ТОпли дрешки си плетем, от студ няма да умрем! - 94

  • 78 741
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 903
Кармела има опит с боядисването.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 654
Кармела има опит с боядисването.

Tsv, копирам си мнението от стара тема:
Скрит текст:
1. Навих или по-скоро развих преждата на дълго чиле и я изпрах с Perwoll.
2. Изплакнах хубаво и накиснах в разтвор на оцет в хладка вода в съотношение 1:5. При всички тези манипулации преждата се пипа съвсем нежно, без много стискане и никакво усукване.
3. Междувременно сложих на котлона да заври около 2 л вода в стара тенджера, която не ползвам вече за готвене. След като водата завря, изключих котлона и добавих 40 г оцет и 40 г готварска сол.
4. Отделно сварих около половин литър вода и приготвих боите в три пластмасови чашки за еднократна употреба - една пълна с жълта боя, една пълна чашка с жълта + червена боя и около половин чашка с чисто червена боя. Количеството боя определих по строго научния метод "на око и както дойде"  Wink.
5. Отцедих внимателно преждата от оцетния разтвор и я разпределих в правоъгълна тавичка. Целта тук е да има свободен достъп до всяка нишка от преждата и съдът да поема излишната течност, за да не стане голямо мазало в работното помещение.
6. Тук е творческата част - излях върху части от преждата червената боя, върху други - оранжевата, върху трети - жълтата. Изчаках минута-две да попие преждата и внимателно я прехвърлих в тенджерата с горещата (но вече не вряща) вода с оцета и солта. Изсипах и отцедилата се в тавичката боя. Включих котлона на 2 (от 9 степени - поддържане на температура без завиране) и леко разбърквах преждата с пластмасова бъркалка.
7. След 40-45 мин изключих котлона и оставих преждата да изстива. Водата беше станала почти прозрачна.
8. След час - час и половина извадих преждата, изпрах я отново с Perwoll и омекотител - не пусна никаква боя и я окачих да съхне в банята.
9. Сега се чудя какво да си оплета с нея - 100 грамово шалче, например  Smile

Описаният опит е с боите в Александър ЕООД за вълна. На първа страница се записах в темата също с плетка с боядисана от мен прежда. Писала съм доста и за боядисване със сокчета, но то е по-скоро екпериментално и не излиза рентабилно за големи количества прежда. На мен боядисването ми е много интересно и със сигурност ще продължавам да опитвам  Simple Smile

Тити, и тук да те поздравя за одеялото на една кука, ПРЕКРАСНО Е!!!   bouquet
Сподели колко прежда ти отиде и какъв размер се получи?

# 32
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Carmela Biscuit много, много благодаря.
Гледах ги тях, че имат бои и определено ще пробвам. Стари тенджери имаме  предостатъчно.

Плета, разплитам, пак плета и пак разплитам.
Лятото направих 2 разкошни жилетчици за девойки
Скрит текст:


и дойде и моя ред. Е, не мога, и не мога да си я наглася така че да ми хареса- хем да е вталена, хем да няма голяма яка, хем да покрива бюста. Ама съм инат, докато не си я завърша няма да започна повече друго.

# 33
  • Мнения: 112
Здравейте, отдавна не съм ви писала, не че имам много време и за плетки напоследък. Искам да изплета нова шапка на сина си - той е на 6 и половина. Идеи за нещо по-оригинално на 2 или 5 игли?

# 34
  • Мнения: 534
Carmela Biscuit много, много благодаря.
Гледах ги тях, че имат бои и определено ще пробвам. Стари тенджери имаме  предостатъчно.

Плета, разплитам, пак плета и пак разплитам.
Лятото направих 2 разкошни жилетчици за девойки
Скрит текст:


и дойде и моя ред. Е, не мога, и не мога да си я наглася така че да ми хареса- хем да е вталена, хем да няма голяма яка, хем да покрива бюста. Ама съм инат, докато не си я завърша няма да започна повече друго.

Леле каква хубава жилеткаааааа искам и аз да се науча така да плетааа,много ми харесва,по- принцип може ли поръчкааа Flutter  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 3 833
 Whistling Whistling Аз пък искам да покажа една блуза, в която ми останаха очите, но за съжаление имам само снимка и нищо повече от нея.  Но пък ще я споделя да й се порадвате и вие, а и някоя "мама" може и по снимка да може да си я направи ако й хареса Wink



Ако някой измисли как може да стане тая блуза - готова съм да платя за обяснение People Angel People Angel



# 36
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Леле каква хубава жилеткаааааа искам и аз да се науча така да плетааа,много ми харесва,по- принцип може ли поръчкааа Flutter  bouquet
Скрит текст:
Естествено, само че тези модели съм ги измисляла в движение, т.е. както ми пасне на увеличението и хареса, пък и да не отива твърде много прежда, че то като се разгъне цяла покривка за маса е все едно.

OrleanAngel не виждам картинката. Ако сложиш линк към сайта където си я видяла. На мен ми е по-лесно някак от картинка, отколкото от схема да плета.

# 37
  • Мнения: 534
Скрит текст:
Естествено, само че тези модели съм ги измисляла в движение, т.е. както ми пасне на увеличението и хареса, пък и да не отива твърде много прежда, че то като се разгъне цяла покривка за маса е все едно.

На мен втората картинка много ми хареса простооо 🌹💕 много е добра.На една кука ли е?

# 38
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
На една кука е. Ето го целия модел:
Скрит текст:




Обаче е правен за 11 годишна госпожица - с нейните мерки. На дължина идва  малко под дупето, ръкавите са малко по-широки.
На една кука е плетено - 2 -ка , т.е. 2,0 мм.
На мен много ми хареса, защото става всесезонна - и за летните вечери, пролет-есен - то ясно, но и зимата с тясна едноцветна блуза отдолу стои невероятно. Изпъква, особено ако е по-тъмна.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
И аз не виждам картинката...

# 40
  • Мнения: 140
Моля да дадете някакви идеи за елече за момче на 6 години. Може и за 1 и за 2 куки, стига да не е много сложно  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 021
Tsv Страхотна жилетка, сигурно притежателката ѝ е много доволна  Heart Eyes Heart Eyes
За памучните дрехи дали ще се свият зависи от преждата, аз основно памук съм плела досега. А и хубавото е, че понася пране в пералня на по-високи температури. Мерсеризираният памук не се деформира при пране.

И мрън мрън да се оплача, че още ми няма пратката от yarn-paradise, пратена е на 22ри (пък дано като помрънкам вземе че дойде  Crazy)

С кой куриер идват тези пратки за България, да се опитам да ги търся при тях? Пратена е със skypac, имам тракинг номер, но нищо не излиза на сайта за него.  Другата седмица няма много да съм си вкъщи, а после съм на работа, така че май ще се размина с тази пратка ако не дойде днес  ooooh!

# 42
  • Мнения: 3 632
http://mbm-express.com/
http://www.dnd-express.bg/main.aspx
Мисля, че са първите, но може и да са вторите  Thinking

OrleanAngel, нещо китайско е това, тук има още снимки  Peace

Последна редакция: пт, 02 окт 2015, 12:57 от The ant is...

# 43
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
napetia нещо момчешките модели не са особено много. Ако можеш нещо да си харесаш от тук:
http://igmihrru.ru/MODELI/det/malch.html
или пък да намалиш мъжки модел
http://igmihrru.ru/MODELI/men/men.html
на мен лично този ми харесва http://igmihrru.ru/MODELI/men/073/73.html
И това много ми хареса, а е толкова елементарно за изпълнение
Скрит текст:

malina07притежателката беше много развълнувана като я получи, не съм я виждала от няколко месеца, не знам дали я носи. Другата притежателка вече я носи през ден на училище.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 833

OrleanAngel, нещо китайско е това, тук има още снимки  Peace

Хаааа. Мерси за Линка Simple Smile Една позната го намерила в някакъв турски сайт и свалила снимката да ми го покаже. Явно ще си го поръчам , след като не мога да го направя Simple Smile   Ужасно много ми харесва

Общи условия

Активация на акаунт