние сме само 5кг, пък не изглежда слаба. Кака и на нейната възраст беше само с едни клечки за крака и ръце. Ех, като казах -кака, вече ми е второкласничка. Как се нижат годините една след друга  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 133
Подсладената вода е вредна.Това си го знаеш де,щом се чудиш как да я спреш.Пробвай да намалиш захарта постепенно,ако не става от раз newsm78
За захранването всеки си преценява как ще процедира,Вики други ден става на 3 месеца и мисля да почна да давам 10мл сочкета изтискани от мен.Всеки си решава,но надявам се че като казваш че ще захранваш,нямаш предвид хляб,домат и сирене Rolling Eyes

Еее разбира се, че не! Имах предвид сокчетата и плодовите пюренца  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 309
Пилешко, Пилета,   bouquet от името на каката  Wink

Успешна, добре дошла  Hug Така е, трудно си е в зимните дни. Но пак стават разходки. Каката ми беше зимно бебе - родена януари - и пак след 20 ден всеки ден бяхме навън на разходка. И сега мисля така да процедирам  Wink От друга страна това, че повече ще сме вътре си има положителните страни - по-лесно ще е за захранването. Само като се замисля колко неща ще трябва да вкараме в менюто...
За наддаването - най-добре е златната среда, но, за съжаление, никак не е лесно да я уцелим...  Wink

За столчето - и ние слагаме зад шофьора с гръб към посоката на движение. Наистина на всички бебешки столчета обикновено е написано, че слагането им на предна седалка с гръб към посоката на движението, ако колата има въздушни възглавници, е опасно за живота.

Диляна, и според мен е добре постепенно да махнеш захарта. Ясно е, че тя не е полезна. Слага се по малко в попарата, но тя се хапва доста по-късно. Ако бебчо обаче е захранен или на АМ, има нужда от вода. Аз именно след захранването се надявам Сияна да пропие водичка.

За захранването - чета в майската тема, че там вече доста масово захранват. Сияна избърза и се роди на 11.05. Ще ми е интересно какво ще каже педиатърката по темата, но аз си мисля да започна със захранването след около 2 седмици  newsm78

Пилешко, аз до момента не съм идентифицирала скок в растежа и с двете деца. Факт обаче, че, ако са болнички и задържат наддаването за известно време, после си наваксват  Wink Поне с каката беше така...

# 34
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте и от мен!

Днес нашето пораснало момче става на 8! Да ни е жив и здрав!

Катериче, ние днес бяхме на ДК с Валерия. Качила е само 450 гр за месец. Иначе мокри памперсите, ака поне по три пъти на ден, и по никакъв начин не мога да дам нещо освен това, което тя е поискала да суче... Биха и шествалентната ваксина, Синфлорикса остана за 24.септември ( първи прием ще и е). Доки каза, че като се възстанови от ваксината може да започвам да давам по малко еднокомпонентни пюрета (тиква, ябълка и морков съм приготвила) да опитва.
DilyanaVutova, предните две деца съм гледала по старата схема - каката абсолютно по нея, малкият без сок, че имаше колики. Сега Валерия реално ще започна да захранвам с плодово пюре на 3,5 месеца. Тя доста лакомо гледа нашата маса, а батко и вече успя да я захрани със сметанов сладолед и да констатира, че много и харесва.

# 35
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Привет и от мен,

magi_sveta, честит празник! Да е жив и здрав, много късмет в живота, да расте безгрижно и щастливо   bouquet

Успешна, добре дошла  Grinning

За столчето - досега седеше на задната седалка (но не зад шофьора) с гръб към посоката на движение, но тъй като вече голямото дете е на училище, като излизам с колата я слагам до мен отпред с изключен еърбег, разбира се! И аз като Пилешко съм страстен шофьор, без колата не мърдам никъде, чак понякога се дразня на себе си колко съм зависима. И всеки ден все има къде да ходя и какво да правя и влача децата напред-назад.

За захранването - мисля да захранвам по новата схема. Голямата дъщеря захраних първоначално по старата схема по препоръка на педи, докарахме се до болниците, съответно се върнахме пак само на мляко, но в края на 4-я месец я захраних. Сега изобщо не мисля да бързам, има време, ще опита и прояде всичко. Реално се пада да започна в началото на декември, като навърши 6 месеца.

Момичета, имате ли инфо за Мимко? А за Ел? Дано всичко да е наред  Praynig

Отивам да сменям напишкан памерс и да храня гладно бебе Simple Smile

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аз мисля да опитам "МЕЖДИННА" схема на захранване. Захранване на 4,5 месеца в началото на ноември месец. Педиатърката натиска за сокчета, но ще видим. Споделих и, че смятам да започна пюре /еднокомпонентно/ в началото на ноември. Тя нарича това "късно захранване". Т.е. 4,5 месеца според нея е "късно", но го одобри. Аз от прочетеното наричам късно 6 месеца и определено може би няма да изкарам да чакам до тогава да е само на кърма.

# 37
  • София
  • Мнения: 470
Благодаря за новата темичка   bouquet
Аз захраних баткото на 4,5 месеца, макар че педиатъра ме съветваше със сокчета и пр. от 2,5 м. Интересно че сега нищо не е казвала, може би си мисли, че си знам всичко... Сега съм настроена да опитам по-късно да захраня, не знам дало до 6 м. ще устискаме, но се надявам до 5-5,5 да успеем. Беба ще си покаже как се чувства само на мляко Simple Smile
Вашите бебчета скубят ли се? Моята мадама много обича да държи в едната ръка шепа с коса, а другата да тъпче  в устата  Crazy
Малката днес не направи нощна , а дневна пауза-след яденето в 4 едва 100 мл изяде до обяд:( Хем няма сън, хемя пак няма да наддаде особено...

# 38
  • Мнения: 2
Здравей Dilyana,
аз лично съм "за" да се нава на бебето вода но не и подсладена! За какво е тази захар!? Така и не разбрах! Второ дете гледам само преварена вода му давам,както ми препоръча доктора около час и половина след млякото или когато пожелае.То пък мойто като по учебник,събужда се час и половина след ядене пийне малко модичка и рак заспива! Някой дават от водата за бебета която се продава, но според мен няма нужда чак пък толкова да ги изнежваме,нека да свикват на чишмяна вода! Според мен махай тази захар! Ако не иска чиста вода,намаляй всеки път захарта докото свикне или слагай чай от лайка или копър от бебешките на Hipp! Голямата така и давах до голяма, но захар не!


# 39
  • София
  • Мнения: 672
Да се включа и аз по темите Simple Smile
Много се радвам, че последните няколко дни има активност в темата. И аз да пожелая успешна учебна година на всички каки и батковци ученици и много търпение и здрави нерви на родителите им.
Т.к и ние си имаме батко ученик се налага двете с бебка да ходим да го вземаме от училище с кола. Днес беше първи ден - аз съм от активните шофьори и въпреки това все още ми е трудна организацията с двете деца. Бебка днес се вози в кошчето на предната седалка, с изключен еърбек и вързана с колан, обратно на посоката на движение. През цялото време ме гледаше и раздаваше усмивки, а и по светофарите можех и аз да и говоря и дам биберона при нужда. Ще се налага често да ходим за батко и така, че трябва да свикваме- и аз и тя Simple Smile
Относно захранването - аз мисля да захраня 5 месец - ще видим началото, средата или края му. Педиатърката ме посъветва да давам сокчета още на втория месец и ме предупреди, че ще захранваме от другия с плодови и зеленчукови пюрета. Аз само кимам и нищо не казвам. Чела съм доста за захранването на деца по цял свят - има много интересни статии в нета сравняващи различните схеми и културни различия. Първо, най-ранното захранване което срещнах е от 4 навършени месеца и то с по няколко лъжички оризова каша и без заместване на хранене поне няколко седмици. Най- разпространено е захранването от 5 или 6 месец. Второ, сокчета не се дават никъде като старт на захранването. Трето и най- важно: детето трябва да може да стои седнало и да проявява интерес към храната. И последно - твърдата храна започва да се усвоява от бебешкото стомахче някъде около 6я месец ( индивидуално при всяко дете ).
Няма да коментирам въобще даването на кисело мляко, хляб/глутен и разни разнообразни. Аз съм имала дете с хранителна алергия, ходила съм при трима различни алерголози и не бих рискувала. Всяка майка решава кога и с какво да захрани, но моя опит показва, че малко повече информираност никога не пречи Wink

# 40
  • Мнения: 268
Здравейте,
Аз се боря с мастит и съм с 38,5° температура. Ужасно ме боли и гърдата и цялото тяло. Дано ме облекчи до утре, че не ми се разправя с доктори.
Фъстъчето е вече 7 кила и си е дебеличък де, но не го ограничавам.
ДилянаВутова, ако бебенцето обича сладичко до пристрастяване, може би е рисковано да даваш сокчета от третия месец, защото съм чувала, че като харесат вкуса на сладкото и после не искат зеленчукови и изобщо неутрални на вкус нови храни, а и на практика ще замениш едната захар с друга и пак ще ти отказва нормална вода. Ако си склонна да изчакаш 4-ти месец може би да почнеш със зеленчуково пюре.
Аз лично според състоянието на коремчето (често или рядко акане) ще започвам захранване от 5 -5,5 мес. с тиква или морковче, а може и картоф.
От една страна нямам търпение вече да захранвам, но от друга не ми се занимава с пюрета и т.н. Всъщност тези мои терзания нямат значение, защото ще се водя по интереса на бебето.
Дано всичко е наред с Еллле вече. Момичета с ранно захранване с кисело мляко трябва да се внимава, защото наскоро разбрах, че според ендокринолозите повишава риска от развитие на диабет в детска възраст.
Приятна вечер.

# 41
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 775
и аз давах подсладена вода(чай бебезан ) до 2рия заради жълтеницата,но постепенно я намалих и ве4е не слагам никаква захар.
за захранването - аз смятам към 6тия (само на кърма сме),доста четох по въпроса. По препоръка на световната здр. организация бебета на АМ-от 4ти, бебета на кърма от 6ти.
Днес ставаме на 3 и ще ходим на консултация...ще ни боцкат,дано да не вдигне температура, до сега не е вдигала и нз как би й понесло. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 133
Здравей Dilyana,
аз лично съм "за" да се нава на бебето вода но не и подсладена! За какво е тази захар!? Така и не разбрах! Второ дете гледам само преварена вода му давам,както ми препоръча доктора около час и половина след млякото или когато пожелае.То пък мойто като по учебник,събужда се час и половина след ядене пийне малко модичка и рак заспива! Някой дават от водата за бебета която се продава, но според мен няма нужда чак пък толкова да ги изнежваме,нека да свикват на чишмяна вода! Според мен махай тази захар! Ако не иска чиста вода,намаляй всеки път захарта докото свикне или слагай чай от лайка или копър от бебешките на Hipp! Голямата така и давах до голяма, но захар не!


Тя имаше жълтеница до втория месец, затова и давах. Педи ми беше казала съсвем леко подсладена, аз обаче направих грешката да послушам роднини и слагах по повече.. Сега пак пие,но много малко цуква и пуска шишето. Горкото беше свикнало през нощта лато се събуди да си цокне колкото иска (понякога и мъничко е било),но да си заспи отново. Тази вечер се измъчи (разсъни се), един час пи малко - пусне , към 80 мл изпи. Накрая се разплака и заспа от умора. Яд ме е,че си беше изградила режим и му се спеше на горкото и аз се чувствам пълен идиот..  Sad

# 43
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБРО УТРО МАМЧЕТА!!!
Изглежда "СКОК В РАСТЕЖА"е на мода тези дни в нашата групичка.Имам чувството,че вчера бях цял ден с бебе закачено на цицката.Денят мина в сукане,плач,пръцкане/какви газове има това дете-не е истина.Пръцка като голям човек-чак се стряскам понякога/и смях-въобще пълна палитра.СЛАВА БОГУ през нощта си спа спокойно и без да се буди да яде.
И моето слънце имаше по-дълго време жълтеница и по съвет на педи давах подсладена вода,обаче забелязах"ПРИСТРАСТЯВАНЕ"-пиеше 150-200мл.Постепенно намалих захарта и когато спрях да слагам малчо намали приема на вода,в момента пие не повече от 50мл.и то в най-горещите дни.
ЗА ЗАХРАНВАНЕТО-ТУК СЪВЕТВАТ СЛЕД 5 навършени месеца-значи към края на ноември ще започнем.
СИСОНДЕР-БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ И ДАНО СЕ РАЗМИНЕШ С ЛЕКАРИТЕ.
МАГИ-ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ ЮНАКЪТ!!!
УСПЕШНА-ДОБРЕ ДОШЛА В НАШАТА ГРУПА!!!

ПРИЯТЕН ДЕН ЗА СЕГА!!!

# 44
  • Мнения: 401
Добро утро мами.
Честит празник на Маги!
Сисондер дано си вече по-добре.
Относно заранването аз смятам да го направя към 6 месец с картоф.
Хубав ден.

Общи условия

Активация на акаунт