Бебета родени в чужбина (НОВА ТЕМА)

  • 43 552
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 050
Благодаря момичета за пожеланията, няма по-голяма радост от това да виждаш как мъничето пораства.

Аз бях започнала още от 2-3 месец с ЕБХ и от 5-6 месец допреди месец-два много рядко акаше в памперса. Сега обаче нещо се е заинатил и като го слагам ба гърнето само се дърпа и опъва, слагам пелена и след 15 минути вече се напъва
 💩 Ще чета и аз Oh, crap Blush, но засега не мога да приложа нищо, защото в бебешката група само сменят пелени. След нова година може би ще го местят в първа яслена и ще видим там какво е положението. Като цяло в този горещ климат ми се иска възможно по-скоро да махнем пелените, за да не му спарва на дупето. Сега идва и лято и вкъщи си е по памучни многократни.

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 21:55 от Фиффи

# 691
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Фиффи и аз вкъщи си ползвам многократни памучни, но в градината искат еднократни.

# 692
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Моето дете категорично отказва гърнето за момента, само да го види и почва да пищи. Пробвах всякакви начини, не иска и реших да не я тормозя за сега.

# 693
  • Мнения: 2 050
Фиффи и аз вкъщи си ползвам многократни памучни, но в градината искат еднократни.
В нашата ясла нещо са много кооперативни май. Първите месец-два му носех домашни пюрета, сега го хранят с тяхната храна, но безмлечно заради съмнения с АБКМ и винаги имат вариант и за него, я супичка, я плод. И с многократни пелени са ОК, в България знам, ще в държавните даже е забранено, но при скандинавците си мислех, че е по-свободен режимът Simple Smile

# 694
  • На остров
  • Мнения: 13 498
За храна ако е с алергия и тук ще му готвят отделно, но с пелени не им се занимава.

# 695
  • Мнения: 2 151
3 days potty training, the ultimate guide е книгата, тя представлява специален метод за 3 дни. Доколкото разбрах от коментарите в Амазон oh crap potty training не е за 3 дни.

Тук в яслата ми казаха, че ще следват моите инструкции и че ще я държат без памперс. Много помагат за това в тукашните ясли. Също могат да ти махнат биберона. Но предупреждават да не го даваш и ти вкъщи, за да стане бързо. Не съм видяла дете на годините на София с биберон, да не говорим за по-големи.

Сега чакам с нетърпение книгата. Вътре имало съвети как да се справим, ако децата не искат да сядат. Ох, дано да ни помогне, че вече ми е много гадно с тия памперси.

# 696
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Сноуче ще чакам отзиви за книгата и евентуално ще я поръчам и аз. София още не говори и няма да казва дали и се ходи до тоалетна, но поне да я науча да сяда пак ще е прогрес при нас.

# 697
  • Мнения: 2 050
Аз слагам на малка седалка, монтирана върху тоалетната чиния. Ако не се гъне и извива, като го сложа и се кротва - май му се вижда високо и гледа да не шава много, много, че да не се метне Simple Smile

Ще чакам и аз отзиви от книгата !

Тук точно обратно с биберона, деца и нс 5+ години смучат и не е особено рядко. На мен ми е много странно като ги видя, вадят биберона от устата да кажат нещо и после пак го лапат. При нас и без това давахме рядко, ако нещо се размрънка в такси или за заспиване (не че помагаше особено). Покрай една хрема не го искаше и тогава го махнах изцяло. В яслата ако не им дам биберон, няма и те са му дават Simple Smile , иначе преди това се бяхме разбрали да се ползва само ако плаче.

# 698
  • Мнения: 2 050
Аз слагам на малка седалка, монтирана върху тоалетната чиния. Ако не се гъне и извива, като го сложа и се кротва - май му се вижда високо и гледа да не шава много, много, че да не се метне Simple Smile

Ще чакам и аз отзиви от книгата !

Тук точно обратно с биберона, деца и нс 5+ години смучат и не е особено рядко. На мен ми е много странно като ги видя, вадят биберона от устата да кажат нещо и после пак го лапат. При нас и без това давахме рядко, ако нещо се размрънка в такси или за заспиване (не че помагаше особено). Покрай една хрема не го искаше и тогава го махнах изцяло. В яслата ако не им дам биберон, няма и те са му дават Simple Smile , иначе преди това се бяхме разбрали да се ползва само ако плаче.

# 699
  • Мнения: 2 151
За биберона, братовчедка ми реши проблема като го дава само за сън. В началото е поплакала малко малката, но много бързо е свикнала.

Моята София още на 7 месеца сама го изплю и повече не го поиска... Но се кърмехме до година и 6 месеца после...

И аз съм купила седалка за тоалетната (във въпросната книга препоръчват точно такава вместо гърне), но вчера като опитах да я сложа просто да седне, категорично отказа с писък и тръшкане на земята... Еххх, не се става лесно човек

# 700
  • Мнения: 3 595
Биберон аз давам само за спане още от около 5-6 месечна възраст, но тогава давах също ако се разплаче, а от около 10 месеца изобщо не вземаме биберон с нас като излизаме и т.н, наистина е само за спане и като и го дам си ходи до леглото, знае си какво следва 😂

# 701
  • Мнения: 2 151
Скийтър, а сега как е Мила с бебето? Наруши ли й се режимът на спане? Търси ли те повече от обичайното? А бебка спи ли добре?

# 702
  • Мнения: 3 595
Сноуче - Мила много се радва на бебето, но по 2 минути и след това отива да си се занимава, после пак идва, гали го и пак заминава, но не сме усетили негативно отношение. Сънят и се наруши чак сега, от няколко дни иска да сме при нея в стаята и като заспива, не мисля, че е свързано с бебето, уж имало около втория рожден ден точно такава sleep regression, дано е това. Иначе заспи ли си спи по цяла нощ. А бебето се буди от няколко седмици нощем само един път за кърмене и после към 7, та и това е добре. Наспиваме се, дните са по-трудни, защото и двете искат внимание, бебето има силни колики и спи на ръце предимно, което ми пречи с Мила да си играя като хората, да се занимавам с нея. Научих се да готвя с една ръка, абе лудница, но хубава лудница Simple Smile

# 703
  • Мнения: 2 151
Ох, аз и сега готвя с една ръка. София никога не ме е оставяла да свърша нещо... Пък като дойде бебето, не знам 😬 Но ще се напаснем.

Софи сега заспива сама в стаята си и спи по цяла нощ. Надявам се това да не се промени 🙏

# 704
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Snowche честито не знаех, че чакате нови попълнения Simple Smile!
Ние биберон никога не сме ползвали но в да разрешават само за заспива на децата, които ползват.

Общи условия

Активация на акаунт