Торта с готови блатове

  • 6 885
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
добър вечер Simple Smile решила съм да правя торта с готови блатове . крема е на фирма ,,ради ком '' води се готов крем и за глазура от тези на др йоткер ... та искам да по питам някоя от вас която е правил с тези продукти да каже нещо повече ......за сиропирането на самоте блатове си направих от вода и захар -1:1 .... но ме е страх да не би да не се получи .... дайте съвети Simple Smile Praynig Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: чт, 24 сеп 2015, 09:40 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 2 475
Аз не съм никак видна кулинарка, но веднъж правих торта с готови блатове и се получи много добре . Сиропът точно както си го казала. Кремовете ми бяха - единият шоколадов на Др. Йоткер и другият готварска сметана + пудра захар. Освен кремовете (на единия ред беше черния крем, на другия белия), между блатовете наредих и резенчета банан. Глазурата я направих с шоко крема , защото ми остана много от него. Отгоре украсих с мандарини, защото такъв беше сезонът. Получи се страхотно. Ако крема ти е хубав и сиропът точен, няма какво да се обърка.

# 2
  • Мнения: 2 299
В последните седмици два пъти правих торта с готови блатове. Съвсем елементарна, но става вкусна и блатовете меки.
На котлона си затоплям прясно мляко 200-300мл смесено с 3,4лъжици какао. С това мажа блатовете, за да станат меки.
Отделно на водна баня разтапям шоколад (течен ползвах аз) става един по - лек и лесно се намазва по блата.
Та слагам първия блат мажа с млякото, отгоре сметана (сладкарска, разбита с миксер/робот), втория блат пак мажа с млякото, шоколад (разтопения), банани нареждам на кръгчета, третия блат отново мажа с млякото и със сметана. Украса, в хладилника да се охлади и това е всичко.   chef

# 3
  • София
  • Мнения: 4 548
По принцип не харесвам вкуса на готовите блатове, но и с домашни тортата се сглобява по един и същи начин. Ако кремът е горещ може и да не се сиропират блатовете. Иначе, може да се използва всякаква течност - мляко, кафе, какао, компот, някакъв алкохол, захарен сироп или плодов и т.н.

# 4
  • Мнения: 874
    Торта с готови блатове правя  с крем,който получавам,като разбия 1 кофичка  нутела с една течна сметана,но готварска,защото,ако е от сладкарската ще стане прекалено сладко.
Не сиропирам,но оставям тортата за една нощ в хладилника.

# 5
  • Мнения: 1 480
Любимата ни торта с готови блатове е следната: купувам какаови блатове, за крем ползвам 1 крем Оле /шоколадов/ и заквасена сметана с пудра захар + сладко от ягоди.
Сиропирам блатовете с компот, на първият блат слагат от шоколадовият крем, втори блат, сиропирам мажа със сладко и слагам заквасената смета разбита със захарта, третият блат сиропирам и използвам останалият шоколадов крем.
Да ви е вкусно Flutter

# 6
  • Мнения: 654
Купувам какаови блатове. Вместо крем разбърквам 2 кофички заквасена сметана с малко захар, понякога слагам и кокосови стърготини. Блатовете сиропирам с кафе смесено с 1-2 лъжици бейлис. Всеки път използвам различни плодове, но най-много я харесваме с пресни праскови или къпини. Отгоре слагам настърган шоколад, смлени орехи или целувки, всеки път различно. Приготвям я за не повече от половин час.

# 7
  • Мнения: 330
крема излеззе мн рядък ....... и сл път ще пробвам с ,,оле, , на йоткер

# 8
  • Мнения: 2 475
крема излеззе мн рядък ....... и сл път ще пробвам с ,,оле, , на йоткер
Най-добре с него. Без варене, само за 3 минути с миксера и се получава чудесен крем.

# 9
  • Мнения: 2 250
крема излеззе мн рядък ....... и сл път ще пробвам с ,,оле, , на йоткер
Най-добре с него. Без варене, само за 3 минути с миксера и се получава чудесен крем.
+1 за крема на Йоткер , чуден е за торти

# 10
  • Мнения: 311
И аз съм за крема на Йоткер и слагам и резанчета банани Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 715
Аз правя торта с готови блатове,които напоявам с компот.Между блатовете слагам крем от течен шоколад+заквасена сметана.Слагам и банани.

# 12
  • Мнения: 330
на йоткер не се сгъстява , правих преди време бискитена торта и не се сгъсти хич .....и отпада ....ще пробвам с обикновено нишесте

# 13
  • Мнения: 311
на йоткер не се сгъстява , правих преди време бискитена торта и не се сгъсти хич .....и отпада ....ще пробвам с обикновено нишесте
На Йоткер пудинга се сгъстява Simple Smile А крема за 3 минути "Оле" не Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 475
Има различни кремове на Йоткер. Аз не ползвам нито пудинга, нито Оле-то, а този, на който си пише просто 'Крем за сладкиши'  ( http://www.oetker.bg/bg-bg/produkti/dobavki-za-pechene/kremove-z … shi-shokolad.html ) .

Общи условия

Активация на акаунт