Безопасен ли е центъра на София?

  • 4 479
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте,ще съм студент първа година и си намерих квартира в центъра на гр.София,на бул."Княгиня Мария Луиза",в непосредствена близост до "Халите".В последствие разбрах, че това е улица известна с висока престъпност и живущи малцинства там.Ще помоля някого,който е от София и има някаква информация да сподели,че малко се притеснявам.Благодаря и приятен ден Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 622
Квартирата ти е на две крачки от метрото.
От Халите до Министерски съве и Президентството е 5 минути, ти си в топ център.
Аз, лично, не бих се притснявала.

# 2
  • Мнения: X
Квартирата ти е на две крачки от метрото.
От Халите до Министерски съве и Президентството е 5 минути, ти си в топ център.
Аз, лично, не бих се притснявала.

+1. Точно там няма проблем. Проблемите започват няколко преки по-нататък, в посока Централна гара.

# 3
  • Мнения: 25 728
Какво значение има на колко минути е до Президентството и Министерски съвет, когато момчето пита дали ще е безопасно да се прибира вечер сам, или да прескочи нощем до най-близкия денонощен магазин?
Приятелка явно няма да може да покани вкъщи, поне не и сама да му дойде на крака.

# 4
  • Мнения: 8 828
Откога на емигрантите им викат малцинства? Те не са малцинства, защото не са граждани на страната. Те са пришълци от майната си, които създават проблеми. Най-вероятно няма да можеш да се развяваш сам по нощите. За денем едва ли е чак толкова опасно, все пак там живеят и българи.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 26 508
Мястото си е малко страховито,особено вечер....повечето бежанци са се настанили там в хостели и нелегални хотели и квартири,много роми също са се самонастанили и ползват порутените сгради,срещам и много луди...Мен ме е страх да минавам там дори и през деня Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 26
Откога на емигрантите им викат малцинства? Те не са малцинства, защото не са граждани на страната. Те са пришълци от майната си, които създават проблеми. Най-вероятно няма да можеш да се развяваш сам по нощите. За денем едва ли е чак толкова опасно, все пак там живеят и българи.

под малцинства визирах и роми,не само нелегалните имигранти .Мерси все пак Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 2 296
След като вече имаш жилище там, е малко късно да питаш дали е безопасно.  Peace

Топ център е, да, но е възможно най-неподходящият район поради причините, които с посочил/а.
Всеки ден, и то посред бял ден, ще се сблъскваш на улицата с луди, наркомани, бездомници и да, "бежанци". Има полиция, но обикновено не е наблизо, когато ти е нужна.

Doli, на мен също ми е ужасно неприятно да минавам оттам.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 111
Мястото не е по-опасно от всяко друго.
Ако е на самия булевард, има камери, полицейски патрули. Доколкото знам входовете се заключват.
Малките улички са по-тъмни и по тях се мотат разни тъмни субекти.

# 9
  • Мнения: 26
Мястото не е по-опасно от всяко друго.
Ако е на самия булевард, има камери, полицейски патрули. Доколкото знам входовете се заключват.
Малките улички са по-тъмни и по тях се мотат разни тъмни субекти.


да, на самия булевард съм,благодаря

# 10
  • Мнения: 46 567
Мястото не е по-опасно от всяко друго.
Ако е на самия булевард, има камери, полицейски патрули. Доколкото знам входовете се заключват.
Малките улички са по-тъмни и по тях се мотат разни тъмни субекти.

 Peace
За нощем - няма какво да се лъжем, няма безопасни места. Където и да си - прибирайте се повече хора или с такси.
Не е лошо мястото, не се притеснявай.

# 11
  • София
  • Мнения: 16 111
Автора, не знам къде ще учиш. Но в подлеза пред Соф. университет също ми е много усойно и непрятно. Разни просяци, бездомни, съмнителни субекти.
Денонощно се въртят там, спят по пейките.
Всякакви ги има, навсякъде. Но пък няма как да спрем да живеем.

# 12
  • Мнения: 26
Автора, не знам къде ще учиш. Но в подлеза пред Соф. университет също ми е много усойно и непрятно. Разни просяци, бездомни, съмнителни субекти.
Денонощно се въртят там, спят по пейките.
Всякакви ги има, навсякъде. Но пък няма как да спрем да живеем.

Да, ще уча в СУ,именно затова търсих квартира в центъра и попаднах на тази "изгодна" оферта,но вече подписах договор и няма връщане назад..

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 26 508
от чисто любопитство само да питам...колко е наема и за каква площ?

# 14
  • Мнения: X
Какво значение има на колко минути е до Президентството и Министерски съвет, когато момчето пита дали ще е безопасно да се прибира вечер сам, или да прескочи нощем до най-близкия денонощен магазин?
Приятелка явно няма да може да покани вкъщи, поне не и сама да му дойде на крака.
От значение е, защото районът е добре осветен, много оживен дори през нощта и пълен с полиция. Така че и приятелката на крака да заповяда. Както вече писах, точно този участък е безопасен. Гадното започва няколко преки по-надолу в посока Централна гара.

Общи условия

Активация на акаунт