Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

ТУЕС - 8 тема

• 102 226
  • 664
  •   1
Отговори
# 660
Здравейте, искам да попитам  как кандидатстват учениците завършили ТУЕС в елитни университети в чужбина? Сега се сблъсквам с този проблем покрай голямата ми дъщеря- навсякъде в Англия и  Холандия искат хорариум часове по математика- 10 часа. Тя няма проблеми, защото е в МГ. Малката учи в гимназия по компютърно програмиране и има много часове по програмиране и информационни технологии, но само по 4 часа математика на седмица. Затова ми е интересно има ли приети деца в Манчестър или  ТУ Делфт или Айндховен от ТУЕС.  Дали университетите взимат в предвид и професионалните предмети  като заместващи математиката ?

# 661
Аз бих искала да допълня предишния въпрос. Чувам доста често, че децата, завършващи ТУЕС успяват лесно да влязат в ТУ и много бързо намират работа у нас. Какъв процент от завършващите избират да продължат в чужди университети и къде се насочват, ако имате такава достоверна информация?

# 662
  • София
Oтносно хорариума по математика е най-добре да се пита в темата за образование в Холандия. На мен  ми се струва, че 10 часа няма как да бъдат поставени като изискване.

# 663
Както писах, в момента голямата ми дъщеря кандидатства и виждам какви изиаквания имат университетите. В единия университет и искат даже 350 часа математика последната година. Затова попитах в кои университети в чужбина приемат ученици от ТУЕС, само в приложни или има и от класическите. Взимат ли им под внимание  професионалните предмети , като заместващи математиката?

# 664
  • София
Системите не само у нас, но и в Европа се променят. Така че това, което е сега, едва ли ще е приложимо след 2 или 5 години. Можем само да гадаем какво ще стане и как ще кандидатстват децата не само по света, но и у нас.

Общи условия

Активация на акаунт