Влюбена в циганин

  • 9 966
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 650
Циганите сами си се обиждат на циганин,  по-приемливо им е  да са роми / има притча за това, за двама братя Ром и Сиган, леко подобна на Каин и Авел/  Почти същото като при негрите, дето си се наричат негро, ама  белите е добре да ги наричат афроамериканци  Sunglasses Извинявам се за  отклонението  Embarassed

# 16
  • Мнения: 2 811
Циганите сами си се обиждат на циганин,  по-приемливо им е  да са роми / има притча за това, за двама братя Ром и Сиган, леко подобна на Каин и Авел/  Почти същото като при негрите, дето си се наричат негро, ама  белите е добре да ги наричат афроамериканци  Sunglasses Извинявам се за  отклонението  Embarassed

Зандали, ти си много свободен дух, почти съм сигурна, че си водолей. Аз гледах някакъв документален филм за смесени двойки в Южна Африка и по време на апъртайда и до днес и си е имало и има доста случаи на прикриване и тайни любови и то години наред, за съжаление. Да, малодушно е, но е и човешко. Години наред любовницата си (по-късно негова съпруга) един мъж я е представял за прислужницата си.

Това, което забелязвам в България е, че "ром" се ползва в официалното общуване, във всекидневното общуване хората масово ползат "циганин". Може и да греша, но никой от познатите ми не ползва "ром". Може момичето заради това да ползва този термин, тъй като е по-естествен, а не с лошо чувство. Иначе наистина се обиждат един друг циганите на циганин и на мангал Simple Smile))

Авторът обаче може и да е "трол".

# 17
  • Мнения: 2 650
 OX'AMAH, да, за съжаление си права - ние сме поне сто години назад И в това отношение.
П.П. Първата ми голяма любов беше с човек, който бях почти убедена, че е циганин - мургав беше, живееше в квартал обитаван от роми и все нещо щеше да ми казва някаква тайна свързана с него...Много вълнуващо ми беше, че точно такава кръв носи...То пък се оказа, че  изобщо не бил циганин, а тайната му била, че имал проблем с десния си крак...много се разочаровах  Laughing Иначе съм скорпион де  Hug

# 18
  • Мнения: X
Цитат
Ядосвам се на себе си, че се срамувам от връзката ми, но не знам как да се преборя с това.
И най-вероятно никога няма да се пребориш.
Това ти е толкова дълбоко вкоренено като нещо анти, че дори след като вашата любов е наред, твоите и неговите родители знаят и нямат против, ти пак се срамуваш от него.
Ако останете заедно:
1.ще се срамуваш ли да го представиш на колеги като циганин?
2.ще се срамуваш ли да кажеш един ден на децата си, че баща им е циганин?
3.ще се срамуваш ли, като се налага да попълвате във всякакви документи подобна информация?
Аз мисля, че да, ще се срамуваш от него, колкото и да е умен, начетен, добър, интелигентен и съвършен.А това не е добра основа за брак.

# 19
  • Мнения: 2 811
OX'AMAH, да, за съжаление си права - ние сме поне сто години назад И в това отношение.
П.П. Първата ми голяма любов беше с човек, който бях почти убедена, че е циганин - мургав беше, живееше в квартал обитаван от роми и все нещо щеше да ми казва някаква тайна свързана с него...Много вълнуващо ми беше, че точно такава кръв носи...То пък се оказа, че  изобщо не бил циганин, а тайната му била, че имал проблем с десния си крак...много се разочаровах  Laughing Иначе съм скорпион де  Hug
хахаха, язък за кръвта, наистина каква проза!!! Табуто си е табу, много е секси. Толкова много бели юарци желаят и въжделеят черни жени, сигурно и обратното.
 

# 20
  • Мнения: 1 136
Ако коментираш неговия български език , твоят е на ниско ниво ! Отвратителна проява на расизм!!!

# 21
  • Другата България
  • Мнения: 37 827
Цитат
Ядосвам се на себе си, че се срамувам от връзката ми, но не знам как да се преборя с това.
И най-вероятно никога няма да се пребориш.
Това ти е толкова дълбоко вкоренено като нещо анти, че дори след като вашата любов е наред, твоите и неговите родители знаят и нямат против, ти пак се срамуваш от него.
Ако останете заедно:
1.ще се срамуваш ли да го представиш на колеги като циганин?
2.ще се срамуваш ли да кажеш един ден на децата си, че баща им е циганин?
3.ще се срамуваш ли, като се налага да попълвате във всякакви документи подобна информация?
Аз мисля, че да, ще се срамуваш от него, колкото и да е умен, начетен, добър, интелигентен и съвършен.А това не е добра основа за брак.

Съгласна съм с Краси.
Трябва сама да се пребориш най - напред със себе си.

# 22
  • Мнения: 8 860
Авторке, имам голям син и ако той дойде и ми каже това, което ти си написала, ще го посъветвам веднага да прекрати тази връзка. Срамуваш ли се от човека, с който си, тревожиш ли се да го представиш на приятели и познати, няма какво повече да се коментира. При евентуален брак тези малки притеснения ще се превърнат в непреодолими препятствия. А и честно казано мисълта да имам снаха от този етнос ме кара да настръхна, независимо колко добро, възпитано и свестно изглежда момичето. Решението все пак е твое, не забравяй, че ти решаваш съдбата си, не хората. Само изказвам мнението си, което мисля, че е целта на темата ти.

# 23
  • Мнения: 5 513
Аз не мисля,че си много влюбена.Влюбения човек е сляп и не вижда недостатъците на другия.
А ти разсъждаваш за неща ,които биха били проблем след ,като любовта отлети.Най-вероятно момчето си заслужава и е изгодна партия,но ...е циганин.И това те спира да се възползваш от него.
Не е за теб.Намери си друг.
Имам приятели цигани.Не бих могла да живея техния живот.Нито те моя.Разбиранията ни са много различни.

# 24
  • Страната на приказките
  • Мнения: 370
Защо трябва да го  представя на колегите си като "циганин"? Ще го представи с името му и толкоз. Кому е нужно уточнението - "ма той е циганин" и кой я пита какъв е точно. А на децата си - те дали ще обичат татко си по-малко, заради това, че е .... какъвто е? В никои документи не искат определение "циганин". Пише се "българин".
И въобще защо е необходимо да се уточнява каквото и да било. А лелята да си гледа работата. И най-чистокръвният българин да е, все ще има някой от родата или приятелите, който да не го харесва. Същото важи и за момичето. Въобще ми се струва прекалено драматична цялата история, пък аз драма не виждам. И въобще - темата е обидна спрямо момчето, дано не я прочете.

# 25
  • Мнения: 933
Най добрата ми приятелка е женена за циганин, июат прекрасно дете.
 Много разбираща се и хармонична двойка са. Така че, има ли истинска любов граници и бариери няма

# 26
  • Мнения: 4 841
И въобще - темата е обидна спрямо момчето, дано не я прочете.

Именно. И темата не е пусната от възмутена съседка, разочарована леля или фрустрирана приятелка, а от самата девойка с любящо сърце  Laughing
Ако изобщо е реална, де.

# 27
  • Мнения: 2 650
Може да не е много по темата, но от последните постове се сетих, как братовчедка ми , уж влюбена в някакъв турчин, се оплака, че всъщност е бил кюрд и колко била разочарована. А аз докато се светна, я успокоявах,  че  какъвто и да е   - не е добре да  бие никой и е нормално да е разочарована   Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 811
Може да не е много по темата, но от последните постове се сетих, как братовчедка ми , уж влюбена в някакъв турчин, се оплака, че всъщност е бил кюрд и колко била разочарована. А аз докато се светна, я успокоявах,  че  какъвто и да е   - не е добре да  бие никой и е нормално да е разочарована   Rolling Eyes
GrinningVery Happy:D често се заливам от смях с твойте постове!

# 29
  • Мнения: 1 196
Авторката - казваш ,,циганин,, - ОК.
А ти готова ли си да живееш и с техните обичаи,по техния начин, ако стигнете до деца - те да учат цигански и да се възпитават и от неговите родители...
Ако отговора е ,,ДА,, - значи нямаш проблем.... Wink

Общи условия

Активация на акаунт