"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 532
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 130
Копче не знам как успяваш да търпиш всичкото това  ooooh!. Тази твоята свекърва е голяма късметлийка , че ти си й снаха, а не аз  Joy, че иначе до сега да съм я  #2gunfire
Майка на няколко пъти иска да й го оставя за събота и неделя да го гледа, но за сега не съм го оставяла. Може би ще се пробвам по натам. Тук с едно другарче много си играем, него много често го гледат баба и дядо, който са много готини, но много го лигавят и всичко му дават. Да ви кажа не върви на добре работата с това лигавене от баба и дядо, та за това предпочитам аз за сега да си го гледам.
А за това колко реве - ми колкото иска, но слава богу тук където живеем са все млади семейства и е пълно с деца и на никой не му прави впечатление кое колко и кога реве  Grinning

# 256
  • Мнения: 2 141
Добро утро, момичета

И аз само се каня да оставам Мони при баба му и дядо му, но все това ме спира, че те му позволяват всичко. Дават му телефоните си, играе с тенджерите, чиниите и разни миксери и т.н., а аз не позволявам у дома да се играе с неща, които не са му играчки. Вече имам 3 счупени чинии от любим сервиз Tired
Но да ви кажа честно имам нужда от почивка. Нагласили сме се с моя мъж другата събота и неделя да си останем сами, да излезем на заведение, а защо не и на дискотека след това. Имам нужда да бъда и жена, а не само майка по 24/7.
Ей го, сега докато ви пиша и останах без цитрусовата сокоизстисквачка ooooh! счупи я ooooh! Кажете ми какво да го правя? По цял ден е по чекмеджетата - баба му така го научи: "Ела баба да видим какво има в това шкафче...". Добре де, аз ли не съм в час или децата за това имат играчки за да не пипат опасни за тях неща?! И шамари яде по дупарата и пак след 1мин е на същото място

# 257
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Къти, това е съвсем нормално за децата на тази възраст, водещо при тях е любопитството. И слава Богу-така те изучават заобикалящия ги свят, а това е изключително важно. Нали като порастнат искаме да са любознателни, отворени, откриватели? Защо не заключиш шкафовете с ценни неща и не му оставиш някой с нечупливи вещи на разположение, гарантирам ти, че меракът ще му мине по-бързо, отколкото очакваш, забраненото винаги е по-интересно. Освен това в момента то учи чрез копиране на вашето поведение и е съвсем в реда на нещата да иска да си играе с вашите вещи, все пак ти готвиш с тези инъересни тигани, не стоиш да си редиш кубчета само...

# 258
  • Мнения: 2 141
Няма къде да съхранявам нещата от кухненските шкафове, ако не там. В други шкафове не пипа.
Бях пробвала от заключващите механизми в другия апартамент още, но нараниха мебела на кухнята и тук въобще нямам намерение да правя същата грешка. Аз не искам да е любопитен, никак даже. За мен любопитен не е положително качество.
Въпроса ми по-скоро беше риторичен, защото знам, че е период и ще отмине. Въпроса е, че чупи скъпи неща, които няма къде другаде да съхранявам и по цял ден съм пазач Tired

# 259
  • NE
  • Мнения: 10 999
Къти Неизбежно е да съхраниш покъщнината в същия вид, което е била преди. Все повече се чувствам като падарин. Наскоро блъскаше с дистанционното по телевизора, а налигави за част от секундата мишката на баща си и като видя бях аз виновната. Вкъщи опасните предмети са качени на високо, но все намира с какво да си измисли белята. Чак след година интерес към дистанционни и телефони почнаха да му омръзват. Аз искам да е любопитен и за да задоволя това желание му давам. Просто позволеното му е скучно и бързо го зарязва. Сега вече пази телефона ми и гледа спокойно филмчета. Някой ден сигурно и с лаптопа ще е така, но засега събира прах на високо.

# 260
  • Мнения: 2 141
Съжалявам, че нямам друг телефон под ръка, за да ви покажа какво се случи на моя телефон (който е на 4месеца) дисплея е целия начупен, едвам виждам кого набирам. Добре, че поне тъча не е повреден, а само стъклото Laughing Дистанционни и телефони държим на високо, ама то мога ли цялата къща да кача на кухненския плот - не става Laughing тъй ще е, казах на мъжа ми, че ми е нужна нова цитрусова изстисквачка и днес ще ходя да си купувам, че аз без фрешове сутрин не мога. По тоя повод, препоръчайте ми някоя. Аз до сега бях с бош, но гледам, че вече я няма по онлайн страниците на техномаркет/технополис

# 261
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз също съм с разбит телефон, но поне се виждам тук - таме. Joy

# 262
  • Мнения: 932
Привет!...
Копче, наистина има късмет твойто свеки. До сега да съм й показала къде зимуват раците.Wink
Къти, прибрала съм опасни за живота предмети. Макар че и с доста обикновени битови намира начин да си самопричини щети. Скъпи и/или неподходящи за нея - показвам и "играем" под наблюдение и контрол. Обяснявам й какво е, разглежда го и повече не го пипа, губи интерес...
За фрешове - много се радват напоследък на нутрибулет разни познати, но нямам такъв, за да пиша отзиви от първа ръка. Правя на ръчна преса само лимони, грейпфрут и портокал.
Бандитката ми от 2 дни започна да казва аки за аки и пиш за пиш. Лошата новина - от няколко дни като каже пиш имам секунди да реагирам, иначе отива в гащите... Не знам какво стана?!...

# 263
  • София
  • Мнения: 2 130
А Къти ша ма извиняваш много , ама не ти е виновно детето, че ти си си взела чуплив телефон  Laughing . Моя стария горкия много преживя  ooooh!, но пък излезе уникално здрав и издръжлив телефон. Летял е от къде ли не, но нито дисплея се счупи, нито той, но накрая започна да забива , но след 1г и нещо терор от малкия направо си е герой  Laughing. Добре че преподписах договора с оператора, та си взех нов безплатно.
Шега , майтап , ама Къти я си вземи един по здрав телефон и не тормози детето  Laughing. Моя вече честно казано не ги хвърля, пази ги и слава богу, че нов чак след година мога да си взема.
За шкафовете и аз в долните съм оставила само не чупливи и никога не съм го спирала да вади. Сега много рядко вади, но си ги и прибира после. Не съм слагала предпазители, че не ме кефят, съсипват ти шкафовете, но в едни познати пък видях чудна идея- ми махнали са си всички дръжки и все още дребното не може да ги отваря, та добре доде не се светне за отстрани Simple Smile.
И Влади много започна да ни имитира. Днес чистих и той чисти с мен  Grinning. Давам му един парцал, пръсна му малко на шкафа и той кеф голям, че бърше с мен  Laughing

Аз съм с доста стара цитрус преса, голяма е, тип професионална, защото ние също много сок пием и преди това ми изгоряха няколко такива от малките и за това взех по скъпа. За сега е добре, но не е известна марка. Виж по скоро такъв тип ако искаш - от този вид http://www.eujuicers.bg/bg/katalog/citrus-juicers/domakinski/ele … ski-tsitrus-presi, но се намират доста по евтини, показвам само какъв тип е .

# 264
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен. Аз Мишо съм го оставила да рови на всякъде от много време, но любопитството му така и не стигна. На мен проблем ми е че постоянно е покатерен някъде.Докато го сваля от дивана, се качи на стола, а като го сваля от него и до като се обърна се е по качил на шкафа.Да секунда не се спира.За цитруспреса и аз търся , даже се спрях на тази , защото е и евтина но е с хубави параметри. https://www.technomarket.bg/products/09072866/gorenje-cj-50-w

# 265
  • Мнения: 932
Изобщо не я свалям. Показала съм й как да слезне, ако вече не е открила сама как. Диван, шкаф, стол... Трябва да се оправя сама, няма кой да ходи по две деца... Един два пъти се удари и разбра как става номера и така... Кога ли ще ме викнат от Закрила на детето...

# 266
  • София
  • Мнения: 2 130
фрауст споко ще си правим компания с теб в закрилата на деца Joy
И аз моя го оставям да се оправя сам, преби се няколко пъти и разбра къде може и къде не.

# 267
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Ура, тук спря да вали и даже изпече!
Събираме играчките заедно, в повечето случаи се получава.
Аз бих го давала на бабите и дядовците ако бяха наблизо въпреки лигавенето, но уви нямам тази възможност.
Алекс и той ми дава секунди за реакция за пиша, но мисля че е от времето, леко е настинал и пишка често.
И моят телефон е счупен, но аз го изтървах на плочките, така че не само дребните могат да направят беля Simple Smile.
За шкафовете - преди ги ровеше и е правил мазало, но му мина бързо мерака, сега рови в едно чекмедже в което има щипки и си играе с тях.
Редовно чистим заедно с прахосмукачка, с парцала за прах, помощник от всякъде.
И аз го оставям Алекс да се справя сам, не искам да стане на 5 да не може да се качва сам на пързалката примерно, защото тук има и такива деца.
Весел ден!

# 268
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Хелоуу Simple Smile
И аз съм вдигнала ръце и само се чудя кога ще ми се изпари търпението от лудориите на това дета! Ама как му ги ражда главата само се чудя. Например,холната маса я вкарахме преди 3м някъде,избутахме  я до секцията да не се удари като тича,той реши да я ползва за катерушка и от нея си отваря горните шкафове,като я дръпна до дивана пък се катери на тв или отваря долните  ooooh!
Онзи ден ме видя с бъркалка,готвех,взе да иска и той,дадох му една дървена и една празна кутия от адап.мляко уж да бърка и той, кога го изпуснах за 2мин от поглед,нашия ми рови в саксиите и ползва бъркалката за лопатка и много други подобни. Ама тва е положението. Кой беше давал чашки с вода да си пресипва,Копчето май!? Пробвах и аз,че мн обича вода,еми направи се вир вода,тази игра определено не е за нас. Иначе има неща,които съм категорична че неискам да пипа и естествено съм му ги махнала от достъпа! За да не крещя аз,и за да не слушам реване,съм премахнала дразнителите,доколкото мога де!
Иначе ако имаше на кой и аз щях да го оставям и да се възползвам от свободно време за мен,ама няма...

# 269
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз пък толкова време не давах на Вилито да опознава хола. Грешка голяма. Сега само там иска да ме води. Има един шкаф и само в него бърка и вади, но баща му пази чупливи неща и го затискам с офис стола. После мишката, но нея не опазих. Качва се сам на дивана и леглата и така си слиза, обаче се научил да се катери по една табуретка, отваря сидито на радиото и върти дисковете. Майка намерила разни запазени мои играчки и му ги наредила в една детска чантичка. Ей ... цели 10 минути мълча и игра. Иначе сам играе, но бързо му доскучава.

Общи условия

Активация на акаунт