Бебета родени в чужбина (НОВА ТЕМА)

  • 43 482
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 050
Благодаря ви, момичета!! Наистина още съм шокирана може би, отлагах отбиването заради АБКМ + той има апетит да опитва, но не за наяждане. Всъщност имахме разрешение да пробваме АМ, но той и това не иска, хвърля шишето. Все ще измислим нещо.. Тя нашата педиатърка често казва, че бебетата забравят, майките страдат. Ще мине и замине и това, макар че все се шегувах, че ще кърмя до предучилищната Sunglasses

Иначе е истинско чудо, от 3 месеца имам, (имах Joy) цикъл, опити целенасочени не сме правили. Даже разбрахме случайно, защото слагахме на малкия ваксина срещу варицела и исках и аз, не знам какво ме накара и по пътя за клиниката спряхме за тест. Три дни по-късно прокървях и му дръпнах един рев, някак осъзнах колко много ще се радвам на още едно детенце и не искам да го изгубя.

Две в едно, стискам силно палци да е вашата снежинка, може да се паднем през една отчетна Kissing Heart А пари ще ни трябват, че един клексан е 25лв Astonished

# 736
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Фифи честито и спокойно Simple Smile всичко ще е наред! Моята дъщеря също е с алергия към млечни и не харесва и е чувствителна на АМ, пробвай да видиш със соево, овес есенно мляко или подобни. София пробва овесено и и хареса, но аз още кърмя и не съм и купувала скоро.

# 737
  • Мнения: 3 595
Момичета, какви бяха симптомите на алергията? Имам съмнение, че Елия реагира след като бях мюсли с мляко (за първи път от много време). Но тук имам чувството, че трябва да ти е изписано на челото, че ти има нещо, за да те вземат насериозно или да ти дадат медикаменти (второто не е чак толкова лошо де). Та ме съмнява АБКМ, но преди да сервирам на педи ми се иска да съм самата аз добре подготвена по темата Sad

# 738
  • Мнения: 550
Честито, Фиффи! Лека (доколкото е възможно заради съпътстващите обстоятелства) и безпроблемна бременност. Ще се наредят нещата с отбиването, сигурна съм, но съвет не мога да дам.

Две в едно, стискаме палци и за теб!

# 739
  • Мнения: 2 050
Само за оризово бях питала и лекарката каза, че имало нещо си и не било подходящо за деца под 2 години. Не съм  се сещала за соево или ядково, на вас ви ги разрешиха? Ще питам и гастроентероложката.

Притеснява ме, че той и вода не пие, но на яслата казват, че пие ОК, само сок отказва. Но се надявам да пропие и вкъщи, като няма кърма Worried С хематолога днес се разбрахме да изчакам до прегледа другата седмица, ще ходя на консултация за УЗ и да видим. Засега ще се опитам да не го кърмя през нощта, той се буди по 2-3 пъти и е в транс, докато не получи гърда.

Скийтър при нас имаше кръв в изпражненията, понякога слуз, други симптоми не е имал. Знам, че има някакви кръвни тестове, но за малки бебета резултатите не били сигурни, под година сякаш беше. Аз от началото си пиех прясно мляко, първо по малко, после по цяла чаша. Кръв се появи внезапно около 5 месец.
Иначе чест симптом е обриви, атопичен дерматит, продължителна хрема.

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 23:54 от Фиффи

# 740
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
София прави обриви, тукашните лекари ми изписаха кортикостероиди, но не ги ползвах, ходих на лекар хомеопат и с нейното лечение държим нещата в някакви граници, но и взе да израства малко по малко проблема, но имаме дълъг път все още.

Фифи препоръчаха ми такова, а и в детските градини дават соево на децата с алергии.

# 741
  • Немция
  • Мнения: 6 879
Зачетох се в темата ви и тъй като стана дума за АБКМ, да споделя и моя опит с големия ми син. Правеше кожни обриви, като попарено от коприва. До минути избиваше обрива.
Кръвни тестове не са правени, тъй като беше на годинка. Правиха му кожни тестове- с директно нанасяне на алергена в/у кожата, с лек натиск. Резултатът се появяваше до броени минути, както при хранене.
За съжаление алергията отшумя чак след 5-тата година и му повлия много на храненето. Но... всяко дете си е индивидуално.

# 742
  • Мнения: 2 050
А при вас след всякакви млечни ли има реакция или само прясно мляко? При нас бях спряла всичко за няколко месеца и после постепенно "проядох" кисело мляко, сирене и т.н. На около 10 месеца пробвахме бебето с кисело мляко, но след няколко дни пак имаше кръв. Миналия месец ни "разрешиха" нов опит -
 сирене, масло, КМ - досега беше ОК. Обаче с АМ май има реакция, гръбчето му се обрина. Първо мислех, че е от столчето за колата, но бяхме пътували под два часа и не в жега, а и после избиха бледи пъпки и по коремчето. И вече съвсем съм в чуденка..

# 743
  • Мнения: 3 595
Аз в последния месец не бях яла много млечни, евентуално примерно като част от някоя вафла и 2 пъти малко сирене. И като преди няколко дни ядох мюсли с мляко няколко часа по-късно изпражненията бяха слузести и зелени. Сега като чета за хремата се замислям, че Елия е с доста хъркащо носле и може да има задна хрема, аз мислех, че в нормалното хъркане на кърмените бебета. Кожни проблеми няма никакви, нито кръв в памперса. Спрях веднага всички млечни и яйцата и мисля да карам така един месец и да пробвам отново тогава да видя дали ще има реакция или е било съвпадение. Може да е прекалено, но не ми се рискува Sad

# 744
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Имам приятелка и те имаха такава алергия но я известна около година и половина.
Фиффи не ви ли покрива застраховката клетка и други лекарства?  Вие нали бяхте в Бразилия

# 745
  • Немция
  • Мнения: 6 879
При моето дете реакцията беше към всички млечни. При 90% от децата алергията се израства до 3-тата година.

# 746
  • Мнения: 2 133
Фифи, честито! Всичко ще се нареди, не се притеснявай, ще се справиш с всичко. Преди да спреш да кърмиш, все пак се консултирай с лекарите дали наистина имаш нужда от тази терапия с тази бременност, както и с педиатър - дали наистина е несъвместима с кърменето. На мен като ми вадеха мъдрец, имах жестоко възпаление и смених 3 АБ - зъболекарите ми казаха да спра да кърмя. Софи беше на 9 месеца и аз много плаках. Но реших за всеки случай да звънна на педиатъра. Той ме увери, че няма проблем с въпросния АБ. И така - кърмех си, проблеми не е имало.

Две в едно, как си? Какъв е планът сега?

# 747
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Л.е болен и почти не спим през нощта.
Днес живот и здраве правим трансфер. Дано се размрази добре снежинката.

# 748
  • Мнения: 2 133
О, насъбрало ви се е. Бързо оздравяване на малчо и успеххххх 🙏

# 749
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Отложена за утре не изглежда добре загубила е две клетки.
Малчо е много зле и отиваме на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт