Влюбена в циганин

  • 9 971
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Защо трябва да го  представя на колегите си като "циганин"? Ще го представи с името му и толкоз. Кому е нужно уточнението - "ма той е циганин" и кой я пита какъв е точно. А на децата си - те дали ще обичат татко си по-малко, заради това, че е .... какъвто е? В никои документи не искат определение "циганин". Пише се "българин".
И въобще защо е необходимо да се уточнява каквото и да било.
Дори и да не го представя, дори и да не уточнява, тя е толкова подкована против циганите, че само мисълта например:"Дали колегите ми знаят, че той е циганин?", "Дали в детската градина знаят, че детето ми е циганче?" и т.н. ще я съсипва и дори да не го показва, вътрешно ще умира от срам и притеснение.
Ето, тя казва, че с него няма проблем, с родителското тяло също, но пристесненията не я напускат.
И най-вероятно никога няма да я напуснат.
Да не говорим, че ако стигнат до деца, те интуитивно усещат притесненията на родителите си.И нищо чудно, дори дума да не е изрекла, да ги възпита също да се срамуват от баща си или от факта, че са циганчета.

# 31
  • Мнения: 933
Авторката - казваш ,,циганин,, - ОК.
А ти готова ли си да живееш и с техните обичаи,по техния начин, ако стигнете до деца - те да учат цигански и да се възпитават и от неговите родители...
Ако отговора е ,,ДА,, - значи нямаш проблем.... Wink


Изобщо не е задължително. Интегрираните цигани са със същите обичаи като останалити, учат и говорят само на бг език, това не е тумбата от махалата.  Не пълнете главата на момичето с такива глупости.

# 32
  • Страната на приказките
  • Мнения: 370
Love!, да, разбирам те, но авторката твърди, че ако не знаеш, няма да разбереш че са цигани. И затова мисля, че не е нужно да се обяснява на когото и да било.
Но както казваш, притесненията са вътре в нея, трябва да се пребори с това...


Не знам каква ще е тая връзка да се срамува от половинката си, просто е обидно. Да отидат да живеят в чужбина, където няма да страда от тези предразсъдъци.

# 33
  • Мнения: 3 815
Цитат
Не знам каква ще е тая връзка да се срамува от половинката си, просто е обидно. Да отидат да живеят в чужбина, където няма да страда от тези предразсъдъци.

Ха, много ще прокопсат, ако отидат в чужбина. Те предразсъдъците са в главата й, и на Луната да отидат, пак ще ги има.

Авторката да оставя момчето да си намери някое свястно момиче, а пък тя да си търси българин, че да не се срамува толкоз. В съседната тема имаше един бял, висок, с петцифрен доход и проблеми с жена си - да го провери, може да е вече свободен. Тъкмо българският им език е на подобно ниво, ще си паснат идеално.

# 34
  • Мнения: 1 196
Хайде всеки който участва в темата да напише дали би имал връзка с циганин - било то и интегриран ....
Е аз не бих...!!!

# 35
  • Мнения: 6 214
Спомена, че е спортист. Боксьор ли е?

# 36
  • Мнения: 933
Хайде всеки който участва в темата да напише дали би имал връзка с циганин - било то и интегриран ....
Е аз не бих...!!!

Аз съм имала, просто не ме се разбирахме, но още сме приятели

# 37
  • Мнения: X
Аз бих. Даже бях харесала един като студентка във влака за дома. Приличаше на латино.

# 38
  • Мнения: 5 513
Интегриран циганин не значи,че си е забравил произхода и не спазва обичаите.
Ако беше турчин щеше ли да стои въпросът?

# 39
  • Мнения: 6 214
В България може да излезе проблем и при връзка с човек с по-мургав цвят на кожата, без да е циганин дори. Какво мислите по въпроса?

# 40
  • Другата България
  • Мнения: 37 862
Нещо не ти схващам мисълта.

# 41
  • Мнения: 6 214
Нещо не ти схващам мисълта.
Гледа се с лошо око и на чисти българи, от български произход, които имат по-тъмен тен по рождение. Ако е от солариум, няма проблеми.  Grinning

# 42
  • Другата България
  • Мнения: 37 862
 hahaha hahaha hahaha
По - голяма глупост не бях чувала, ще ме извиняваш.
Къде живееш ти, че да се гледа с лошо око на
Цитат
чисти българи, от български произход, които имат по-тъмен тен по рождение
?
ММ е с такъв тен именно по рождение, чистокръвен българин, балкански произход. Шофьор е, и цяло лято навън слънцето го прави доста идеи по - мургав.
И???????
Гледат го лошо? Кой? Защо? Някакви аргументи за това?

# 43
  • Мнения: 6 214
А не, аз няма за какво да се аргументирам. Аз лично също не съм съгласна с този предразсъдък.
Мисълта ми общо взето е, че на обществото никога не може да се угоди.  Peace

# 44
  • Другата България
  • Мнения: 37 862
Ама това те питам - къде си го чула това и по какъв повод?
Изкушавам се да те пренеса в смешките. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт