"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 536
  • 739
  •   1
Отговори
# 120
  • NE
  • Мнения: 10 999
Благодаря ви за подкрепата, момичета! Аз явно си гледам детето много "грешно" и затова ми се дава акъл. За мен си знам вече да не спиделям с нея. В крайна сметка не ми трябва такава "помощ".
Ние си нямаме ботушки. Обмислям от Декатлон или от Некст. Още сме на 21 номер, така че ще видя къде има такъв номер.
Пампата аПсурд да я махна, дори не се мъча. Грам не сигнализира, така че другото лято.

# 121
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Добър ден! Брррр в София е страшен студ. Излезнахме одеве,ми то 11-12• и вали, пак изкарахме час под навеса на блока,и тъкмо си помислих че съм единствената луда,ето ти още 4 съседки с децата. Смеем се,че сме бандата на немирните деца. Но замръзнах честно казано.
Добре дошла на новата мама с двете сладурчета, не си представям колко е трудно. Но пък както казваш и радоста е двойна и все пак си играят децата,мойто като е само само си търси приятелчетата. Живи и здрави да сте!
ФрауСт,Дуче бързо оздравяване! Дано  не е нещо сериозно!
Това с детската" ще видиш,като все е болен" ме подсети,за един случай със свекито на съседката. Гледа тя малкия,и дойде при нас др майки, и помчна да разпитва,кой кога ще си пуска детето на ясла. И събрала мнения и вика,"ама аз казвам на Х че е още малък,един дребничък,мъничък и беззащитен,там я яде,я пие водичка,как ще е нз?" А то,дете на 2,1м,16кг и бая по-височък от мойто, пък и ще кажеш че там ги тероризират. Аз и викам,няма да остане гладен,и да откаже ден-два,като види че не става и огладнее ще прояде. А тя" Еее, колко пъти го гледам,един път не е седнал да яде като гладен,все аз го гоня с лъжицата" Ми какво да и кажеш, тя си знае нейното и не търси вината в себе си,ами в деугите. Аз някой като ми дрънка едно и същи нещо, просто казвам че моето дете не е по калъп и всяка майка усеща кое е най-добре за детето си!
Златии и аз ти завидях за играта на Монката от по час два(благородно разбира се) Чакам го да дойде и тоя момент при нас,все се надявах да е сега през зимата,ама е,още си чакам.

# 122
  • Мнения: 591
Ходихме днес на преглед, има червено гърло. Поисках изследвания и ме погледна лекарката все едно съм искала да източи личната си хазна с 1000лв... Всичко беше наред с изследванията и получих и укорителен поглед тип "видя ли". Абеее....  Накрая заключи "ами или е вирус  или от гърлото е температурата" Grinning

Фрауст, при нас стана като при Принцес и Алекс. Стискаше си и ме будеше сутрин към 6-7. Сега или не пишка цяла нощ, или ме буди към 3ч със сигнала "ъ-ъ"пишка и ака!! И ляга пак. От къде го иЗмисли това с акането нощно време, не знам. Тя и с памперс не акаше през нощта Хах. Направо заспива на гърнето, но си върши всичко.

За тея "ще видиш" и мен са ми писнали. Минават ми покрай ушите вече .

Редактирам се: Боряна си има нов Любимец , за когото се залепи като гербова марка. Вуйчо й. Прибра се вчера от бригада и само с него иска да седи, толкова много му се радва, че чак ме просълзява. Днес той излезе , а тя го търси навсякъде ИЗ къщата. Утре като замине за София ще има да плаче за него Sad

Последна редакция: пн, 28 сеп 2015, 22:04 от duceto

# 123
  • Varna
  • Мнения: 356
Здравейте!
Хайде и стария кокал да си каже приказките по темичките, които сте подхванали.
Най-напред добре дошли нова мама и бебоци!
Иначе- за яслата- Бобо отказах да го пратя по една съвсем твривиална причина на ясла- няма да вържа семейния бюджет- и решихме колективно с бабата да го оставим за догодина- още като направи 2 и да се върти за ясла, пък когато стане. Това с разболяването в яслата е до самото дете. Баткото тръгна на 1,8 на ясла и нищо, че нямше и 10 кг и беше дребус- не е боледувал там- мъкнеше само дълго време една хрема, която не я отчитам за болестно състояние. Така че, Freyda, смело напред и не го мисли- детенце ще се справи. 
А за гърнето- когато му дойде времето. И Бобо казва, но сяда само когато той ти е дал сигнал- ако го поканим ние вече се дърпа и се сърди. Много е своенравен и отсега има мнение за всичко. И не бързам с махането на памперса- надявам се да усетя момента.
Ааааааааааа и да ви се похваля- имах гости за два дни- майка и татко бяха тук и бобо изобщо не плака като ги видя, нищо че ги е виждал преди 7 месеца. Много бързо мина времето, но все пак е нещо.
Май толкова засега„ Лека нощ на всички!

# 124
  • Мнения: 316
Мамчета много топло и мило посрещане ми направихте! Почувствах се специална! За гърнето - нямам душичка да ги слагам. Ще го оставя за пролетта, надявам се до тогава да се научим! За сега, може и грешно да е, съм им ги дала да си играят с тях и те сядат без проблем. А иначе купила съм и дъска за тоалетна чиния,  запасила съм се с пликчета, слипчета и боксерки. Много ми се иска да говорят (казват определени думи), поне да не се чудя какво искат, защо плачат . Аз съм от провинцията и за прием в ясли няма да имаме проблем. Смятам догодина април да тръгнат и от сега ми е притеснени как ще е? Как ще ги водя? Как ще го съчетавам с работата? ММ пътува в друг град за работа, аз съм шофьор, но само по книжка, близките - едва ли , но дано нещата се наредят!

# 125
  • Мнения: 2 141
Абе момичета, да ви питам вие как сте с потенето (децата имам предвид)? Мони по време на сън много се поти. Мисля, че е само първия сън защото не е по цяла вечер мокър. Ей сега го преоблякох. Горницата на нощницата му влажна, а главата му и възглавницата бяха гьол вода. Притеснявам се вече...

# 126
  • Мнения: 642
Добро утро,

Добре дошла на Велина и на малките орлета Simple Smile  Hug с близнаци никога не се скучае Simple Smile

Къти, а да пробваш да го завиеш по-леко. Може би му е топло.  newsm78 при нас е обратното - нон стоп се отвива и ме е страх, че й е студено и по някакъв начин ще се разболее, ама ако я облека с по-дебела пижама, ще се изпоти, докато заспи, въобще някакъв параграф 22.

Цветенце, твоята приятелка, освен ако не е кърмила 5 деца и всичките са се отбили в първи клас, да не дава мнения. След като и на двамата още ви е приятно, кърми си. Аз вече не издържах, мисля че и малката го усети това и съвсем сама си се отби. Тъй че освен мантрата "И това ще мине" има и такава "Всяко нещо с времето си"

Ние напредък с гърнето нямаме, ама аз и нищо не правя по въпроса, чакам по-топли времена. Майка ми я беше изпишкала веднъж навън и сега като й се приака навън и си казва, че иска при тревичката, така че като се стопли се почваме от раз без памперс.

Иначе нашето ако още не се е оправило.
Скрит текст:
Не знам вече какво е това - веднъж е ОК и след това още два пъти като разстройство...а храната е една и съща, да не кажа само АМ и хляб. Пак сме в серия - последните кътница ли са, инат ли е, не знам вече. От другия месец почвам малко да поработвам, пък да видим как ще се оправяме тогава.

Аз да ви питам как смогвате и да готвите за дребните и за големите  newsm78 аз за единия обяд седя по два часа в кухнята, а ако трябва и вечеря и не знам...и накрая като сама си ям всичко и направо ми се обезсмисля...купих една книга с детски рецепти, ама нещо не виждам дребното как ще ги яде тия работи... Ох, намрънках се, извинете ме.

Хубав ден и дано не вали, поне да се разходим  Hug

# 127
  • Мнения: 2 141
Копче, обличам му дълъг ръкав нощничка, но е много тънка. Мятам му чаршафа отгоре, но постоянно се върти. Не мисля, че е от обличането. Лятото спи по потник без да е завит и главата отново е мокра.
С готвенето нямам проблем повечето пъти. Докато играе сам аз готвя и чистя, а докато спи си почивам.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 130
привет,

добра дошла на новата ни мама velina_malina и сладките близнаци  Hug

Къти и ние много се потим като спим и играем. Аз за това го държа в нас по къс ръкав още. Даже редовно си е и гол или по къси гащи. А нощем спи още с пижамката с къс ръкав и крачоли. До вчера спеше само с един чаршаф и едно съвсем тънко одеалце, но сложих чорапки, че много се отвива и спи постоянно така отвит. От снощи сложих нормалното одеало, че ми се струва студено вече. Не ми се изпоти, да видим как ще е.

За яслата - умират да те плашат така. Все едно там лелките седят по цял ден и само се чудят как да ги заразяват  ooooh!. За мен тези приказки са пълна идиотщина. Като ще боледува кво в изолатор ли да го сложа  #2gunfire. Там или не - ако е болнав все ще си боледува. Докато не изградят имунитет е така. Ние сериозни болести не сме хващали от яслата честно казано. Само пустите сополи, но при нас един прост сопол докарва кашлица и за това е неприятно.  Да чукна на дърво винаги леко ги изкарваме, но това е и защото както видя сопола аз и го спирам за няколко дена, а не чакам да стане зле, да изпозарази половината деца и айде тогава в къщи. Та проблема не е в яслата, а в родителите, дето сакън да не си останат за 2-3 дена в къщи.
Не знам вие чайчета давате ли им, но ние много си ги пием. Даже сега вече като е голям и ми е много лесно, защото правя на чайника билково плоден чай и всички си пием от него. За зимата и вирусите това е много хубаво. А ако има и някой с гърло добавям и джинджифил в чая и много бързо се оправяме.

Фейчка хич да не ти дреме от подобни изказвания. Аз още съжалявам че отбих, защото си мислех че ще ми пречи на пътуванията и работата, но сега виждам че можеше спокойно още да си се кърмим. Ако имам един ден второ грам няма да слушам подобни простотии и ще си кърмя до когато си искам, та ако ще и до абитуриентската да е  Laughing

Браво на всички махнали памперса. При нас стана ковти с яслата и сложихме пампата  Sad. Голям проблем е това че не иска да мецне и да си каже. Но въпреки това в къщи сме си на гърнето или на тоалетната. В яслата също започнаха да го слагат на гърне и съм се договорила с лелките да мине време да свикне той там, да се оталожат нещата и с другите деца и махаме заедно пампата. Мисля да не се отказвам, нищо че дойде зима, защото той си е свикнал на гърнето, търси си го редовно , показва от време на време, а може скоро и да каже. Бавно става, но не се отказвам. Сутрин го слагам в повечето случай на тоалетната чиния и си седи и не иска да слезе докато не свърши голямата работа. А на мен там ми е най удобно, че после не мия гърнето.

Да ви кажа ние с тия кънки голямо каране му удряме в къщи  Laughing. Вчера вечерта сигурно 10 пъти ми ги носи да ги сложим. Покараме малко и айде махаме и след малко пак ми ги носи да ги слагаме. Луда работа, но определено напредва с карането  Grinning. По килима и сам може и иска, но по ламината е по трудно и гледам да го държа. Макар че като падне се попиква от смях, но не искам да се изплаши и да не иска после да ги кара.
Друга мания сега са ни стотинките. Дадох му една касичка и голямо слагане и вадене от нея е Simple Smile.
Той редовно си се заиграва сам. Особено с количките. Взима си ги и си ги кара по дивана и къде ли не, бръмчи си и може да изкара така по час.

Ботушки и ние взехме. Тези лидълските се оказа хубави и явно са му удобни, че с кеф ги обува и шляпа по локвите и е голяма радост. Вчера имаше и не лоши якета и дебели чорапки. Чорапките са екстра за тези гумените ботуши та му взех едни.

Спирам , че изписах роман.
Хубав ден от мен  Hug

# 129
  • София
  • Мнения: 2 130
само ще дабавя за готвенето.
Значи Копче аз от много време готвя една манджа за всички. Не готвя отделно за дребното. Той  е на обща храна и иска от нашето.
Слагам си подправки нормално, малко сол и с пипера внимавам, а после ние си солим и слагаме още пипер ако искаме. Влади яде абсолютно всичко вече, с изключение на ядки, шоколад , мед и боклуци като чипс, зрънчо и тн. Аз запръжки не обичам, рядко пържа нещо, предимно ползвам грил тиган ако ще е тип пържено и за това не ме притеснява да яде каквото и ние.

# 130
  • Мнения: 2 141

Ама много ми е... есенно, бе...От това време съм като парцал. 2-ро кафе пия за днес и още не мога да се осиферя ooooh!

# 131
  • Мнения: 932
Копче, готвя няколко манджи на 1 път два пъти седмично. Няма кой да се разправя всеки ден.
Къти, изпотява се, ако е с дебела завивка или съм се престарала с пижамата - примерно дълъг ръкав, а е все още ок за къс.
Гери, сигурно ще започнат да ти съдействат в яслата за памперса в най-скоро време, когато се адаптират новите деца.

# 132
  • Мнения: 316
Мама Копче, наистина сме в постоянен купон! Все си мисля, че ако имах по - голямо дете щеше да ми е по - лесно! Кът и и моето момиченце се поти - по точно главичката, за това предпочитам да я подстригвам да е с къса косичка. За готвенето, дано не ми се смеете - за децата вземам ДК, а за нас готвя когато и ММ е у дома, иначе мама готви и праща в кутии, за да облекчи чедото си! За яслата съм много За особено след 2 - годишна възраст на децата ще им е по забавно там, но ще видим де!

# 133
  • Мнения: 61
Здравейте мами.Днес и при нас е голям студ.Нощно време и Мишо мн се поти.Уж гледам да не го навличам и да не го завивам с по дебели завивки, но той все е мокър. Като му порасне малко повече косата го подстригваме, това ще рече през месец.За готвенето , готвя за всички той яде от нашите манджи, ако може да се нарече ядене .Много е злояд, понякога се виждам чудо.Тези дни е мн кисел , напират да излизат кучешките зъби.На болничките бързо да оздравеят. Да питам с какво мислите да забавлявате децата през студените дни.С какви игри ще им запълват е времето.Питам ви защото аз не се сещам , той сам не се заиграва и до сега каквото ми е хрумнало сме играли когато сме си вкъщи , най вече вечер.

# 134
  • Мнения: 642
То проблемът е че не сме от ящните и затова гледам да й приготвям зе нея нещо, за нас готви свеки и там не се меся. Пък и сега майка й почина, Бог да я прости, и съвсем няма какво да прави по цял ден, та нека си готви, да не вземе да реши с мен да се занимава. Яде ориз, спагети без сос, хляб, сирене и едни замразени постни сърми от мойта баба, дето не знам как й харесват изобщо. Чат пат минава по някое кюфте или брокула и картоф за разкош. А и шунка й давам, че друго месо не ще. Трябва може би да пробвам със зеле тия дни  newsm78

Павлина, при нас хит е
Скрит текст:
рисуването с вода - на по-дебел цветен картон и с четка - топка и рисува. Също и на магнитна дъска, ама тя нещо много се кефи да рисува, даже вече държи четката/молив/химикалка като голям човек. #Crazy Другото е да си пресипва - пак голям кеф - слагам й отдолъ поднос, поне да събира водата. И третото, ама не е много популярно - залепих й двойно лепящо се тиксо на единия шкаф отстрани - малко по-високо хем да се протяга и купих такива мъхести топчета - да ги лепи. И да пуска големи копчета през изрязана дупка в кутия от АМ. Дадох и нанизани ластици на  ролката дето остава от кухненската хартия - демек да ги вади, ама нещо не схвана идеята. Това е общо взето - иначе къпе и храни кукли и разнася дрехи навсякъде. Много искам да тръгнем на английски, поне два пъти по 1 час да се занимава нещо, ама пусто няма деца  ooooh!

Хубав и спокоен следобед и болничките бързо да се оправят  Hug

Общи условия

Активация на акаунт