Бебета родени в чужбина (НОВА ТЕМА)

  • 43 509
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 145
Две в едно, аз не съм се и похвалила Simple Smile Благодаря ти, в начална бременност съм, карам 9 г.с. Дай боже всичко да е наред докрая.

# 706
  • Мнения: 3 595
Сноуче, и аз не бях разбрала! Честито!!!

# 707
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Сноуче, ЧЕСТИТО Simple Smile всичко да е наред до края!

# 708
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Честито Снопче!
Аз тъкмо приключих с един неуспешен опит.

# 709
  • Мнения: 2 145
Две в едно, вие ин витро ли правите? Много съжалявам, мила 😢 Не се отказвайте, ако това ви е мечтата! Аз нали съм с поликистозни яйчници и със Софи си почаках, си мислех, ами ако не мога да имам второ детенце? И знаеш ли, не ми тежеше, защото ръцете и сърцето ми са пълни ❤ Но всеки човек трябва да следва собствените си мечти и чувства.

Пожелавам ти да бременеем заедно, както миналия път 😘

# 710
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да след цяла година опити натурално се възползвахме от една снежинка която не остана при нас. Имаме още една ще опитаме и с нея.
Аз ставам на 40 след месец и шансове няма много.

# 711
  • USA
  • Мнения: 1 323
Съжалявам две в едно! Дано другото ембрионче е вашето бебче!
Сноуче честито и тук! Как се чувстваш?
Забравих да честитя втория РД на Мила(дано не бъркам името) Скийтър! Да ви е здрава и много щастлива!
Нормално е да не обръща внимание на бебето много.То и нищо не прави и им доскучава. Като започне да прави повече неща ще им се радват повече. Хубавото е,че те растат заедно и дори не си спомнят как е било без тях.Научават се да делят и на толерантност.За родителите не винаги е лесно,но има много моменти в които си казваш"Всичко си заслужава"
Биберон никое мое дете не пожела и драма там не сме имали.
Аз обаче съм била с биберон до 2г.Уж не съм била пристрастена,но като го махнали вече съм ходила на ясла и съм видяла някое дете да си смуче палеца ,та съм прихванала този ужасяващ навик.Така бях на заспиване до като не започнаха да ми растат постоянните зъби.Тогава мама ми показа снимки на деца с изкривени зъби и направо деформирани захапки от палците и аз сама се отказах.
Успех с гърнето и бибероните на всички!

# 712
  • Мнения: 3 595
Две в едно - много съжалявам! Надявам се да се получи с другото ембрионче!

Kalalily - благодаря! Да, Мила се казва Simple Smile Успокояват ме думите ти, ти като ветеран в областта имаш опит. Наистина е трудно сега, но наистина си заслужава.

Snowche - и Мила беше така, и то от месеци, но винаги има някакви периоди, в които изисква присъствието ни като заспива. Един път с едни кошмари, сега и аз не знам защо... Точно казвахме с баща и как тя сега е "лесната" покрай коликите на сестра и и отиде... Дано е фаза, че като съм сама с двете е просто ненормално как ги приспивам и къпя.

# 713
  • Мнения: 550
Сноуче, честита и лека бременност! Много се радвам за вас.
Предната си спомням, че доста се пазеше и лежеше, как се чувстваш при тази, можеш ли да се грижиш сама за София?

2в1, дано следващият опит е успешен! Имаш силно стиснати палци!

Последно да кажа за проговарянето, специалистите твърдят, че няма връзка между броя езици и възрастта на проговаряне. И бърбораните на Скийтър и Сноуче май са пример за това.

Моят биберона го плюеше на секундата, както и всякакви опити да пие от бебшко шише. И сега пие само от сламка или директно от чаша.

Вчера родителската мина интересно, близо час избирахме родителски съвет, след това отидохме в стаите на мъниците и се запознахме с родителите и възпитателките на децата от нашата група. В момента са 11, като моят син и още едно момиче на неговата възраст предстоят да се включат следващите седмици. Така че общо 13 деца за 3 учителки, една е англоговоряща, а две са немскоговорящи. Представиха ни подробно какво правят през деня, много разходки в гората, игри в двора и вътре, дейности по интереси в много тесен кръг (избират на ротационен принцип 2 деца и една учителка прави нещо с тях - рисуват, готвят или друго), държат на самостоятелността, да се обличат, прибират след себе си и хранят сами или с минимално помощ в началото. Това с храненето ме притеснява. Малкият яде добри количества и много разнообразна храна, има интерес да опитва всичко, но много се разсейва - ако се храни сам, една хапка в устата е последвана от минимум 5 минути хвърляне на храна, игра с приборите, чашата или каквото друго му е под ръка, след това е забравил, че се храни и иска да стане от стола и да се разходи. За съжаление го научих да му слагам храната в устата и той самият така не е концентриран върху храненето. Опитвам се да се поправя, но не се получава. Освен там в новата обстановка да добие и нови навици?
Една майка сподели, че синът й отказва да яде в яслата. Първо, защото са индийци и вкъщи ядат само индийска храна и не му е вкусно, и второ, защото трябва да яде сам. Като се приберел вкъщи, й казвал "мамо, храни ме". На 2 години е.
Това с храненето го считам за моя грешка, защото слушах други майки,чийто деца имаха заместени хранения преди годинка, и се напъвах да храня и моето, когато още не беше готов. За това сега с памперса ще изчакам да е готов и да може да се контролира и да ми казва или да се съблича сам и върши каквото има за вършене.
А тези, които правят опити - през нощта не пишкат ли децата ви и как процедирате тогава?

Последна редакция: чт, 12 окт 2017, 15:52 от Айа

# 714
  • Мнения: 2 050
Сноуче, честито! Лека бременност ти пожелавам. Много ми се иска и на мен деца с малка разлика, но малкото зверче още суче доста, а ако забременея, ми трябва терапия и ще се налага да го отбия.. Та още го мисля общо взето.

Две в едно, следващата снежинка дано остане при вас!

Айа аз не бих се притеснявала отсега за храненето. Вкъщи беб едва, едва яде, имаме силни дни, имаме и слаби. Особено като си хапва сам, 3/4 от храната бива наблюдавана как лети към пода. Обаче в яслата имат дневник и пишат, винаги яде добре. Според гастроентероложката, която ни консултира за алергията, често децата се хранят по-добре в ясла/градина, а вкъщи отказват (осбено изключително кърмените като нашето). Той и вода там пие, а у нас съвсем символично. Просто знаят къде минава номерът малките маймунки Heart Eyes

А и на Скийтър забравих да честитя новото попълнение, много радостни мигове за цялото семейство Hug

# 715
  • Мнения: 2 145
Скийтър, не се ли казва Елиа бебето? Thinking

Нашето момиче е научено да заспива само, така че се чувстваме сигурни в успеха си, но все пак с идването на бебето целият й свят ще се промени... Дано все пак да няма проблем поне откъм сън.

Айа, може на баща му да казваш баба, а бабата да е баба Мими (със съответното име).  А вие как сте? Рами спи ли добре? Кога проходи? Изтървах ти дирите. Много ми липсваш в нашата групичка... Даже скоро си говорихме за теб. Може да решиш да се върнеш Simple Smile

Фифи, на каква терапия ще трябва да си, ако забременееш?

Иначе аз съм добре. За разлика от първата ми бременност, с която кървях до 7-ми месец и имах контракции и крампи постоянно, тази върви много добре (пу пу). Даже много често забравям, че съм бременна. Имам малко гадене и неразположение, но е наистина минимално. Дано така да продължава, защото грижите покрай София са си много...

Момичета, които пътувате на дълги разстояния и като мен страдате тежко от часовата разлика. Искам да ви препоръчам с две ръце и два крака да си взимате мелатонин! Промени ми живота, казвам ви! Той е напълно безопасен за бременни и за деца също. Дадох и на София. Обикновено ми отнема минимум 7-8 дена, за да се съвзема при прибирането в Токио. Не мога да спя по цели нощи, през деня съм като с много тежък махморлук. Софи също плаче и не може да спи. Е този път ми отне точно НУЛА дни да се адаптирам! Спахме си от ден 1!!! Само ММ, който не пи мелатонин, защото обикновено няма джет лаг - се влачи 3-4 дена този път. Та така де, да ви препоръчам Simple Smile

# 716
  • Мнения: 2 050
Сноуче вродена тромбофилия имам и трябва хепарин инжекции, в началото редувах с аспирин протект, но при кърмене е противопоказно. Отделно имах и терапия заради завишени клетки на имунната система, а и колко Дуфастон изядох. Ще го мисля.

Иначе супер съвет за мелатонина. Аз нямам проблеми никакви, но на бебето му беше зор на прибиране. Към България добре се справя, но насам като пътувахме и няколко вечери плака - буди се в 4 сутринта, уж трябва да е 10 сутринта, а то тъмно навън. Много ми беше жал за него, та си струва да се опита.

Аз се връщам днес на работа, 20 дни почивка супер ни се остразиха. Вече само в космическа совалка дето не съм кърмила Simple Smile То не бяха самолети, фериботи и т.н. Да живее кърменето, много помага за успокояване на нашия беб, но и той се държа много добре.

# 717
  • Мнения: 3 595
Snowche - бебка е Елия, да. Мила е двегодишната и кака. Елия още няма два месеца и за нейното спане още нищо не мога да кажа, много безразборно е, една вечер сама заспи, другата на гърда, третата на ръце, затова дадох пример с Мила.

А този мелатонин ме заинтересува, под каква форма е - капки/таблетки? От аптека ли се купува и пише ли как трябва да се дозира или се търси информация в интернет? Планираме дълго пътуване в началото на другата година (спорим още за дестинацията) и ще ми е много полезно...

Фиффи - хахаха, и аз така мисля за кърменето. И аз не съм кърмила в космическа совалка ама и на ферибот не съм Smile Виж в градски транспорт всички видове, че един път даже и права, държаща се да не падна.

# 718
  • Мнения: 2 145
Скийтър, аз си го купих от Италия. За възрастни е на таблетки като има деа вида - един е да ти се доспи бързо, а другият е с постепенно отделяне (тоест да те задържи заспал). Аз взимах по една таблетка от двата вида в продължение на 3 дни.

За деца е под формата на капки и си пише в опътването как се дава. Сладко е на вкус и аз не го разреждах с вода, а й го давах с лъжичка. Марката е Хумана и сигурно има същото в Германия.

Аз попитах за името, понеже Кала те беше питала как се казва бебето, а ти си написала Мила, вероятно по невнимание 😉

Фифи, не знаеш каква късметлийка си, че не страдаш от джет лаг 😫

# 719
  • Мнения: 2 050
Фифи, не знаеш каква късметлийка си, че не страдаш от джет лаг 😫

Това е, щото съм заспа Grinning  обаче последната година и половина неосъществена, така да ми липсва да спя до обяд..

Общи условия

Активация на акаунт