Коледа 2015 - 1

  • 100 236
  • 861
  •   1
Отговори
# 30
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Оооо, Коледна тема при такова циганско лято  Mr. Green
Още не мога да се настроя на вълна зима. Всяка година се заричам, че ще отброявам дните до Коледа от 1-ви до 25ти декември с нещо вкусно, обикновено сладко, но все пропускам. Дано тази година не ме домързи. Иначе задължителни остават меденките, бонбоните Рафаело, арменските сладки, едни сурови с фурми, сухата смес за горещ шоколад и домашния Бейлис. Ще ви дебна за още атрактивни и апетитни рецепти  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 2 658
Любимата ми тема!!!  newsm44  Обожавам Коледа!

Благодаря ти, Нат!

Миналата я отбелязах с над 350 бр сладки, 8 вида в двойни дози и пак не стигнаха.  Grinning

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
E, че сте лоши. Аз още даже не съм се навила на 100 % да пътувам по празниците и вие ме подкокоросвате да остана. Simple Smile
Имайте предвид обаче, че ако остана ще приготвям нещо различно тази година. Още не знам какво, но никакви АКК-та, никакви щолени. Нещо дребно и в ограничени количества. Simple Smile

# 33
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Нещо дребно и в ограничени количества. Simple Smile
Да, да, повярвахме ти  Whistling

# 34
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 hahaha

# 35
  • София
  • Мнения: 8 131
Олеле, тези мъфини май ще се пробват преди Коледа още.

# 36
  • Мнения: 113
Аз мисля още утре да ги пробвам, така ми се приядоха, а съм от беменните мами  Blush  Blush Crazy

# 37
  • Мнения: 6 704
Тези мъфини ще ги пробвам още тези дни.Благодаря, Наталина, за рецептата. Hug

# 38
  • Мнения: 3 020
Ние днес направихме 2 тави меденки и вече ги ометохме. Grinning С това сладко ще ме е срам да се кача на кантара, а до Коледа колко времв има още.... А ние вече се почнахме. Simple Smile

# 39
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ураааа, любимата тема. Party Наталина, Hug
Изобщо не вярвам на заричанията на Джемма. Mr. Green Пак ще ни затрупа с хубавини. Peace
Ох, олигавих клавиатурата с тия мъфини, ще се правят задължително. Peace
Тазгодишната ни тема е измислена още миналата Коледа. Аз споделях де. Ще правим златна Коледа, тоест всичко що блести и напомня на Франция от времето на Краля-Слънце. Като се почне от украсата на елхата и се стигне до хапването. Та предстои да сглобяваме меню като идеи, след което да търсим и рецепти. На първо мислене солените неща май клонят към дивеч, а сладките - към задължителното пънче (не че е от онези времена, ама е френско). За солените вече имам няколко харесани рецепти, но какво друго сладко с френски корен да правим се чудя. Приемам идеи. Не е изобщо задължително да е старинно, макар че ще се впише чудно, по-важното е да е с френски корен, за да пасне на темата.  Peace

# 40
  • Мнения: 1 080
Лулумба, не са ми много коледни, но макарони, еклери, селска френска торта, кроасани.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 845
Ураааа, любимата тема. Party Наталина, Hug
Изобщо не вярвам на заричанията на Джемма. Mr. Green Пак ще ни затрупа с хубавини. Peace
Ох, олигавих клавиатурата с тия мъфини, ще се правят задължително. Peace
Тазгодишната ни тема е измислена още миналата Коледа. Аз споделях де. Ще правим златна Коледа, тоест всичко що блести и напомня на Франция от времето на Краля-Слънце. Като се почне от украсата на елхата и се стигне до хапването. Та предстои да сглобяваме меню като идеи, след което да търсим и рецепти. На първо мислене солените неща май клонят към дивеч, а сладките - към задължителното пънче (не че е от онези времена, ама е френско). За солените вече имам няколко харесани рецепти, но какво друго сладко с френски корен да правим се чудя. Приемам идеи. Не е изобщо задължително да е старинно, макар че ще се впише чудно, по-важното е да е с френски корен, за да пасне на темата.  Peace

Галет Франжипан ще се впише много добре в темата - в златистата гама, а и рецептата е от едно време. Като сложиш и една корона за декорация към нея...   Heart Eyes

# 42
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Lulumba, потърси в Пинтерест за класически френски коледни рецепти. Цяла сутрин ровя за идеи, направо ме подпалихте с тоя коледен заряд  Embarassed

# 43
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Галетът е супер идея, благодаря. За макарони и аз си мислех, но никога не съм правила. Много ги обичам, но все ме е страх да се пробвам. Дали пък сега не е моментът да се престраша.  Thinking Ще разгледам пинтерест. Peace

# 44
  • Мнения: 1 080
Макарони по рецепта на Ирина Купенска съм правила веднъж и станаха перфектни.

Общи условия

Активация на акаунт