Остров Тасос /Тема 8/

  • 116 799
  • 755
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 298
Лулумбе аз съм яла в таверна с такова име в Потос  Rolling Eyes  Joy
Нещо името съм объркала... Joy със сини столчета, до морето Simple Smile А и кокореци не съм яла, че не обичам карантия....Simple Smile

И в Потос има Tavern Akrogiali.  Peace

# 391
  • Мнения: 28 960
Лулумбе аз съм яла в таверна с такова име в Потос  Rolling Eyes  Joy
Нещо името съм объркала... Joy със сини столчета, до морето Simple Smile А и кокореци не съм яла, че не обичам карантия....Simple Smile

И в Потос има Tavern Akrogiali.  Peace
А сега де...две такива имало Simple Smile И аз бях почти сигурна за името...Simple Smile Сега ще трябва да посетя и втората hahaha

# 392
  • Мнения: 11 203
Ами akrogiali означава "крайбрежна" и навсякъде в Гърция има заведения с това име.

# 393
  • Мнения: 28 960
Ами akrogiali означава "крайбрежна" и навсякъде в Гърция има заведения с това име.
Същата имаше и на Самотракииии, вълшебна....ще ви пусна снимки като се върна в Бс че тук нямам комп. И е много, много по вкусно от тази на Потос....и с невероятен изглед

Последна редакция: ср, 20 юли 2016, 19:46 от mimi.7299

# 394
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Аз говорех за тази в Скала Потамия. Тя си има и история, от времето на първите рибари е. Като влезеш вътре и има много стари фотографии на кръчмето от онова време. Местните като се запият там и току някой дядо го удари на танци. Другите таверни по улиците са по-туристически.
И да кажа какво ме разочарова в Капитана, че тя е доста популярна. Пълнените калмари бяха жилави и безвкусни, а и доста прегорели. Мидите саганаки не бяха върха на сладоледа, но поне ставаха за ядене. Рибната салата - лепкава и гадна. Хлябът - сух и виждал по-добри времена. Октоподът, тиквичките и пържената фета бяха добри. Гавросът и мидената салата - горе-долу. Имам чувството, че са сменили готвача и оттам иде промяната. Преди определено яденето беше по-вкусно. Докато в Корали сега е по-добре, там преди имаше проблеми, а сега всичко им беше много вкусно.

# 395
  • Мнения: 28 960
Значи е време живот и здраве да ида в тая в Скала Потамия, за да видя старците, които танцуват! Естествено и да похапна Simple Smile

# 396
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Там има много кръчми и човек може всяка вечер да е в различна. Плажът е хубав, обаче сега като бяхме много беше пренаселен. Но пък през деня спокойно може да се обикаля и да се ходи на различни места.

# 397
  • Мнения: 28 960
Там има много кръчми и човек може всяка вечер да е в различна. Плажът е хубав, обаче сега като бяхме много беше пренаселен. Но пък през деня спокойно може да се обикаля и да се ходи на различни места.
Ние така правим..... Simple Smile По цял ден обикаляме из острова...Simple Smile Иначе ще спя в Принос... Wink

# 398
  • Мнения: 123
Здравейте, има ли някой почивал в Лименария? Търся подходящи места за обяд или вечеря с малки деца - да има супички и добра кухня.

# 399
  • Мнения: 2 298
Здравейте, има ли някой почивал в Лименария? Търся подходящи места за обяд или вечеря с малки деца - да има супички и добра кухня.

На крайбрежната улица са само заведения. Обядвахме в един от ресторантите (храната беше добра), но уви не се сещам как се казва за да препоръчам.

# 400
  • Мнения: 28 960
Здравейте, има ли някой почивал в Лименария? Търся подходящи места за обяд или вечеря с малки деца - да има супички и добра кухня.
Срещу пристанището по улицата е заведение до заведение, навсякъде е вкусно...

# 401
  • Мнения: 11
Привет от прекрасния Тасос!
Инфото, която всички споделяте много ми е помагала винаги и сега и аз да дам малко такава Simple Smile. Тази година ми се струва, че острова е по-малко посещаван от друг път. Ние сме на Пефкари и плажа определено е спокоен,свободни чадъри има през целия ден. Същото усещане имам и за плажа на Потос и като че ли и българска реч чувам по-малко от миналата година. Интересно дали хората почиват по-рано......Нашето най-любимо място е едно малко селце Мариес в планината. Няколко тесни улички с къщи, едно малко площадче само с две таверничи и три големи дървета, които го покриват цялото ( толкова е малко) и правят сянка. И като се постъмни и запалят лампите, като запеят двама възрастни гърка и засвирят....вълшебно е. Там Taverna Petsas според  мен е за ценители - отдалечено, туристи май почти не ходят, менюто е малко, но много вкусна храна, а атмосферата е неповторима.
Ако някой знае друго подобно място в планината или по брега, нека да напише.

# 402
  • София
  • Мнения: 3 771
Привет от прекрасния Тасос!
-----------------
Нашето най-любимо място е едно малко селце Мариес в планината. Няколко тесни улички с къщи, едно малко площадче само с две таверничи и три големи дървета, които го покриват цялото ( толкова е малко) и правят сянка. И като се постъмни и запалят лампите, като запеят двама възрастни гърка и засвирят....вълшебно е. Там Taverna Petsas според  мен е за ценители - отдалечено, туристи май почти не ходят, менюто е малко, но много вкусна храна, а атмосферата е неповторима.
Ако някой знае друго подобно място в планината или по брега, нека да напише.

И аз харесвам Maries и таверната.
Съвсем близо е Megalos Prinos и механата Kazaviti.




Ако искате да видите едно малко по различно село, също близо, това е Kastro.
Таверна има и в Rachoni, и в Sotiras, пак от тази страна.



До Теологос сигурно сте били, туристите ходят най-вече там, като не знаят другите.
Красиво и не малко село е Калирахи.



От към другата страна ги знаеш Panagia, Potamia




# 403
  • Мнения: 292
Ilcheto, точно търсех отзиви за Скала Мариес (Марион). Там сме на 2 август. Много съм ти благодарна за информацията. За тая таверна Петцас четох и в Трипадвайзер, зорбасовска атмосфера. И други отзиви са добре дошли.

# 404
  • Мнения: 11
Блед, точно такава инфо търсех, благодаря - още днес ще обиколим! Точно вчера вечерта посетихме Калирахи, наистина красиво, но за хапване не беше май мястото имаше няколко човека пиеха кафе и бира, на едно хубаво кафе с гледка. Обаче местна жена ни препоръча точно на брега таверна " Клизма" . Посмяхме се как звучи името на български Wink , и отидохме. Е това беше нашето място. Масата на брега в камъчките, буквално  на един метър от вълните, децата мятаха камъчета, никаква музика, слушаш вълните и много вкусно.........така се изкефихме! Ако не ни го бяха казали, както е на пътя, никога нямаше да се сетим да спрем, а щяхме да се забием на някоя крайбрежна туристическа улица. И за подобни идилични местенца с гледка ако имаш идеи пак наблизо в радиус 20на минути от Пефкари?

Dandree, - радам се, че съм била полезна с инфо. За таверната отидете към 20.30,  запалват лампичките към 21.30. обаче седнете не под лампичка, че мухите се събират около тях и после по масата. Двамата гърци запяват към 21.30, чудна атмосфера е.

Общи условия

Активация на акаунт