Относно материала по Психология за 9 клас

  • 2 613
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
Здравейте!Уча вечерна форма на обучение и за втора година уча в 9ти клас.Като първият път беше преди около 9 години и завърших даже.Това,което ми направи впечатление е материала по Психология,който взехме оня ден като първи час.Ще ви обясня на бързо за какво става въпрос в самият урок.

Урока е със заглавие възникване на науката.Тя възниква през 1876г. от немският учен Вилхем Вунт.Създава първата школа в град Лайпциг.По късно Лабораторията получава статут на университет.
В този университет се обучават много учени  от Германия,Сащ,България и др. Първите двама българи са Петър Нейков и Никола Алексиев и те създават лаборатория и университет през 1904.

И така това на кратко за урока.Понеже за втора година уча този предмет и завърших с 5 съм горе-долу наясно какво изучава психологията,а именно тя има за цел човека да опознае себе си и околните като например отношенията с приятелите,майка,в моят случай детето като цяло средата,която ни заобикаля целта е да можем  да направим психологически анализ на дадени ситуации.Е поне това учехме преди около + - 9г.

За това ме интересува какво изучават и останалите по Психология.По мое мнение този материал изобщо няма нищо общо с това,което самият предмет има за цел да ни запознае.Историята има предостатъчно имена и години,които трябва да се запомнят,а нашата мила психоложка нещо е объркала предметите може би newsm78

Ще съм ви много благодарна,ако ми помогнете да разгадая тая мистерия.Това ли се учи по психология или не?Ако аз съм в грешка ок няма проблем,но в противен случай възнамерявам да взема сериозни мерки.(И без друго ми стана навик в последно време да звъня по разни институции не ми пречи и сега да го направя).

# 1
  • Мнения: 21 455
Учебна програма по психология и логика - ІХ клас

Какъв точно е проблемът, че сте започнали с възникването на науката и малко от нейната история?

Скрит текст:
Здравейте!Уча вечерна форма на обучение и за втора година уча в 9ти клас.Като първият път беше преди около 9 години и завърших даже.
А защо, след като веднъж си го завършила, се налага да го повтаряш?

# 2
  • Мнения: 6 887
Точно това учихме в училище преди 5 години, което учиш в момента. Това е началото още поне няколко седмици ще учите различните школи, представители, методи, термини, а после още и още. Психологията е наука, а не просто начин да се научиш да комуникираш. Като такава си има своите методики, експерименти, история и пр. Аз не искам да те засегна, но моята преподавателка в никакъв случай не би е приела като отговор на въпроса "Какво означава понятието психология?" "има за цел човека да опознае себе си и околните като например отношенията с приятелите,майка,в моят случай детето като цяло средата,която ни заобикаля целта е да можем  да направим психологически анализ на дадени ситуации". Всъщност ние така започнахме - какво означава понятието. Също така това не е целта на преподаването в училище в целия Философски цикъл, а формирането на знание за това как се пише добре издържан аргументативен текст, за който, макар и след време ще ти трябват именно нещата, които учиш сега. Едно от нещата, които аз постигнах и които са сред целите на обучението в този цикъл е формирането на добър понятиен апарат и умението да се борави правилно с въпросните термини.

# 3
  • Мнения: 11 371
Хей, да си учител не е толкова лесничко, колкото ти се вижда. Влизат говорят разни приказки и айдееее часа свършил.
Има план. Има система на преподаване. Има предварителна подготовка за урока. Всичко е ОДОБРЕНО от ръководството и нагоре.

Та не виждам какви мерки ще вземеш и на какво образование и опит се базираш, че да обосновеш неодобрението си.  Crossing Arms

Вече ти отговориха - това е наука, а не трикчета за "разгадаване" на другите.

# 4
  • Мнения: 10 874
Урока е със заглавие възникване на науката.
Скрит текст:
Тя възниква през 1876г. от немският учен Вилхем Вунт.Създава първата школа в град Лайпциг.По късно Лабораторията получава статут на университет.
В този университет се обучават много учени  от Германия,Сащ,България и др. Първите двама българи са Петър Нейков и Никола Алексиев и те създават лаборатория и университет през 1904.

И така това на кратко за урока.Понеже за втора година уча този предмет и завърших с 5 съм горе-долу наясно какво изучава психологията ...

По мое мнение този материал изобщо няма нищо общо с това,което самият предмет има за цел да ни запознае.
Заглавието на урока си отговаря на цитираното от теб. "Какво изучава психологията" и "каква е нейната цел" са други теми.

# 5
  • Мнения: 298
Мисълта ми беше,че преди 9 години учихме съвсем различни неща нищо общо с това, което взехме оня ден.Все още си пазя тетрадката по психология и първият урок,който бяхме взели се отнасяше точно за това,което написах и в поста по горе.А относно защо за 2ри път карам 9ти клас при положение,че веднъж вече съм го завършила.Ами защото училището в,което учих вече не съществува и защото трябва да карам приравнителни,а нали се сещате,че едва ли ми е останало нещо в главата от преди толкова години.А и то всяка година се изменят нещата и аз искам да е каквото е било преди  Laughing

# 6
  • Мнения: 21 455
Мисълта ми беше,че преди 9 години учихме съвсем различни неща нищо общо с това, което взехме оня ден.Все още си пазя тетрадката по психология и първият урок,който бяхме взели се отнасяше точно за това,което написах и в поста по горе.
.................
А и то всяка година се изменят нещата и аз искам да е каквото е било преди  Laughing
Не разбирам какъв ти е проблема. Дала съм линк към настоящата учебна програма по предмета. Учебници по " Психология и логика" за девети клас има няколко. Няма никакъв проблем да си направиш справката, която те интересува.
Това, какво си учила преди девет години и това какво ти се иска да се изучава по тази дисциплина не е от особено значение. Има учебна програма, учебници и ДОИ. Ако искаш диплома, просто сядаш и учиш като всички останали.

# 7
  • Мнения: 266
Урокът.е.от.учебника.по.психология.и.логика.на.изд."Педагог-6"
Годината.ти.е.грешна.
И.един.въпрос:Кое.ти.дава.самочувствието,че.знаеш.повече.от.преподавтеля?

# 8
  • Мнения: 298
Ами може би това,че преподавателя ми влиза когато си иска в час,преподава ни неща които тя самата не може да ми обясни без да гледа в  учебника,а и най-интересното беше,че ни беше казала,че ще правим входно ниво и беше забравила.След това каза вадете по един лист и пишете каквото сте научили.През цялото време не млъкна за да мога да се съсредоточа ами си говореше с един съученик как трябвало да и залепи плочките #Cussing out.И накрая се обърна и каза вадете и пишете новият урок #Crazy Е извинявай ама това адекватно поведение ли е?Следователно и метнах листа и си тръгнах.За финал ми звънна и да ме пита защо съм си тръгнала. Разбира се от целият клас само тя не разбра защо съм  си тръгнала. #2gunfireА на въпроса ми какво е фондаментален дял не можа да ми отговори.Да не говорим,че това,което пишем няма нито заглавие,нито точки, нито под точки ами само някакви безсмислени тексчета.А вчера госпожицата реши да влезе 15 минути преди края на часа и аз съм  длъжна да и чакам нейният кеф и от какъв зор?ОООооо пропуснах миналата седмица дойде взе един от класа да и прави плочките и си замина като първият пич все едно....не е имала никакъв час.

Е айде сега,Вие ми кажете тя какъв преподавател е и аз защо "си мисля,че знам повече от нея"?

Последна редакция: вт, 13 окт 2015, 21:56 от picirika

# 9
  • Мнения: 21 455
Първо не ти беше ясна учебната програма по предмета, сега госпожата знае по-малко от теб.
Защо просто не смениш училището и не си зададеш въпроса, ако знаеш повече от преподавателите, защо ти се налага за втора година да си в девети клас?

# 10
  • Мнения: X
Какво е фОндаментален дял никой не би могл да ти отговори. Виж, за фУндаменталния такъв може и да получиш отговор. На твое място, преди да давам оценки за преподавателката, бих се постарала да се науча поне да пиша правилно. Така и така за пореден път учиш в 9-ти клас, дори да не изучиш психологията, имаш шанс да научиш правопис.

# 11
  • Мнения: 298
Първо не ти беше ясна учебната програма по предмета, сега госпожата знае по-малко от теб.
Защо просто не смениш училището и не си зададеш въпроса, ако знаеш повече от преподавателите, защо ти се налага за втора година да си в девети клас?

Вече казах защо ми се налага да съм втора година в 9ти клас.И не ми се спори за  мен въпросната госпожа има нужда от психолог,а не да преподава и до тук.Не казваш,че е лоша или нещо такова казвам само,че не си върши работата.А може и от егн-то да е...

# 12
  • Мнения: 21 455
Ами, смени училището.

Общи условия

Активация на акаунт