"Майчин дом"-Варна тема 8

  • 125 097
  • 817
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 153
Аз раждах в МД преди 2 седмици, при дежурен лекар, падна ми се Анна Атанасова,а анестезиолог Добрева, имаше едно момиче, което приеха преди мен, тя беше за нормално раждане също, но нямаше разкритие, акушерките си говориха с Атанасова, че може да се наложи секцио накрая и всички стискаха палци да успее все пак нормално да роди. После си говорихме за избора на секцио с тях, и всички бяха на мнение че няма по-хубаво от естественото раждане... и е така! Аз родих след 1 час, а момичето я чакаха 20 часа, докато накрая наистина се наложи секцио... Анна Атанасова може да ви изглежда малко дръпната, но всъщност е добър лекар, аз имах доста разкъсвания, не знам точно колко шева бяха, но още на 3-тия час се разхождах из болницата, на 5-тия ден нямах почти никакви болки.
Като цяло, изборът на МД , беше най-доброто ми решение! Очарована съм от всички там. Най-добро впечатление ми направи Д-р Костов, беше изключително внимателен! - не знам какво му е мнението за нормалното раждане...

# 31
  • Варна
  • Мнения: 472
Раждах в МД преди 2 години. Наистина в началото на бременността говорихме за нормално раждане. Но с наближаване на деня се оказаха доста почивни дни, празници. Лекарката направо ми каза, че няма да е в града. Ако искам нормално мога да избера друг лекар. Беше достатъчно искрена да ми каже, че и за нея едно секцио е за предпочитане. Вместо да стои часове наред и да чака естественото раждане. Аз също да не съм се мъчила. Съдейки по своя опит и по това че съм била дребничка, щяло да е трудно раждане. Виждаше бебе над 3500 / роди се 3000 кг Simple Smile /
Първо много се ядосах, кое е по важното нейната почивка или раждането на дете, което е приела да следи вече 9 месеца. Термина се определя в началото, като си е правила планове за почивката да ми беше отказала консултациите. Мислих за АГ, и на мен ми препоръчваха Георгиев. Обаче някак не можех да се пречупя. При съвсем нов лекар, месец преди раждане. Имах избор да, но някак не беше много етично и коректно.
В крайна сметка избрах секциото. Без медицински причини, след мои лични размисли. И не съжалявам. Операцията беше направена супер професионално. Там ги правят малко като на конвейр, което отчасти ме и успокояваше, че знаят какво правят. И понеже сега някой ще възрази - в деня на моето раждане имаше още три секциота.
Не съжалявам и че избрах МД. Обгрижването след раждането съм убедена, че го няма никъде другаде във Варна. А това за мен беше много важно. Санитарки, сестри, акушерки всички са отзивчиви, усмихнати, загрижени. Това отношение допълнително помага за по бързото възстановяване на родилката.
/ мисля, че преди съм писала в предни теми за мд как протече самото раждане, да не се повтарям, че стана дълго/

# 32
  • Мнения: 70
Аз съм на 39, терминът ми беше на Коледа и д-р Капка Атанасова ми предложи естествено раждане. Аз настоявах за секцио- исках на Коледа да сме си у дома. Така че не е вярно, че настоява за секцио. И само лека вметка- като жена, раждала и по двата начина, не разбирам кой може да избере естествено раждане и защо му е да преживее подобно нещо...било то с упойка или без..Толкова се радвам, че живея в България и имам възможност за избор.  Sunglasses

# 33
  • Мнения: 1 256
Аз съм на 39, терминът ми беше на Коледа и д-р Капка Атанасова ми предложи естествено раждане. Аз настоявах за секцио- исках на Коледа да сме си у дома. Така че не е вярно, че настоява за секцио. И само лека вметка- като жена, раждала и по двата начина, не разбирам кой може да избере естествено раждане и защо му е да преживее подобно нещо...било то с упойка или без..Толкова се радвам, че живея в България и имам възможност за избор.  Sunglasses

А какво да кажем за починалите момичета от белодробна емболия след перфектно секцио. Това е все пак операция.

# 34
  • Мнения: 5 253
А за тези починали след нормално раждане или за многото с проблеми след него... ( имам много лични приятелки с такива)  Tired Хайде стига глупости и при двете раджания има плюсове и минуси. И аз се радвам, че можех да избирам, за мен нормално раждане не е опция.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 886
След едно нормално раждане и едно секцио, от второто се възстанових много по-лесно и бързо. Да не говорим за психическата травма от естественото раждане, после години наред не си и помислят за забременяване и дете.

# 36
  • Мнения: 153
Аз раждах нормално, но с епидурална,с 10 напъна той се роди, а 3 часа след раждането вече се разхождах, после сама си сменях памперсите на бебето, взимах си го от кошарката, и раждането ми беше много хубаво преживяване, имах доста шевове, но болката беше за ден, и то даже силно казано болка... повече ме болеше като кърмех, като се свиваше матката. Аз ако имам един ден второ дете, никога не бих избрала секцио по желание, само ако се налага.... Но все пак всеки има право на избор.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 267
Темата стана като За и Против секциото.... Whistling
Аз лично съм раждала секцио/ по мед. показания/ и същите неща, които описва мамчето преди мен си ги правех и без проблем след секциото, само дето около 6ч. след секциото ме вдигнаха и оттам нататък си бях на крака.Първият ден ме наболяваше, но те слагат обезболяващи , следващите дни боли само при ставане и то май шевът повече ми опъваше като се замисля.Бебето още преди да ме раздвижат си беше при мен в реанимацията, на сутринта бях вече в стая и сама си я повивах, подмивах и т.н..И вечерта си я оставях при мен.И всъщност, колкото повече се движех, толкова по-добре ми беше, те и лекарите казват така, да се разхождаме повечко.Аз даже помня, че правех тигели из коридора на 2-ри ет., докато бебето спеше, изобщо не се залежах.
Иначе, честно казано, ако нямах мед. показания бих си родила нормално бебето, някои нямаме избор за съжаление.Но исках да кажа, че секциото изобщо не е толкова страшно или възстановяването кой знае колко трудно.До голяма степен страшното май е въпрос на нагласа....

А проблеми може да има и при двата вида раждане, някои и с фатален изход.Човек не може да има гаранция за такива неща.

# 38
  • Мнения: 625
Такам....да дам отчет и аз най-накрая. Родих преди седмица след дълга и проблемна бременност моята дъщеричка в Майчин дом. Оперира ме доктор Друмев, който ми води и консултациите , а асистент му беше Сюзан Едхем. Голям страх брах преди тази пуста спинална, тъй като имам 1 секцио, 1 херния и сливици с пълна и си излизах от упойки перфектно и т.н. Както и да е -навих се. Всичко мина за части от секундата. Раздвижиха ме на 7 час. От тогава съм пушка. Все едно не е второ секцио. След първото бях труп 2-3 дни #Crazy
Всичко бяха наистина перфектни, аз си ги и познавах де, защото лежах там на 2 пъти за задържане....нооо не познавах доктор ти Димова -педиатър и едно нейно подобие бебешка акушерка супер злобна със сини очи на около 40 с прошарена коса, която ми се падна да е с Димова почти през 4те дни. Е, няма такова отношение разберете. Избрах МД, не някой да ме носи на ръце, но да получа що годе нормално и адекватно отношение към мен и най-вече бебето. Тези две женички се държаха супер арогантно с мен и не само, без каквато и да е видима причина......ревях нон стоп, защото исках инфо за бебето, защото исках да знам дали ще ме изпишат, защото имах въпроси, а те ми се репчеха и караха без наистина да знам защо. Жалвах се на няколко мили акушерки. По реакциите им усетих, че и те са вдигнали ръце от дуото, но няма какво. Тази Димова  била пенсионерка от години и дори ходила и в окръжна....е как пък от цяла Варна не намериха някоя нормална педиатърка точно за МД. Та това е! Мога да пиша с подробности още и още, нооо няма смисъл. просто реших да си излея и на вас какво ми дотежа в така прехвалената болница, а за АГ-та и останали акушерки наистина и една лоша дума не мога да кажа. Всичко бяха страхотни и мн мн мили!  bouquet

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Защо не направиш оплакване?

# 40
  • Мнения: 24
Благодаря на всички за отговорите,малко ме притеснява един от последните постове,защото аз точно заради отношение на педиатри не искам пак в АГ, а и явно в МД ги има същите арогантни и неблагодарни женички.

# 41
  • Мнения: 625
  bouquetСпоко! Може да е било и от моите хормони и от др.фактори. Като цяло нямаш по- добър вариант от МД откъм отношение като цяло  bouquet

# 42
  • Мнения: 70
Аз от същата лекарка пуснах оплакване  Laughing Не е от хормоните...сега ми е смешно, но тогава ми идеше да я набия hahaha

# 43
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Наистина не е от хормоните. И към мен тази жена се държа грубо, а да не ви споменавам на контролните прегледи какви тъпотии ни говореше.

# 44
  • Мнения: 5 253
Предният път и аз бях потресена от държанието й, дори след грубо нейно изказване по мой адрес си замълчах, нетипично за мен. Но този път и показах ясно и точно, че на мен нейните не ми минават и беше доста любезна. Явно усеща по несигурните майки(дори това да е просто за дадения момент) и си придава важност.

Общи условия

Активация на акаунт