Обща дискусионна тема за въпроси и отговори - презареждане

  • 26 435
  • 503
  •   1
Отговори
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982


Тук ще решим всичките си проблеми и ще огладим всички подробности, относно това как искаме да изглежда и да се развива любимата ни тема! Призовавам всяка една от вас да сподели своето мнение относно следните въпроси:

- общи правила за поведение на списващите;
- желаните от мнозинството списъци с желаната от мнозинството информация
- желаните от мнозинството линкове с препратки - било то към бремнни очетни, към отчетни за отглеждане на деца или към други полезни теми съгласно целевата насоченост на обсъжданите теми
- какви традици на стари, нови, чужди, наши, бели, зелени и карамбозови потребители искате да се спазват и те също ще бъдат споменати на първа страница
- принципа на избор за следващо заглавие на темата


за да няма после недоволни и недоразбрани! за да има равноправенство и демокрация в нашето малко бебеискащо и бебеправещо общество, се нуждаем от комуникация!!!

избраното с 35% от гласовете от зададената анкета заглавие за следващата тема поставяща ново начало за всички е: Ново начало ще поставим- на поразия бебеправим! – тема 1

Дерзайте, дами - вие сте на ход!

# 1
  • Мнения: 1 130
Мецани благодаря за положения труд по тази и много други теми.
Много ми странно да пиша първа.  Mr. Green Mr. Green

Относно въпросите :
- Според мен е хубаво да се спазва добрия тон на общуване ,както тук така и на всяко друго място.
– Хубаво би било да се запази максимално количество информация за да не се чувстват дългогодишните пишещи като "забравени".
– Относно традициите е това е въпрос с повишена трудност защото за всеки различно е било полезно,правилно и тн. Защо не си намерим НОВИ ОБЩИ традиции.
– За името на темите ще е хубаво да се дават предложения и да се гласува / мнозинството печели.   bouquet

# 2
  • Мнения: 65
Здравейте,

Аз съм нова в този раздел и като цяло от скоро ползвам форума.

Като цяло се въздържам още от предложения и коментари, защото не съм сигурна как работят нещата.

Но едно нещо, което на мен лично ми е доста затрудняващо и бих се радвала по някакъв начин да може да се реши е когато някой напише "това съм го написала/публикувала няколко страници назад или "в предната тема".

Някои теми като тези за бебеправенето имат толкова много страници и постове, че е невъзможно човек да се рови в тях назад. А търсачката е много зле и почти никога не намирам каквото точно търся. Да, могат да се видят постовете на даден потребител, но отново когато той е активен и те са много, няма как да намериш каквото търсиш.

Затова бих помолила, когато някой прави такова изказване, да реферира с линк точно за кой пост има предвид. Това би спестило много ровене и време.

Благодаря!

# 3
  • Мнения: leet
Подкрепям Ms Whiskers в изложеното от нея. На мен също ми е трудно да се ориентирам в темите. Може би администраторите на сайта могат да поработят върху търсачката, за да се оптимизира нейната работа.

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Благодаря Mecani за грижите към нас  Heart Eyes
Дими чакам бебешко закъсване след дофтора  baby_neutral
П.П аз съм за всички логични и адекватни решения на общите ни затруднения.За оптимизация на търсачката съм определено  Peace

# 5
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Мецанке благодаря за труда ти, ще се включа в дискусията, тъй като искам да дам пример,че не страшно човек да си каже мнението, дори понякога да има след него вълна от недоволство!

И така аз съм на мнение, че избора на заглавие с анкета забавляваше всички. Това което можем да подобрим в тази традиция е да се изпратят предложенията на ЛС на този който прави последната тема. Само той може да сложи анкетата! Понякога е трудно да се издирят всички заглавия, затова ЛС е добро решение!

Списъците са ясни, обединяваме тези за бременни и родили, като има една разлика в двата списъка които сме водили. В едната тема се водеше списък само на бременните, а в другата на всички забременели, като махахме естествено ако някъде се е наложило прекъсване по мед. причини. Вие кажете кой вариант да остане:
1. В списъка с видели две черти има само бременни, щом се разбере пол, може да кажете за да добавим съответния цвят или щъркел ... щом родите, може да си изберете вестоносец от темата да кажете че вече си имаме ново попълненение.
2. В списъка с две черти са всички видели две черти през годината, пак може да има информация за пол и брой бебета на месеца.
Решението е ваше!

За списъка с Искащи бебе, предлагам да остане така че всеки да може да се допише сам. Опитвала съм да следя новите момичета, кой пише кой не пише и т.н., но не става, прекалено много излишен труд и енергия! Така всеки носи отговорност за себе си! Като промяна предлагам да се подрежда по азбучен ред, за да няма ред, този ме предреди, този ме изтри. Уважавайте останалите потребители и дори някой да ви ядоса, не си го изкарвайте на списъка! Simple Smile Не че е имало подобен случай де, ама все пак си кажем всичко!

Късметлийският списък! Той се води от Скитър, за сега, ако тя иска да го предаде на друг потребител, ще попита в темата за желаещите. Все пак трябва някой отговорен да се занимава с тази задача. Изпращате датите на ЛС на потребителя с дати за М, ориентировъчна за О, ориентировъчна за следващ МЦ! Моля най-учтиво да следите и да не висите в списъка, без да се знае какво е положението. Всеки който води списъка е в правото си, ако прецени да изчисти потребители който не са писали отдавна, а са дали дати!

Казах за линковете към темите за Проблемно и Сборна отчетна на ИБ, според мен е логично да ги има като продължение на тази тема.

Съгласна съм с Ms Whiskers , затова може да направим подробно описание, или да го копираме от темите за някой от най-често задаваните въпроси:
Какво е БТ и как се мери?
Тестове за О?
Първоначални изследвания?
Как функционира женската полова система?
Как функционира мъжката полова система?
За всичко това има изписано много и можем да систематизираме най-общо на достъпен език, и когато някой има въпрос просто отваря линка и чете. Ако има въпроси пита ... и така! Хем вълка сит, хем агнето цяло!

Моля да ограничим постовете като:
гол запис
само прахосмукачки
само емотикони
поредни постове
Това с цел да пестим темата! Уважавайте труда на хората които ги правят!

Ами аз това измислих! Мислете, предлагайте ...

# 6
  • Мнения: 1 130
Дими чакам бебешко закъсване след дофтора  baby_neutral
П.П аз съм за всички логични и адекватни решения на общите ни затруднения.За оптимизация на търсачката съм определено  Peace

Скорпи  Hug а дано, ама надали  Laughing Laughing И приятелката ми така вика: " Ще черпиш с превръзки ". Joy Joy Joy  Hug
Относно оптимизирането на търсачката и аз съм ЗА.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 800
Дойде и моя ред да се запиша. От седмица насам ви изпуснах края и чак сега ви догоних.

Меци,
Благодаря за труда.  Hug
По точките за обсъждане нямам конкретни изисквания, както и няма да изляза сърдита от нещо в последствие. До края на темата все пак има време и ако ми хрумне нещо ще дам конкретно предложение.

Последния месец не беше успешен за нас и сега с нови надежди съм им преди овулация. Ако и този месец не стане най-после имам обещание от ММ да пусне СГ в София направо.
За НК клетките и аз не мога да помогна.

Успех на всички и ще гледам да се включвам по-често вече. Hug

# 8
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Само да вметна, че оптимизацията на търсачката не е обект на този разговор и няма как ние като потребители да го направим Grinning . Това има отношение по структурата и архива на самия сайт, търсачката е функция, която се прави и подобрява от програмистите поддържащи пладформата БГМАМА! Няма как ние да направим това! Съгласна съм че си има кусури, но няма как да помогнем!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 65
Само да вметна, че оптимизацията на търсачката не е обект на този разговор и няма как ние като потребители да го направим Grinning . Това има отношение по структурата и архива на самия сайт, търсачката е функция, която се прави и подобрява от програмистите поддържащи пладформата БГМАМА! Няма как ние да направим това! Съгласна съм че си има кусури, но няма как да помогнем!  Simple Smile

Да, съгласна, това за търсачката беше по-скоро оплакване и пример, че е трудно да се търси в темите.
Моето предложение беше по-скоро да се пускат линкове към информацията, към която се реферира, а не само да се пише "писала съм по-назад в темата".

# 10
  • Мнения: leet
O, да. Аз знам, че вие не можете нищо да направите, но надеждата ми е, че администраторите четат и ще проявят заинтересованост Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 5 262

Значи в общи линии йоли добре е написала и моето мнение.
Уточнението е, че до сега сме вкарвали в списъка на бременни при виждане на сърчице, че пол някои и в 8ми месец още не знаят  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


# 12
  • Мнения: 2 843
Аз също няма какво да добавя  Grinning
Мецко, благодаря ти за труда  Hug
Надявам се всичко сега да върви по мед и масло  Flutter

# 13
  • Мнения: 1 487
Подкрепям предложенията на Меци и Йоли. Към информацията на първа страница може да има също така: информацията от първа страница от темата за изследване на хормони (забелязвам, че някои нови момичета не могат да се ориентират в кой подфорум са и къде да търсят информация). Също да се направи един файл с алгоритъма за изследванията (например след 6 месеца активно бебеправене се пускат - при мъжа СГ в лаборатория в репродуктивна клиника, при жената: хормонални изследвания- тук може да има информацията за хормоните, житовидна жлеза, проверка на проходимост на тръби и т.н) Според е много важно да се напише правилото да не се прави стимулация без проверка на тръби, без СГ и без да се следи на УЗ (готова съм да си давам 50те ст. на който трябва, ама ще продължавам да казвам да си смени лекаря всяка жена, на която АГто я тъпче с клостил без гореизброените  Peace) А същото важи и за любимото ми лекуване на ПКЯ с противозачатъчни  Peace

# 14
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Аз реших че в БГМАМА можем всичко! Хахаха защо да не направим и търсачката!  Joy Joy Joy

Аз съм за преложението Пчеличка, само, че тази информация трябва да се систематизира от някой! Не е ОК, Мецани да направи всичко! Та може всеки да хване по една тема и да направи анализ, тип Въпрос/Отговор, като например:
Какво е базална Т? Как се измерва? С какъв Т? и т.н. като не споменаваме проблемите, а само принципа на измерване.

Рейни, съгласна съм за сърчицето. Няма нищо задължително, ако имаме пол имаме, ако не всичко ще е в универсален цвят примерно. Едно от най-неприятните неща е да махнеш нечие име от този списък! Sad

Общи условия

Активация на акаунт