Бебета родени в чужбина (НОВА ТЕМА)

  • 43 510
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • USA
  • Мнения: 1 323
Айа яслата звучи чудесно!  Не се притеснявай за храненето.Ще влезе в ритъм.Децата много се гледат едно друго ,а и там като не му разрешават да става и да си играе докато е време за ядене ще свикне по-бързо от колкото си представяш.
Аз честитих втория рожден ден на Мила.Бебето го честитих още преди Wink
Сноуче,мелатонин купувах на майка ми като не можеше да спи покрай химиотерапиите и го знам,но не знаех,че има и за деца.Благодаря! не върви иначе аз да спя а те да ми скачат по главата Simple Smile
Фифи аз също съм с генетична тромбофилия и още 4 мутации имам,но изкарах без хепарини ,а даже си ги бях купила за 3 месеца напред. Първото ми дете е ин витро и ми правиха прекалено много изследвания ако питаш мен...По съвет на тукашната ми АГ (която е спец.по високо рискова бременност) не започнах да се боцкам още с първото дете.Просто споделих,че спортувам и съм веге.Тя назначи единствено бебешки аспирин и това беше.И трите деца ги износих без да вдигна кръвно дори веднъж даже бях с прекалено ниско.Чудеха се как дишам. Та така.консултирай се със спец. е моя съвет.9 месеца игли и синини може да ти спести.
Сноуче,хубаво е ,че нямаш неразположения! Точно така трябва да е с второто ,защото вече си имаш достаъчно грижи,но при мен беше обратното.С първото бях пей сърце,а с второто и третото се разбих от повръщане и липса на енергия първия триместър.
За памперса аз слагам все още нощем,макар че Анджи оставаше суха през нощта още от преди да навърши годинка.Някой път пие доста течности вечер и се изпуска за това си слагам.Момчетата ми нощем се изпускаха доста дълго.Малкия все още спи с памперс прилично мокър на сутринта.Не го будя ,защото после му е трудно заспиването.На мен всъщност памперса не ми пречи чак толкова много.Един ден все ще го махне и нощния както беше и големия ми син.Важно ми е денем да нямам аварии.

# 721
  • Мнения: 2 050
Кала много ме обнадеждаваш. При нас инсе беше бебето, но и мен ме направиха на игленик от изследвания. Чета една тема за имунологични и генетични проблеми и питах там за успешно износили без Фракси, насметоха ме Simple Smile Те хората с ниско рискови мутации сами си искат инжекции, пък аз хомозигот за какво се натискам Simple Smile Така де, опитвам тези дни да си запазя час за хематлог и ще видим, бях учудена в началото, но тук сме с много добри впечатления от здравните услуги и ми е интересно какво ще им е мнението по въпроса.

А ти кърмеше ли с аспирина, щото нещо ми се върти в главата, че е противопоказно, но може би ниски дози е ОК. И аз в началото приех 100мг и редувах с фракси.

# 722
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Фиффи в България много изследвания много лекарства много нещо.
Тук никой нито изследва нито предписва на кг лекарства.  Фракси също никой не ползва.

# 723
  • Мнения: 2 050
Така си е, аз в това отношение съм доволна, че тук си карах бременността. Те изследвания правят кръвни много, но като цяло отношението към бременността е толкова по-лежерно. В България е като някаква масова психоза, пий витамини, пий магнезий, пий не знам си какво, ама как така без ултразвук през седмица.

# 724
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да те там да си бременна го имат не за болест ми не знам за какво. Ако пък си инвитро вече е съвсем. Тук не се прави разлика между инвитро и не. Бременността си е бременост независимо начин на оплождане.

# 725
  • USA
  • Мнения: 1 323
Аз забременявах след спиране на кърменето.Първия го кърмих до 1г.Забременях като беше на 14м.С третото забременях когато второто беше на 18м,а него го кърмих до 14м. С третото аспирина много често го забравях Wink Ако спортуваш от това по-хубаво няма. Ако имаш преведени резултатите ти им покажи ги на АГ то ти ,но съм почти убедена,че не биха те подложили на тази терапия ако нямаш в миналото ти.Успех!

# 726
  • Мнения: 2 050
Благодаря много за информацията. Направо респект, не само три, ами и толкова близки като възраст. Поне ви е пълна къщата Heart Eyes и със сигурност не е скучно.

# 727
  • Мнения: 550
Дано сте прави и гледайки другите деца, а и знаейки, че мама я няма и номерата не минават, се научи да яде сам концентрирано.
Вторник бяхме на посещение за час в яслата да се запознаем и поговорим с възпитателката, която ще се грижи за него. Както винаги бяхме много любопитни и активни, отвори и провери съдържанието на всички възможни шкафове, разгледахме всички помещения - в банята хуква дй си мие ръцете, в спалнята веднага се намести да спи една едно матраче, като влязохме за малко и в основната стая, където бяха другите деца, почна да рита топка и седна  на масичката при две други деца, които рисуваха с друга възпитатлка. С други думи, почувства се за секунди като у дома си и му беше интересно и приятно. Но това бе в мое присъствие, да видим как ще е като ме няма. Според учителката на децата като него лесно се отвлича вниманието като им покажеш нова игра с правилния подход.

Сноуче, проходи юни месец, на 14 месеца и 10 дни първа крачка, а вече на 15 се движеше доста по-уверено сам. А сега тича, катери се и лудува, а аз едвам го стигам.
На мен ми липсват всички деца от групата, представям си колко са пораснали и колко много умения имат, но   нямам време за писане и следене.
А спомена, че си отбира София. Ще споделиш ли подробности, че май и ня нас ни е време?
Ние и тримата уж не страдаме от джет лег, а и в близко бъдеще не плануваме големи пътувания.

Скийтър, вие къде планувате да пътувате и с децата ли? Аз бях много смела първата година, но от както проходи и буквално няма спирка, с повече от 4 часа полет не ми се рискува.

# 728
  • Мнения: 3 595
Айа - не знаем още къде, спорим за дестинацията. Искаме на топло, че немските зими ми идват прекалено тъмни и мрачни и най-вече дълги. С децата, няма кой да ни ги гледа иначе. А Мила в самолет се държи прилично стига да я занимава някой. В най-лошия случай и даваме да гледа филмче, така и минава лошото настроение и после като и го спреш не се сърди. Засега... но за далече ще гледам нощен полет де.

А за градината звучи добре, и Мила така любопитно подходи и да чукна на дърво не е плакала още.

# 729
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Скиитър а за дълго ли мислите да пътувате  Hug

# 730
  • Мнения: 550
А Мила от кога ходи и доволна ли си?
За бягство от немската зима с малки деца бих препоръчала Флорида и Южна Африка (около Кейп Таун). Март месец е идеален и за двете дестинации, говорят английски, имат добро здравеопазване и има директни нощни полети от Германия. А предимството на ЮА е, че и няма чакова разлика.
Ние много се чудехме за ЮА, но заради финанси, А и заради дългия полет , се спряхме началото на март да идем за седмица до Канарите. Не сме били там още, за плуване няма да става, но се надявам поне на слънце.

# 731
  • Мнения: 3 595
Две в едно - за около три седмици мислим да отидем някъде ако ММ успее да вземе толкова отпуска, ако не - две.

Айа - аз точно Кейп Таун искам. В Берлин е станала много популярна тази дестинация, тази година един куп народ с деца се изнесе на там. Един от любимите ми блогове за майки имаха и подробно инфо и препоръки за airbnb там. Но на ММ не му звучало "интересно" там... Малдивите исках аз, но е много сложно и дълго с полетите, той иска Тайланд, но аз съм ходила и искам ново място, абе спор като цяло, усещам, че никъде няма да идем накрая.

За яслата - на 11-ти септември тръгна Мила, досега прави по 2 часа на ден и тази седмица ще спи за пръв път там. Доволна съм засега, само пита за там и иска да ходи, тоест явно и харесва. Обаче не харесва децата в групата, защото били "бебета" 😂

# 732
  • Мнения: 2 050
Няма май не кого да споделя, то и не смея още. Пътувам към яслата и рева в убер-а. Бременна съм и аз, още е рано - 5гс, потвърдено само с кръвен тест. Бях на консултация с хематлог днес, бейби аспирин и клексан каза. Клексан вече си боцкам, но аспирин не може по време на кърмене. И трябва да отбивам бебето. Не съм си го представяла така, мислех за 3-4 месеца постепенно. Едва ли не трябва да избирам между това да го отбия от днес за утре или да рискувам бременността. Направо съсипана се чувствам. И някак не мога да се зарадвам, че буквално от въздуха съм забременяла, след като за Бонбона ни трябваха 3 години.

# 733
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Фиффи честито  Hug !
Нямам опит в дълго кърмене и не знам какъв съвет да ти дам.
Радвай се, че си бременна лесно и натурално нищо по хубаво няма от това. Отделно колко много пари спестява  Sunglasses

Ние в петък се готвим за нов трансфер.

# 734
  • Мнения: 3 595
Фиффи - честито! Разбирам как се чувстваш, много неприятна ситуяция. Но погледната от перспективата на някой като мен, който не е емоционално афектиран, мога да ти кажа да се успокоиш, в крайна сметка си дала на детето си година кърмене, какво по-хубаво от това! Минало е достатъчно време, за да не се чувстваш зле, че трябва да го отбиеш. Да, хубаво е да стане когато и ти и той сте готови, но нали знаеш, животът е това, което става докато ние правим планове. А и бебето не е бебе вече, малък мъж е. Знам, че е лесно да се каже от страни, но искам просто да ти кажа, че всичко ще е наред (поне относно темата за кърменето). За бременността стискам палци всичко да се развие добре и да се запишеш в темата и с второто бебче!

Общи условия

Активация на акаунт