Боледуване на децата ни - тема 28

  • 54 815
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 21 288
И според мен си е до дете ,колко често боледува ,от какво , да се потърсят мнения на повече лекари и т.н. ,ей на както при нас стана ,докато не открихме проблема  ...
A какъв ви е бил проблема, споделете опит.То диагностиката е най-трудното нещо според мен и назначаване на правилното лечение.Имам познати ги приемат с бронхит в болница , тъпчат детето с антибиотик и след изписавне като отиват на пулмолог , му казват че детето не е имало бронхит и петната които са виждали на дробчетата са били от рефлукса, който е имало детето, т.е. напразно е пил 10 дни антибиотик
При нас беше третата сливица , ходи 3 дни на градина , после вкъщи за много време ,после пак я пускам,изкарва 3 дни и всичко отначало , спане с отворена уста , хъркане като възрастен човек и т.н.

# 61
  • Мнения: 54
И според мен си е до дете ,колко често боледува ,от какво , да се потърсят мнения на повече лекари и т.н. ,ей на както при нас стана ,докато не открихме проблема  ...
A какъв ви е бил проблема, споделете опит.То диагностиката е най-трудното нещо според мен и назначаване на правилното лечение.Имам познати ги приемат с бронхит в болница , тъпчат детето с антибиотик и след изписавне като отиват на пулмолог , му казват че детето не е имало бронхит и петната които са виждали на дробчетата са били от рефлукса, който е имало детето, т.е. напразно е пил 10 дни антибиотик
При нас беше третата сливица , ходи 3 дни на градина , после вкъщи за много време ,после пак я пускам,изкарва 3 дни и всичко отначало , спане с отворена уста , хъркане като възрастен човек и т.н.


Разбирам, и след отстраняването на сливицата решиха ли се проблемите?

# 62
  • Мнения: 21 288
Пак се разболява ,но не е каквото беше. Peace Да чукна на дърво  Hug
Дръпна на височна , на килограми ,не спи с отворена уста.

# 63
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Някой давал ли е сироп от черен бъз, но домашно производство?
Свекърва ми направи на малката, да й давам превантивно уж да не боледува, но аз съм малко скептична сякаш...

# 64
  • Мнения: 54
Някой давал ли е сироп от черен бъз, но домашно производство?
Свекърва ми направи на малката, да й давам превантивно уж да не боледува, но аз съм малко скептична сякаш...
Здравейте и майка ми прави такъв аз и цялото семейство го пием,не е вреден.Но само да кажа, че сиропа от черен бъз е от дървовидния бъз, незнам как изглежда и къде верее.Майка ми прави от другия бъз -храстовиден.По-силен имуностимулант е първия дървовидния. Поради тази причина за детето си купувам готов направен от дървовиден черен бъз sambucus nigra

# 65
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Предполагам, че и нашият е от храстовиден. Ще пробвам и ще споделя има ли ефект. Благодаря за включването.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 385
Ох, бебката ми вече е доста добре, но днес баткото леко накашля и май ще тръгва хрема...нямам сили вече, допреди седмица беше на АБ... И хем не го върнах на яслата, че да се стабилизира, пък то.... Дадох ударно - вит Ц ампула, осцилококцинум и 1 цинабсин и дано пресечем нещата, а утре отиваме при майка ми и баща ми, отдавна чакам това пътуване и сега ако ми се разболее пак незнам. А не съм спряла да давам киндер фит всяка сутрин...И аз мисля да почна да давам бъз- вие как го давате?

# 67
  • София
  • Мнения: 10 704
Някой давал ли е схемата на шуслерови соли 3.6.7 и как се е повлияли детето . Мисля на беба да я приложа,  че й предстои яслА. На брат й давам самбукус  нигра,а тя не го иска това.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 6 121
И аз да се включа в темата, че и нашето положение не е цветущо.

Малкият миналата година беше първа ясленска група и общо взето "ходенето" на ясла беше от сорта две седмици на ясла и един месец болен вкъщи, за една зима сме му давали шест пъти антибиотици.... луднах! Постоянно редуваше гнойни ангини и бронхити, да не говорим за хремата, която се появяваше още на третия ден от тръгването. Давах Имунокинд (както се вижда - никакъв резултат). Тази година си казах, че ще разреди - но след четвъртия ден, пак хрема, налепи по сливиците и температура. После пак тръгна, на третия ден се почна повръщане и разстройство, което не преминава вече трети ден въпреки Ентерола и пробиотика!
Вдигнала съм ръце - давам Биозин кидс и течни мултивитамини. Не знам какво мога да направя повече от това за да му засиля имунитета. Дали този Самбукус мога да го дам плюс останалите две (Биозин и витамини) или той се дава вместо Биозина?

ПП: Само да кажа, че когато малкия не ходи на ясла е здрав. Преди да тръгне на ясла не сме имали подобни проблеми. Също така го спряхме от яслата от май до септември, заради появата на бебка и дори не е кихнал през това време.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Здравейте, видях че си говорите за природни имуностимуланти. Някой дава ли джинджифил и как точно ? С мед, лимон?
Предварително мерси !   bouquet

# 70
  • Мнения: 3 805
Аз съм давала мед с джинджифил,с лимон и без.Чай с джинджифил пием цяла зима...файда не видях,нито при детето,нито при нас.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 805
А като говорим за файдата - споделете, на кой, колко време без разболяване му е ОК като честота, за да каже че от нещо има файда. За мен, например, 2 месеца без болест си е направо супер файда за сега, но това си е мое мнение, разбира се.

# 72
  • Мнения: 818
А като говорим за файдата - споделете, на кой, колко време без разболяване му е ОК като честота, за да каже че от нещо има файда. За мен, например, 2 месеца без болест си е направо супер файда за сега, но това си е мое мнение, разбира се.
9-10 месеца без разболяване ми е минимумът за ОК. Големите не се разболяват с години, за малката говоря, че все пак е в контакт с болни деца постоянно.
Файда има.

# 73
  • Мнения: 21 288
Коризалия най-много по 6 на ден се даваха ,нали ?

# 74
  • Мнения: 2 197
2-3 месеца ми е ОК на мен  Peace Все пак от СЗО давали за нормално разболяване 8 пъти годишно,което е почти всеки месец или през месец,но всеки път с усложнения ми идва в повече...

Общи условия

Активация на акаунт