Влюбена в циганин

  • 9 964
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 958
Да, да, знаем ги тези "Аспарухови българи"...Странно е какво ли не измислят хората, само и само да избягат от етноса си!

# 61
  • Мнения: 26
Родителите ти одобряват,приятелите ти го харесват,заглеждат го, защото е хубав,неговите родители са съгласни,ти го харесваш ?!? Е подяволите какво ти пука за лелинка и някакви други хора...които и да са те. Изживей си любовта момиче!!! Преди години бях влюбена в едно момче, с което даже живеехме заедно. Майка му е циганка, която аз не харесвах. Моите родители не харесваха него,общо взето доста малко хора се радваха на връзката ни. Това до някаква степен може би ми повлия и след 3г горе долу се разделихме. Но със сигурност мога да кажа, че съжалявам по някакъв начин, защото това остана най-голямата ми любов в живота. При положение, че най--близките ти хора са на твоя страна, не го мисли. Напротив, радвай се, обичай го и бъдете щастливи. Циганин както обича, друг едва ли може. И не го казвам само от моите наблюдения. Бях около твоите години и те разбирам. Изживей го с цялото си сърце и душа и не го мисли, за да не съжаляваш някой ден. Успех

# 62
  • Мнения: 6 791
Много хора са лошо настроени към различните. Колкото и готино и добро да е момчето ще му лепват етикета "циганин" и толкова. Въпросът тук е ти уважаваш ли избора си да си с този човек и готова ли си да срещнеш неодобрението на околните? Според мен, не си. Какво точно очакваш да ти кажем? Като те е срам от връзката ви, продължи напред. Или пък си остани на сегашния вариант, да се криеш. Рано или късно обаче той сам ще се усети, че "не е достатъчно българин" за теб.

# 63
  • Мнения: 1 826
Ами само искам да проучиш каква част от българските мъже изневеряват, пият, псуват жените си и дори им посягат. Искам да ти кажа, че сред по-младото поколение нещата са горе-долу добре, но хората над 50 имат ужасни семейни отношения, грубостта е всекидневие. В този ред на мисли етническите разлики между българи и цигани не са от небето до земята.
 Имам снаха немкиня , ами тя като видя боклуците и кучетата пред Окръжна болница в Пловдив и започна да се кара на брат ми да не влиза там. Отне ми време и много усилия да я убедя, че не е заразно мястото, че брат ми няма да се разболее от инфекция.
България е държава, близка до третия свят.
Спокойно си бъди с човека, с който си и не се занимавай с глупости.
Обичайте се Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 365
Поне според мен няма смисъл да сте заедно. Връзката е свободен избор, никой не кара насила човек да се обвърже. Примерно аз и много други сме на принципа 'хубава бяла българка пък се хванала с черна мамба'. Щом не си готова да защитиш избора си и да кажеш на мен и на другите едно 'гледайте си работата, аз го обичам и не се срамувам от него' тогава защо е цялото това измъчване? Ако тази ситуация се запази теб по - приятно няма да ти стане. Ще почне да ти тежи още повече и в един определен момент той ще забележи /ако вече не го е забелязал/. И никой няма да е очарован, че е обичан, но с едно НО, което включва да е крит от света.

# 65
  • Мнения: 5 513
Не бих могла да издържа начина им на живот,стилът им,празниците,джумбаретата...не е до конкретен човек.
Както и те не могат да живеят моя живот.
Ще стоим,като посадени на чуждо място.

# 66
  • Мнения: X
Разбира се, че може да се влюбиш до полуда в обществено неприемлив човек и да не смееш да го изкрещиш пред целия свят, особено в млада възраст Peace

И не разбирам какво лошо има в думата "циганин", както и "негър". Аз така отбелязвам принадлежността на съответния човек, без да правя никакви други квалификации за него. Не съм чула някой във всекидневието да говори за "роми" или "афроамериканци". Ако все пак го прави, то е подигравателно.

Културната пропаст, която ни разделя с другите религии и етноси е факт. На младини може и да ти се струва маловажно, но с годините нещата се променят. Има и изключения, но за изключителни хора - като Чирков и споменатите Пикасо и Джанго...



# 67
  • Мнения: 9 041
Да, щото те всички цигани са Пикасовци и Чаплиновци  ooooh!

# 68
  • Мнения: X
Да, щото те всички цигани са Пикасовци и Чаплиновци  ooooh!

Ами точно това казвам - изключенията са за изключителни хора. Нейният дали е такъв?

# 69
  • Мнения: 4 500
Ядосвам се на себе си, че се срамувам от връзката ми, но не знам как да се преборя с това.
Защо си с него?

# 70
  • Мнения: 30 802

Това, което забелязвам в България е, че "ром" се ползва в официалното общуване, във всекидневното общуване хората масово ползат "циганин".


Ми не, като трябва да минем за възпитани, казваме циганин, иначе- мангал.

На идейно ниво и на дух лесно се докарва. Ама като трябва да се съобразиш с цигански семейни изисквания, с цигански свекър и свекърва (представи си бъларските отношения на 10 степен по властност и изисквания), като ти се родят деца с цигански антропологични черти (ми гадно е детето ти да няма твоите черти, мен лично не ме кефят специфичните морави венци, скули и носове на този етнос)...

Та- любовта е едно, после бракът и живеенето са съвсем друго.

# 71
  • Мнения: 2 811

Това, което забелязвам в България е, че "ром" се ползва в официалното общуване, във всекидневното общуване хората масово ползат "циганин".


Ми не, като трябва да минем за възпитани, казваме циганин, иначе- мангал.

На идейно ниво и на дух лесно се докарва. Ама като трябва да се съобразиш с цигански семейни изисквания, с цигански свекър и свекърва (представи си бъларските отношения на 10 степен по властност и изисквания), като ти се родят деца с цигански антропологични черти (ми гадно е детето ти да няма твоите черти, мен лично не ме кефят специфичните морави венци, скули и носове на този етнос)...

Та- любовта е едно, после бракът и живеенето са съвсем друго.
Да, но момичето не пише за това. Иначе и на мен най-много аз си се харесвам, но какво да се прави. Не умирам при идеята децата ми да са бледолики като сирене, руси синеоки и да почервеняват на слънце, но не мога да се клонирам  и да си родя свои копия . Разчитам на силния си ген  Laughing.
А относно свекървите и ти споменаваш своята бивша с лека погнуса, пък е българка жената  Simple Smile)
Да, наистина може да е проблем родата, циганите май живеят на комуни, но момичето не е стигнало до тази фаза още.
Абе не са безпроблени междуетническите и междукултурните отношения, това наистина е така, съгласна съм. Внасят си допълнителни трудности. Особено като става дума за малцинства, винаги е проблемно, защото често си има заклеймяване. При мен е добре, че аз съм малцинството.

Последна редакция: пн, 21 сеп 2015, 13:39 от OX'AMAH

# 72
  • Мнения: 7 006
Ако съм на мястото на приятеля ти и прочета  темата ти, веднага ще те зарежа  Crossing Arms
И аз..Егати тесногръдието.. ooooh!...На всичкото отгоре,циганчето грамотно,а българчето е в екстаз,че видиш ли,той е бял и не рОгае..

А ако се оженят темата ще бъде "Да раждам ли от циганин?"..

# 73
  • София
  • Мнения: 4 349
Е какво, вече разделихте ли ги  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 74

Общи условия

Активация на акаунт