Боледуване на децата ни - тема 28

  • 54 947
  • 734
  •   1
Отговори
# 75
  • shumen
  • Мнения: 18 259
На мен Ок ми е 3-4 месеца да изкара здрав.
Съни,аз съм давала мед с джинджифил сутрин по една лъжичка и имаше полза.
Моя май след една седмица на ДГ започва да се разболява.От сутринта кашля и е с лека хрема.Сега спи и носа му яко хърка.Имам Мукосолван сироп и Шуслерова сол 3 и му дадох и дано се разминем само с това.След обяд като се наспи може да излезнем до аптеката да взема и Цинабсин.
Лисе,да не би и Габка да се разболява,че питаш за Коризалията.

# 76
  • Мнения: 3 830
И месец ме устройва мен,без каквито и да било симптоми на разболяване Simple SmileВ краен случай съм доволна и на 5-6-7-12 месеца Simple Smile период,в който да лепва по нещо,но да го изкара леко,без усложнения.За мен това е "файда"...ако боледува,да го кара леко-хремичка,неразположение-2-3дни,без високи температури,бактериални инфекции,бронхити,пневмонии и т.н.
Най-добре естествено да не боледува изобщо...,но от никоя добавка или билка,не очаквам чудеса,просто да разреди боледуванията и да ги кара по-леко.
Лисе,коризалия съм давала без да броя колко на ден,през час,но повече от 8бр.не са били.Габи тогава беше на 3г.,ако има значение.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 6 183
За мен "файда" има ако изкара месец-два без изобщо да се разболява, а разболее ли се да да ни се разминат антибиотиците.

# 78
  • Мнения: 21 332
Благодаря ви  Peace

# 79
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Уф, от вчера сутринта е с тъмножълти сополи, които днес преминаха в прозрачни, но много. И кашля, ама кашля без да спре! Ходихме на лекар - чисти гърди, чисто гърло, стича се секрет. Кашля постоянно - сухо, дразнещо. Иде ми да си разбия главата в стената, не е спал днес от кашлица, повърна чак от зор. Знам, че е бял кахър все още, но ми писна от това непрестанно кашляне! Как да му помогна не знам - мед, джинджифил, цинабсин, витамин С, хустагил... няма братче, сопол и кашлица до откат! В чудо съм.

# 80
  • Мнения: 1 096
На нас цинабстин не ни действа. Последният път давах Коризалия имаше по-добър ефект.
Някой давал ли е марсианци с бъз?

# 81
  • Мнения: 21 332
Месечинке ,пробва ли черна ряпа с мед ?

Или 1 ванилия ,мед и малко зехтин ?

# 82
  • София
  • Мнения: 2 666
Цоп и малката е болна  от снощи Sad Бясна съм, вече трябваше да сме на плажа, а аз свалям температура.  Не я пусках на ясла две седмици, за да я опазя здрава.  Температура й е до 38.5, сополи като за олимпиада има, дави се от тях, кашля. Пълна програма. newsm78 Водих я на лекар гърдите са чисти, гърлото леко е червено.  Сега май температура е поспаднала, а аз съм извадила арсенала от лекарства. Оплаках ви се момичета...

# 83
  • Мнения: 5 173
Да се запишем и ние.
Кашляща кака и мама я боли гърлото, дребен засега удържа фронта.

# 84
  • Мнения: 3 830
Уф, от вчера сутринта е с тъмножълти сополи, които днес преминаха в прозрачни, но много. И кашля, ама кашля без да спре! Ходихме на лекар - чисти гърди, чисто гърло, стича се секрет. Кашля постоянно - сухо, дразнещо. Иде ми да си разбия главата в стената, не е спал днес от кашлица, повърна чак от зор. Знам, че е бял кахър все още, но ми писна от това непрестанно кашляне! Как да му помогна не знам - мед, джинджифил, цинабсин, витамин С, хустагил... няма братче, сопол и кашлица до откат! В чудо съм.
При кашлица от сополи и раздразнено гърло,последният път помогна Умкалор+сребърна вода в носа.Нищо от гореизброените от теб не даде ефект.

# 85
  • Мнения: 2 197
Аз да си похваля пак Проспана и Фитолор при суха кашлица от сополи  Peace
Хубаво,че е повърнал,сигурно част от сополите в гърлото,които го карат да кашля са излезли поне  Thinking

Бързо оздравяване на всички деца и родители желая  Praynig

Аз вчера го пуснах за час да не прехвърлим двата месеца и да стане за секрети и съм на тръни,защото вече имаше отсъстващи дечица при пълен пакет от 15-ти септември,а мисля в сряда да си е на линия за цял ден.

# 86
  • shumen
  • Мнения: 18 259
Месечинке,аз за кашлица давам мед с джинджифил и помага.
Аз след обяд като стана го заведох все пак да го чуят до поликлиниката и докторката там каза,че тази кашлица е ларингитна.Изписа му Вентолин сироп по 4 мл.и капки за нос Виброцил.Прибрахме се и му дадох от сиропа и сякаш кашлицата понамаля.Сега заспа спокойно и се надявам да изкараме леко нощта.
Яни,моя от седмица е на ДГ и още на 1 ден видях как приемат детенце с кашлица,която беше уж остатъчна и на 3 ден вече  имаше и друго,което беше така и то.

# 87
  • Мнения: 75
Момичета, да попитам някой давал ли е Зинат сироп? Изписа го педиатър ката за гнойна ангина на дъщеря ми. Притеснява ме дозата - 2 пъти по 7 мл. Дали не е висока? В листовката дозировка та е написана в милиграма и не мога да се ориентирам.

# 88
  • Мнения: 653
Цоп и аз при болните... детето беше от 1 юни до 15 септември вкъщи, всеки Божи ден навън, пътувахме насам-натам... е за цялото време има 2-3 дни боледуване (някаква настинка беше). Сега след 3 дни на ДГ ме събуди петък сутрин в 3:30 със страшно повръщане, та до ранния следобед на почивки... какъвто е кльощав, съвсем му се заброиха ребрата. Sad Днес не повръща, слава Богу, но е с лека Т, много отпаднал и се оплаква от болки в гърлото, много е червено. Викахме дежурен педиатър вчера, някакъв вирус е - червени сливици и повръщане. Дано се оправи бързо, че ми е мъчно за него, а и се моля да не зарази малката (тя изкара вече 2 дни на ясла, за сега всичко е наред).

# 89
  • Мнения: 8 345
Дани стискам палци че ларингита е много гадно нещо.
Cvete кое те притеснява от Зината? Нормално АБ без особени странични реакции. Милилитрите се определят на база тегло и вид на инфекцията кото се лекува.

Общи условия

Активация на акаунт