Бременна, сама и без посока...

  • 17 616
  • 162
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 911
Признавам, че съм доста лабилна, но след като все повече започнах да създавам майчина връзка с бебето си мисля основно за него!
И за себе си мисли, все пак. Детето до една определена възраст е като скачен съд с майка си- нейното здраве е жизнено необходимо за неговото. Така че се погрижи за себе си, така и детето ще бъде добре.

# 16
  • Мнения: X
Момичетата вече са ти дали добри съвети. Добре ще е да ги обмислиш. Аз само ще допълня, че имам дъщеря (вярно, още е само на 9 години), но ако един ден попадне в твоята ситуация, ще я подкрепя 1000%. И най-вероятно ще удуша с голи ръце Муньото, който си позволява да я тормози така брутално. Сигурна съм, че и твоите родители ще те подкрепят. В крайна сметка, ние затова сме родители- да сме твърдо зад децата си и да ги подкрепяме с каквото можем в трудни моменти.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 368
О, Ванеса  Hug Ще си милион пъти по-добре, ако наистина си бременна и сама!
Реално няма и да си сама, защото имаш родителите си, сестра си, приятели ... но този насилник не бива да има място в живота на теб и детето нито минутка повече.

# 18
  • Мнения: 10 094
Това, че си попаднала на енергиен вампир, не е повод да мислиш, че си се провалила.
Провал ще бъде, този да те докара дотам, че да не можеш да се грижиш за детенцето си, да не можеш да работиш и да тръгнеш по доктори да си оправяш психиката. Е, да знаеш тогава, може и без детето да останеш. Някой ден и луда може да те изкара.
Този човек е налучкал слабото ти място, т.е. доловил е че се притесняваш от мнението на другите
и те подхвърля, както си иска.
От този човек опора не можеш да очакваш.
Спешно потърси съдействие от родителите си.
Това е най-доброто и за теб и за бъдещото ти дете.

# 19
  • На топло
  • Мнения: 4 130

Това с мислите за самоубийство го преживях като пост ефект от обидите от типа "Ти не заслужаваш да живееш и да бъдеш майка", а когато виждаше сълзите ми "Давай, напъни се, искам да абортираш дано"..
съжалявам, че ви занимавам с подробности..

Разкажи това което си написала по-горе на родителите си Shocked какво чакаш и се мотаеш по форумите??!
Не само, че ще те подкрепят, ами аз ако бях на тяхно място щях да му лепна едно дело за психологически терор, а той даже те е блъскал....  Shocked
Не знам на къде отива света с такива жени, които сами се бутат и седят под такъв терор!!!
Ако бях мъж щях да дойда и сама да го изритам от вас, аз съм шокирана.....

# 20
  • Мнения: 559
 Очакваш желано дете, имаш финансова независимост, вероятно ще получиш подкрепата на семейството и приятелите си (особено ако не криеш какво се случва във връзката ти). Естествено е да искаш  мил, любящ и подкрепящ партньор, но твоят не е такъв и НИКОГА няма да бъде (каквото и да ти обещава, както и да те залъгва на моменти). Струва ми се, че си умна жена, която разбира ситуацията и не е склонна пак да надене розовите очила. Така че, подкрепям предишните мнения- този човек не би трябвало да има място в живота ти и в този на твоето дете. И наистина е по-добре да не го припознава, защото може да го използва като коз за бъдещ тормоз и изнудване. Може би е добре да споделиш предварително с роднините си  и близки приятели каква е ситуацията и какво си решила. Надявам се да те подкрепят, а не да започнат да те разубеждават. Не знам къде живееш и каква е средата ти, но забелязвам известно притеснение в тази насока. Но важните сте ти и твоето бъдещо дете! Имате право да бъдете щастливи! Затова трябва да разчиташ на собствената си преценка и да си твърда в решението си. Самотното майчинство е доста често в наши дни- мисля, че има и подфорум в БГ- мама, ако искаш надникни в него. А и не можеш да предвидиш как ще се развие животът ти - много жени сполучват (или не) втория път.  Желая ти успешна и спокойна бременност!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 362
Съчувствах ти допреди това:


Всъщност обмислях да изчакам раждането на бебето и след това да се разделим по живо по здраво. Не искам хората да шушукат, че са ме зарязали с надут корем, но положението си е все същото той въобще не се съобразява с бремеността ми. Sad Даже злоупотребява със ситуацията.



?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Значи си готова да навредиш, дори да рискуваш бебето си, заради хорското мнение?!?
Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ?
Кажи ми, е темата е измислена.

# 22
  • Мнения: 4 841
Разкарай това животно от живота си. И не го допускай никога до детето си. ТОЙ е този, който не заслужава  теб и нормалният живот, който му предлагаш да изградите заедно. Изхвърли го СЕГА, и не го вписвай като родител, защото ще ти прави много проблеми, за които сега не подозираш и не ти и трябва  Stop
Но момичетата са прави - не го ли направиш сега, с всеки изминал момент ще става все по-трудно, защото ще има повече лостове да те тормози, манипулира и изнудва. Основният - детето.

Абсолютно съм убедена, че родителите ти, сестра ти и близките ти много добре виждат що за човек е, но мълчат, за да не обидят избора ти и да не помрачат щастието ти. Когато се отвориш към тях и споделиш през какво минаваш, със сигурност ще чуеш и за други "изпълнения" на любимия ти, които хората около теб са ти спестявали. Няма начин да не те подкрепят.

Не се бави, не губи време, и бъди сигурна - така описаният човек НЯМА да се промени. Но може да съсипе животът ти и този на детето ви, ако му дадеш шанс.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 368
и не го вписвай като родител, защото ще ти прави много проблеми, за които сега не подозираш и не ти и трябва  Stop


Това е много добър съвет!

# 24
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                 Ако това беше написано от момиче в малко градче,селце,можех да го разбера донякъде.Но го пише момиче живеещо в голям град...а мисли какво ще кажат лелките пред блока...странно.Дори от никой да нямаш подкрепа,имаш всички дадености да си хванеш в ръце собствения си живот и това на бъдещето дете и смело да продължиш напред.Мисля си обаче,че още изпитваш някакви чувства към този индивид и това е основната причина да чакаш уж да стане добре.Е,няма да стане.Той и пред детето  ще те обижда и унижава и ще се превънеш в човешка дрипа.Не искаш това надявам се...

# 25
  • Мнения: 3 147
Съчувствах ти допреди това:


Всъщност обмислях да изчакам раждането на бебето и след това да се разделим по живо по здраво. Не искам хората да шушукат, че са ме зарязали с надут корем, но положението си е все същото той въобще не се съобразява с бремеността ми. Sad Даже злоупотребява със ситуацията.




?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Значи си готова да навредиш, дори да рискуваш бебето си, заради хорското мнение?!?
Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ?
Кажи ми, е темата е измислена.


Сигурно си мисли, че е по-добре да шушукат как я тормози и бие бременна. Това никога не можеш да го скриеш. Винаги всички съседи знаят кои са биячите и кои са тормозените жени и им се чудят на акъла защо си го търпят. И вместо да се чудиш колко те е срам от майка ти ако научи, вземи и разкажи сама. Знам че ще те подкрепи, освен ако и тя не е тормозена от баща ти и да си търпи.

И на сестра си ли не си казала? Върви да споделиш с нея и потърси подкрепа как да го изгониш най-бързо.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2015, 16:54 от Сирена

# 26
  • Мнения: 10
Очакваш желано дете, имаш финансова независимост, вероятно ще получиш подкрепата на семейството и приятелите си (особено ако не криеш какво се случва във връзката ти). Естествено е да искаш  мил, любящ и подкрепящ партньор, но твоят не е такъв и НИКОГА няма да бъде (каквото и да ти обещава, както и да те залъгва на моменти). Струва ми се, че си умна жена, която разбира ситуацията и не е склонна пак да надене розовите очила. Така че, подкрепям предишните мнения- този човек не би трябвало да има място в живота ти и в този на твоето дете. И наистина е по-добре да не го припознава, защото може да го използва като коз за бъдещ тормоз и изнудване. Може би е добре да споделиш предварително с роднините си  и близки приятели каква е ситуацията и какво си решила. Надявам се да те подкрепят, а не да започнат да те разубеждават. Не знам къде живееш и каква е средата ти, но забелязвам известно притеснение в тази насока. Но важните сте ти и твоето бъдещо дете! Имате право да бъдете щастливи! Затова трябва да разчиташ на собствената си преценка и да си твърда в решението си. Самотното майчинство е доста често в наши дни- мисля, че има и подфорум в БГ- мама, ако искаш надникни в него. А и не можеш да предвидиш как ще се развие животът ти - много жени сполучват (или не) втория път.  Желая ти успешна и спокойна бременност!

Благодаря   bouquet

Семейството ми е доста консервативно и всъщност от там идват притесненията ми. Всъщност той е груб само пред мен и неговото семейство, пред другите е мил - на вън все ме гушка и целува показно. За това нашите въобще не предполагат, особено баща ми. Майка ми се досеща и с нея съм говорила на няколко пъти. Но било ме е срам да й призная цялостната картинка и според нея за сега заради детето е по-добре да се опитаме да се сдобрим.

Неговата майка веднъж като ме видя разплакана в колата ми каза "Той си е такъв, трябва като вика да слушаш и да си мълчиш, това е съдбата на жената" "Или ще му мълчиш и ще търпиш или продължавате напред и се разделяте", това беше преди да забременея.

Даже ми беше дала пример на някаква жена как се скарали с мъжа й, тя не му мълчала и той я блъснал, ударила си главата на трамвайната релса и жената починала.. после той я излежал в затвора..
 Първо се зачудих защо ми разказва тази история и после продължи, че извода според нея е, че в случая жената си е била виновна защо не е мълчала #Crazy Един вид като съвет и предупреждение към мен ми се стори и доста странно сега като връщам лентата.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 368
"Или ще му мълчиш и ще търпиш или продължавате напред и се разделяте", - за това е права.

# 28
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                 Знае си "стоката".

# 29
  • Мнения: 1 308
Lady_Vanessa, с теб сме на една и съща възраст и двете бременни. В този период сме по-чувствителни, хормоните ни играят, имаме нужда от близки хора около нас, спокойствие, разбирателство, опора и любов. Опитвам да се поставя на твое място и разбирам страховете ти, но вярвай, че след раждането на детето ви нещата няма да се подобрят. При положение, че още в началото на връзката ви той се е държал грубо, сега ти говори открито за любовница, обижда те, посяга, очевидно не те уважава и обича. Това последното за абортирането дори не искам да го коментирам, та това е и негово дете!!! Що за изрод трябва да е някой, че да го пожелае за собственото си дете?!

Моят съвет е да споделиш всичко това с родителите си, казваш, че винаги си имала подкрепата им. Дори да са консервативни, дори да се притесняват от хорското мнение, вярвам, че щастието и животът на собственото им дете са най-важни. Да си самотен родител не е срамно, напротив достойни са тези хора, които въпреки трудностите в живота, отглеждат децата си и не се предават.
Успех, мила, и дано имаш лека и безпроблемна бременност! Hug

Общи условия

Активация на акаунт