"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 532
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 224
Оо Фрейда сори, не спах добре и ми личи:)
Аз го видях вчера в група за здравословно хранене на дечицата май и ме заинтригува, че ММ постоянно кашли зимата.Та той е грък и всяка седмица се пътува натам, ще поразпитам и там и ще дам отзиви.

# 376
  • Мнения: 642
Момичета,
от описанието на капките в Амазон пише, че са експекторанс, което значи че е за отхрачване и е за влажна кашлица, не за суха.

# 377
  • Мнения: 2 431
Здравейте! Simple Smile
Тели и всички момичета, благодаря, че ни мислихте. Аз оздравях бързичко с джинджифила, дето пих по три пъти на ден, за жалост после хвана и таткото, и Рали, но слава богу и те за по два дни се оправиха. Явно вирусчето не е кой знае какво, за всеобщо щастие.
Тели, за мен тази книга е the best - http://chitanka.info/book/5207-ljubov - не е разтоварваща, не е дори лека, но за мен си струва. Зависи много какво ти се чете, разбира се. Simple Smile

# 378
  • Мнения: 224
Teли последно четох това,много разтърсващ и завладяващ роман:
http://www.book.store.bg/p21268/hiliada-siajni-slynca-haled-hosejni.html

# 379
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Teли последно четох това,много разтърсващ и завладяващ роман:
http://www.book.store.bg/p21268/hiliada-siajni-slynca-haled-hosejni.html


Да вмъкна и "Ловецът на хвърчила" от Халед Хосейни ... Все още се чудя от двете книги коя повече ми хареса, трогна, разплака, усмихна ... Наистина са много силни ... Ето ги в Читанката:

http://chitanka.info/person/khaled-hosseini


 ... и извинете, че превръщаме темата в част от "литературния" ... толкова обичам, обожавам да чета  Embarassed

# 380
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Здравейте момичета!
Моята операция мина,не е най-приятното нещо,но се търпи!
Ще пиша по-подробно като се прибера и нас! Надявам се болните вече да са здрави,и на мен много ми хареса "Ловецът на хвърчила"  Wink

# 381
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Здравейте, момичета. Благодаря, че се интересувате как върви преместването. Багажът вчера беше преместен в Германия, но ние ще летим чак в понеделник. Искахме да се видим на спокойствие с приятелите, без да опаковаме до последно. Странно е да живееш в къща само с едно легло, но пък малката много се забавлява да тича и търкаля из празния хол.

# 382
  • Бурса
  • Мнения: 647
Лили, Ани, Безобидна много много благодаря за новите заглавия, днес си ги изтеглих всички и то с много вълнение  bouquet Нямам търпение да ги почвам. Да дам и аз своя принос, не че някой ме е питал де  Laughing ама последно четох Жената в бяло на Уилки Колинс и страшно много ми хареса.

Мария супер новини. Радвам се, че всичко е минало добре. До колкото знам болките са големи и след операцията, докато се разтегне кожата, пожелавам ти кураж. Та кой размер си докара сега ако не е тайна  Blush Grinning Аз обмислям това лято да си оперирам носа, ама незнам дали ми стиска...

Ана лек полет в понеделник и само приятни емоции покрай промяната. Пиши да разказваш после  Hug

Бизи и ние влязохме в отбора на трудното заспиване. От 5 дни се борим без да сме сменяли абсолютно нищо в рутината преди сън. Просто сега го има непрестанното въртене в леглото и бърборене, не се отпуска да слуша приказката например ама постоянно иска да чета тази или онази страница, говори, нещо започва да иска и т.н. Така от 15-20 мин. отидохме на 1 час. Надявам се да е период.

Лека нощ на всички  Hug

# 383
  • Мнения: 642
Здравейте,
Лили, радвам се, че бързо сте се оправили.
Ана, това преместване звучи много вълнуващо Simple Smile разкажи после за градчето, моля. Някакъв университетски център ли е?
Тели, добре че си ти да размърдш групата. И аз благодаря за книгите, заредих ти на таблет, сега остава да свикна да чета на него.
Мария, прости ми за любопитството, но корекция ли беше или уголемяване? Аз се замислям за някакъв вариант на повдигане без силикон, ама все си мисля че ще отслабвам още и съответно още ще увиснат, та може би това ще.ми е подаръка за 40ти рд, ако го доживея на тоя режим.
Вече две седмици вечернотп приспиване е лудница. Общо взето от 15 мин минахме на 1ч 30мин. Оставям я до по-късно - не. Дивее повече преди банята - не. Ака преди да заспи - не. Гушкам, пея песни, люшкам на ръце и накрая се предавам и заспива в кревата до мен. Дано е период, че не ми остава.време за хомЮпатия Simple Smile
Хубав и усмихнат ден Simple Smile

# 384
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Копче,дано е период,почти съм сигурна че е.,и моето зверче при все че отдавна заспива сам,има периоди когато или иска с мен или както си спи и се събуди и ми сочи спалнята,че иска да го взема! Имам наблюдение,че го прави ако е настинал или е плакал повече през деня!
Операцията при мен беше за уголемяване ,защото нямах почти нищо Sad Болката е като след секцио,но по-високо,също така наподобява много силна мускулна треска,от която движенията на ръцете са ми доста ограничени. Сега вече,немога да разбера защо момичета,които нямат нужда се подлагат на това,а има доста повярвайте ми. Иначе се търпи,но определено в близката седмица няма да мога да се грижа за детето,за къщата и домакинството,ще го раздавам принцеса. Все още незнам кой размер ще съм. Доктора ми каза за моят случай или 375кб или 400кб. Аз избрах по-малките,въпреки съветите на всичките ми приятелки да сложа по-големите,тъй като част от големината се губи от притискането на мускула. Аз неисках да бият на очи,и да стои вулгардно,все пак съм майка.,а не фолк дива  Mr. Green

# 385
  • Мнения: 2 141
Ихааа, Мимее, честити ти нови  bombs bouquet малкия ми счупи лаптопа, развали и на баща си и сега сме през телефоните. Кофти ми е писането от тук и за това не се включвам, но не можех да пропусна новите ци*и на Мимето 

# 386
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет,
честити придобивки на Мимето. Само така. И на мен ми се искаше, но като те чета колко боли и как се обездвижваш за известно време и май ще се позамисля повече.  Rolling Eyes

При нас нищо особено, освен че и аз претърпях една бърза операция или по точно лапароскопия. Сега съм екстра, днес се прибрах и се отървах от тръбите ми най накрая. За съжаление се наложи спешно да ме оперират , а искахме да ги махнем при евентуално следващо секцио, но дясната ми направи проблем, 4 дена изтърпях едни неимоверни болки и добре че все пак отидох на време, че можеше да се случи нещо много лошо. Както казва една приятелка - имаш си ангел хранител ти. С лекарите се смеехме, че съм толкова здрав човек, никакви болести и алергии и само едни тръби ми правят ядове цял живот. Аз се радвам че стана така , че колко пък лошо щеше да е ако това се беше получило по време на бременност, че се гласех за 2 опит. Та мерси на ангелчето ми  Laughing
Не знам обаче защо Влади от как си дойдох само плаче. Нещо страшно е, едвам заспа ей сега вече от изтощение от реване. Реве и то с дране за всичко. Дойде му новото колело. Кеф голям, кара си го тук, не иска и да яде, оставих го и прибрах яденето- рев че съм го прибрала. После му дигнахме малко седалката, че ми се струваше ниска и той рев после и го бута. Та малко я свалих сега, да видим като стане ще му е добре ли, макар че му беше екстра на най високото.
Та се превъзбуди че аз се прибрах ли (макар че ме е нямало само 2 дена и малко ) и че има колело ли  newsm78. Не знам, но дано му мине после като се наспи.
Да видим после обаче как ще тичам по него  ooooh!, че сме сами следобед и като излезем ще е забавно.

Айде хубав ден от мен  Hug

# 387
  • Мнения: 61
Здравейте.Браво на Мимето за новите гърди. Гери радвам се че си добре, явно наистина имаш ангелче да те пази.По бързо да се възстановяваш. Ние с Мишо сме добре.Все една и съща е при нас.Освен че тия дни е чудо, все реве за нещо и е мн крив.само заради едновременно излизащите кучешки.Дано бързо мине.

# 388
  • Мнения: 932
Гери, бързо възстановяване!... Пожелавам ангелът-хранител да ти остане безработен - само хубави работи да ви се случват от тук насетне!
Мария, честити!;)Wink Ще се радвам да споделиш повече подробности. Със сигурност ще правя и аз ( ) ( ), само да мине и 2-рото... Май бих се полакомила за по-големи, не само корекция... Формата си я харесвах много преди, ама сега са виснали като чорапи и ми се струва, че ще си видя пъпа между тях, когато приключи кърменето на номер 2... Да сме живи и здрави, пък ще видим как ще дойде след някоя друга година.Wink
Ние сме на бабин дом. Чета книжки и полежавам. Диването усеща, че могат да му минават номерата и се карам на майка ми, ама й е трудно да е строга, когато трябва - не я е виждала 2 месеца и само по скайп от време на време...
Във някаква нова фаза е с гърнето. Уж така, иначе... Всичко бе ОК и пак почнах да пера по 2 чифта напикани панталони на ден. При една приятелка пак беше така - вика ми, че ще мине и е период. Трябва да видя книгата какво казва по темата... При някой друг появило ли се е това изпускане?

# 389
  • Мнения: 932
Заспиването/приспиването също е по-продължително и у нас. Отдавам го на растежа, че става по-емоционална и събира много впечатления през деня... Един път заспива сама, един път иска да има конктетна играчка при нея, един път иска с мен... Изобщо - няма последователност. Спи в нейното легло, а сутринта към 6-7 идва на спалнята. Пие една каша/мляко и спи още 2 часа след смяна на памперс, който е бомба през нощта... Устройва ме такъв режим, успявам и аз да почина, защото почти не спя и между 2 и 5 сутринта се радвам на киселини и ритници от новото бебе.

Харесвам много Хосейни. И трите му книги са много разтърсващи, чете се бързо и след тях...
Наскоро прочетох една "по истински случай" - на американска журналистка. Разказва за живота си като деца - 4 в семейството. Израстват в крайна бедност, а възгледите на родителите за възпитание и всичко останало са... Хм... Интересни и заслужават обмисляне.
Общо взето, липсите и лишенията предизвикват развиването на креативност у децата. А самостоятелността им е на ръба на безотговорното родителство... Има много тежки и тъжни съдби, често не оценяваме какво имаме. Бързо се чете, книгата била бестселър двеста и не знам си колко седмици в Ню йорк таймс... Стъкленият замък се казва, има я в книги.спасете ме

Общи условия

Активация на акаунт