Още само 200 000 - дай своя глас

  • 5 427
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 537
Бих подписала, но ми иска адреса, а това е вече прекалено лично. С тези лични данни може да се злоупотреби. Тези, които искат да наложат това мракобесно нещо, може да ни издирят, да ни тормозят и да ни създадат проблеми! Ако подписката беше без изискване за адрес, щях да подпиша на мига!

Не желая американци да тормозят мен и близките ми! Да вървят по дяволите! #Cussing out #2gunfire


Я не драматизирай. Напиши си улицата без номер и толкова. Надали ЦРУ и ФБР ще пратят агенти в Берковица, за да те издирват.


Американците страдат от политическа  параноя, мразят социалистите и ги подозират в какво ли не. Rolling Eyes Скоро се запознах с едно момиче от САЩ . криво - ляво се разбираме чрез Гугъл преводача, като и споменах политическите ми убеждения, три дена не ми писа и се притесних,  че не ме е харесала.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Даже на тема ГМО се заговорихме. Повярвай, американците са с ужасно промити мозъци. Rolling Eyes Аз и разказах туй - онуй за България, не знам дали се впечатли, но ако тръгне да ми хвали САЩ, ще си имам едно наум. Rolling Eyes


Американците са по - зле и от нацистите даже. Логиката при тях просто липсва. Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 3 901
Да, вярно е, повечето имат адски промити мозъци и приемат всичко, показано по телевизията за чиста монета. Но и тук в темата за ГМО имаха доста поддръжници. За това дали мразят социалистите, мисля че не е съвсем така, защото Бърни Сандърс, който е кандидат за президент и се определя като демократичен социалист, има много подкрепа сред обикновените американци.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не може да се обобщава за милиони хора по този начин. Американците са толкова разнородни, че дори аз не мога да си представя как биха били подчинени на един калъп.
Промитите мозъци си личат, когато следват сляпо някаква измишльотина, без да разбират и без да е обяснено както трябва. В случая помолих за обяснение, нямаше такова. Да разбирам ли, че някой призовава да се спре нещо си, без той самият да го разбира?

# 18
  • Мнения: 54 871
Изцяло ми се покрива мнението с това на Лиляна.
Обяснете, ама конкретно, какво е това споразумение. Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 1 010
Именно.
Нито е ясно какво е това споразумение, нито какви са тези разпоредби, стандарти и прочие подробности.

Не е ясно, разбира се. Че и за 30 години засекретено ще бъде. Но човеци има все още и благодарение на тях до нас достигат тревожните сигнали.
Ако искате повече информация - четете СЕТА - има го на сайта на ЕК.

Подписах, против съм.  Търговско споразумение меджу ЕС и САЩ и такова с Канада, за което не е ясно ЕС каква полза има или само ще стане пазар на съмнителни продукти от САЩ, които иначе не биха намерили пазар тук, защото не отговарят на сегашните изисквания ( съдържат ГМО например ).  В допълнение документите са засекретени. Гореспоменатите заключения са направени от изтекли документи и неясни обяснения на преговарящите. Има информация по проблема на линка. Който иска да прочете и да прецени за себе си.
Това което не разбрах е какво ще стане ако се съберат тези 3 млн. подписа до 6ти октомври, освен т.нар натиск към институциите имат ли подписите някаква законова стойност?.

В общи линии подписката не е задължителна за ЕК, комисията се съобразява с общественото мнение, ако реши Wink Подписката е по-скоро маяк за гражданите, информационен канал, тръба за сбор.

Интересно е как европейците реагират, вижте интерактивната карта (на един пейдж даун надолу): https://stop-ttip.org/

Германия от изискуеми 72 000 подписа, дава над 1 300 000 - преизпълнение 1873%
Великобритания - преизпълнение 870%
Австрия - преизпълнение 675%
Франция - преизпълнение 639%
Холандия - преизпълнение 434%
Финландия - преизпълнение 363%
Белгия - преизпълнение 291%
България (!!!) - преизпълнение 261%
Останалите преизпълнили квотите си в по-малка степен са:
Дания
Швеция
Люксембург
Испания
Ирландия
Унгария
Словения
Хърватска
Словакия
Чехия
Румъния
Италия

 

Последна редакция: пн, 21 сеп 2015, 16:43 от Пепеляши

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това не е обяснение - да ни пращаш да четем. С две три изречения не можеш ли да обясниш?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 010
Е, обясних. В първия пост. Чети. Или ти е дълго? Simple Smile

П.П. И не „ви“ пращам. Само за теб и другите неразбрали се отнася. Като изтъпаниш една страница А4 с обяснения и те не бъдат разбрани, пращаш интересуващите се да четат. Ако наистина са интересуващи се, разбира се, а не просто трупащи коментари за бройката. Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 489
Това не е обяснение - да ни пращаш да четем. С две три изречения не можеш ли да обясниш?
Аз се опитах да обясня в 2-3 изречения, ако държиш на по-подробна информация, за да прецениш, трябва да си прочетеш.  Не знам дали в България се говори за това, аз за първи път чух от един немец, той изрази "Загриженост" (казано на политически жаргон  Grinning ), че след влизане в сила на това споразумение, САЩ ще могат да продават свободно медицински продукти, които сега са забранени в ЕС. И тъй като  аз не съм търсила специално да проверявам дали е точно така или не, не мога да го твърдя, че е 100% така. Не знам какво официално се казва у нас за това, явно не много, но има притеснителни неща, като например, че документацията е засекретена дори и за депутатите. В последствие чух подобни негативни реакции и в Испания. Както казах, официално много не се казва, така че, без да агитирам , ако някой го интересува да прочете и да си прецени.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 010
Не само че не се говори, а и протестите не бяха отразени, сякаш не са се случили.
Освен това официалните ни лица не отговарят на конкретно поставените въпроси:
- знаят ли съдържанието на документите, които се очаква да гласуват;
- могат ли да гарантират, че нито едно от обществените опасения няма да се реализира;
- защо евродепутатите нямат достъп до документите, които трябва да гласуват;
- могат ли дададат еднозначен отговор на въпроса ще се освободи ли достъпът за ГМО в България, както и дали ще падне мораториумът за шистов газ;
и много други.

Мълчи се упорито или се разтягат локуми на тема как хората не знаели и затова ня трябвало да коментират. Или пък: „Споко, нема страшно".
От което лично на мен ми става по-страшно.


П.П. И понеже вече бяхме в парламента и говорихме с депутати от ВСИЧКИ парламентарни групи, установихме едно още по-страшно нещо - 80% от тях не знаят за какво става дума. Та трябваше да им разясняваме. И тези хора решават от наше име...

# 24
  • София
  • Мнения: 5 205
Ще има да разправяме на внуците - а едно време, гледах майка ти като бебе до 3-годишна и после се върнах на работа, водата ставаше за  пиене, можехме да си садим зеленчуци от нашите си семена, още от моята баба....

Сега ще трябва да обяснявам какво съм написала...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 010
Във форума май не останаха много Хора. Някакви ботове щъкат, завързват спорове - да има контра, та да тече словесен поток...
А качество липсва.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Във форума май не останаха много Хора. Някакви ботове щъкат, завързват спорове - да има контра, та да тече словесен поток...
А качество липсва.
Що щеш във форума тогава? Който не те подкрепя е бот ли?

# 27
  • Мнения: 19 354
Това не е обяснение - да ни пращаш да четем. С две три изречения не можеш ли да обясниш?
Искат да сключат Споразумението с цел да се улесни търговията между Щатите и ЕС.
Само че не само ще се махнат търговските бариери, но искат да се уеднаквят стандартите, нормативните актове и процедурите по одобряване. Така неща, които са забранени в ЕС, ще влязат в сила или забранени стоки, Е-та и т.н. ще могат да се продават.

 В някои аспекти има съществени разлики между САЩ и ЕС. Например растежният хормон Rectopamine е забранен в 160 страни по света, но не и в Щатите, които твърдят, че забраната му в ЕС не била научно базирана, а искат да внасят свинско. Също така инжектирането на кравите с Recombinant Bovine Somatotropin-изкуствен растежен хормон, който увеличава съдържанието на insulin growth factor-1 в млякото, който  на свой ред увеличава  риска от рак на гърдата, простата и дебелото черво. Всички знаем за  миенето на пилетата им с хлор, което е забранено в ЕС.
За ГМО-то вече сме писали.
 Споразумението може да позволи на големи корпорации да добиват шистов газ например. Досега в TTIP се предвиждаше споровете между инвеститор и държава да се разрешават от арбитражни съдилища, което може да доведе до огромни глоби за съответната страна. После променяха нещо, но в крайна сметка общата схема се запази същата.
Подобно споразумение за свободна търговия има между САЩ и Канада (NAFTA). Преди няколко години голяма корпорация иска да добива шистов газ в Квебек. Правителството провежда проучвания за замърсяването на водите и въздуха в околността и забранява добива. Компанията завежда дело за 250 милиарда долара. Представете си какво би означавала такава сума за малка държава като нашата. Друг такъв пример има с Аржентина през 2003.




   

Последна редакция: ср, 23 сеп 2015, 22:21 от Пролетен дъждец

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пролетен дъждец, благодаря за достъпния и изчерпателен отговор.
Само не разбрах кое от всичките тези неща щяло да е тайно и засекретено.

# 29
  • София
  • Мнения: 478
Доколкото разбирам от откъслечната информация, която излиза в медиите, е че проблемът е точно в засекретеността на документа - подписваме нещо със срок 30 г., а дори не знаем какво точно.
От други медии попаднах и на твърдения, че това споразумение юридически ще стои по-високо от законите на отделните държави в ЕС, т.е. ако ние в БГ сме забранили внос на някакво вещество, а в тази спогодба то е разрешено, то веществото автоматично става разрешено за внос от САЩ и в БГ, без значение нашия местен закон.

При цялата мистификация около споразумението е нормално да има огромна доза притеснения, защото всички знаем, че Чичо Сам се интересува основно от добруването на шепа корпорации.

Общи условия

Активация на акаунт