С теснолинейката Добринище - Септември

  • 21 691
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Здравейте! Аз съм Ивайло, с Кристиан заедно поддържаме страницата, а вече имаме и сайт: http://760mm-bg.wix.com/home , на който можете да намерите актуална информация за разписанието, цените, трасето, историята и др. Ако имате някакви допълнителни въпроси или имате нужда от разясняване на нещо по разписанието, не се колебайте да ни потърсите чрез лично съобщение на страницата или чрез контактния формуляр на сайта! Телефонът на Кристиан също е публикуван, ако информацията ви трябва веднага, можете и директно него да потърсите, ще ви отговори с удоволствие! Приятен път с малкото влакче!  Wink

# 61
  • Мнения: 1 404
благодаря, че се включи в темата, Ивайло.
Ще е интересно да споделиш дали вагоните са топли зимата, изчаква ли теснолинейката връзките в Септември, ако има закъснение на някои от влаковете от София, например?

# 62
  • Мнения: 2
благодаря, че се включи в темата, Ивайло.
Ще е интересно да споделиш дали вагоните са топли зимата, изчаква ли теснолинейката връзките в Септември, ако има закъснение на някои от влаковете от София, например?

С удоволствие! Simple Smile Да, теснолинейката дори е може би най-добре отопленият влак на БДЖ, особено реновираните вагони са много топли. А преди години ми се случваше редовно да се съблека по къс ръкав и да излизам преиодично навън, за да се разхладя. Също така теснолинейката винаги чака другите влакове за връзка, това обикновено са и най-честите причини за закъснение по нея, тя иначе се движи изключително точно. Ако има пък пътници в теснолинейката, правещи връзка в Септември, то и бързите влакове изчакват нея, ако няма друга алтернатива.  Wink

# 63
  • Мнения: 2 692
ивайло, супер, че се включи  Peace

# 64
  • Мнения: 1 404
една страхотна инициатива на Кристиан:

https://www.facebook.com/events/1742077786026422/

Носете си трибагреници!

# 65
  • Мнения: 2 692
здравейте! есента дойде Simple Smile

дали някой може да каже дали участъкът велинград-аврамово е най-красив или има по високи тесни и красиви участъци? имам възможност да пътувам само там или отделно просто да посветя 5 часа в пълното пътуване?

и ако ще е пълно пътуване, ще е с нощувка: някой с пресни препоръки с готина къща за гости в добринище или велинград? чудя се къде да се нощува между двете места, и като градове и като настаняване Simple Smile

# 66
  • Мнения: 4 199
Препоръчвам Къща за гости Войно Добринище Peace

# 67
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 119
Къща за гости Дамянови,също в Добринище.

# 68
  • Мнения: 2 692
Чудесно, благодаря ви!
А като цяло има ли сравнение къде би ни било по-готино: Добринище (не съм била никога) или Велинград?
И най-вече за маршрута някой дано се включи, за попитаната от мен отсечка  Hug

# 69
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 279
Чудесно, благодаря ви!
А като цяло има ли сравнение къде би ни било по-готино: Добринище (не съм била никога) или Велинград?
И най-вече за маршрута някой дано се включи, за попитаната от мен отсечка  Hug

ние пътувахме от Велинград до Аврамово и обратно. Peace от гарата ни посъветваха в колко да тръгнем така, че на Аврамово да имаме около 20 минути престой.
видяхме табелката за най-висока гара на Балканите, разходихме се, пихме вода и се качихме на влакчето обратно  Peace

живописно е, има много тунели Simple Smile броихме до около 30, но са повече Simple Smile има места, където влакчето върви по ръба, а долу се виждат полянки, има места, където клоните на дърветата гъделичкат влака Simple Smile

# 70
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 119
А колко е пътя колко е между Велинград и Аврамово и  много ли се чака  между пристигането и връщането?Не сме били на Велинград,та може да идем до там с колата и малко да се повозим с детето на влака.Иначе на Добринище 3 поредни години ходим в посочената от мен къща за гости и ни харесва.

# 71
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 279
и ние искахме да се повозим заради детето. даже правихме планове таткото да ни чака с колата в Добринище, а само ние да се возим, но на гарата ни предложиха варианта с прехвърлянето на обратното влакче на Аврамово.
писала съм вече, около 20 минути беше престоя. достатъчно за да се пораздвижим и да пием вода, без да омръзне на малкия и да започне да се чуди какво да измисли.

не помян колко време пътувахме от Велинград до Аврамово. не ще да е било прекалено дълго, защото нямам спомен да е станало отегчително.

имаше много чужди туристи с пътеводители. имаха информация, която ние нямахме   Blush
имаше и много местни, отиващи в гората за билки, гъби...

# 72
  • София
  • Мнения: 6 375
Велинград - Аврамово и обратно с прекачване е най-добрият вариант. Вижте разписанието.

Пътят в едната посока е май около час и половина.
Трасето е живописно, с тунели и осморки, а Аврамово е най-високопланинската гара на Балканите.

Теснолинейката има и страница във Фейсбук, много бързо отговарят на въпроси, има и актуално разписание.

# 73
  • Мнения: 2 692
еха! т.е. от целия път да разбирам, че точно този участък е най-интересният ли? супер, значи!

както казах, но не знам дали се разбра, се чудя между пътуване само в този участък (през другото време с друг транспорт, има организирани екскурсии по този начин, качваш е на влака във в. и слизаш на аврамово, където те взима автобусът отново) или да си организирам самостоятелна обиколка: пълен маршрут влак, нощувка добринище/велинград и на другия ден връщане с автобус до сф.

та, доколкото се ориентирам този около час между в. и аврамово е достатъчно представителен? Simple Smile някой ако е пътувал целия път, може да направи сравнение  Flutter

за сайта и за фб знам, много е полезно!


малко офф топик, но мисля, че ще е полезно и на други: в този сезон какво интересно може да се прави в добринище, елислава и др., в случай че решим да мързелуваме и изберем по-бавният вариант  Flutter този лифт напр. да вземем да се разходим? (ако има кой да ни закара до хижа гоце делчев)

Последна редакция: чт, 13 окт 2016, 15:06 от arino

# 74
  • София
  • Мнения: 6 375
arino, това вече зависи от теб - колко време имаш свободно, какви транспортни възможности имаш...

за мен е достатъчно представително, защото това е високопланинската част на пътуването - по-нататък е по-равнинно и не така интересно.

Общи условия

Активация на акаунт