Юлска тема- 34- ЗАЕДНО ЗА ПАВЧО!

  • 65 282
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 841
Всяка вечер душ от как са се родили. Не пропускаме. Какво пречи шарката на личната хигиена?  Златото не съм спирала да го къпя и шаркосан. Супер лека шарка изкара.
Я отчет всички болни как са?

# 676
  • София
  • Мнения: 790
Тъкмо вчера четох една статия, че "неразговарянето" била тормоз. Бях много изненадана, защото и аз често я прилагам. На мм само от това му пука, когато сме скарани.

Аз и друг път съм писала, че не къпя всеки ден, а на 3 дни. Дупета мия по няколко пъти на ден, след всяко ходене по голяма нужда. Ръцете - по сто пъти сами си мият. Аз подсещам само преди и след хранене и на влизане отвън. Според мен нуждата за къпане си зависи от детето. Ако се поти много или се цапа постоянно като прасенце, да, ама иначе се разрушава липидният слой на кожата и не е много добре. Наскоро ходих на дерматолог и изрично ми каза да не се къпя повече от веднъж дневно. Себе си къпя всеки ден, но после се мажа с крем, че иначе пресъхвам като египетска мумия. А как мразя да се мажа! Затова не мажа и децата, много ми е неприятно, особено на тези студове!

# 677
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Аз не мога да мълча.......... Mr. Green .Най-много 5 минутки и се обаждам.Забравям просто,че трябва да го играя сърдита.Сега се замислям,че очевидно причините не са били толко сериозни  Thinking ,за да ми минава бързо.Което е добре де.Дано така си остане.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 368
ММ пък не ми даваше да го къпя в големите студове. Ината съм била, вънка -10 градуса, пък аз съм си наумила да го къпя. И той като Пина има страхова невроза, че детето ще се разболее. Постоянно ми се кара, че нещо не съм го облякла както трябва. А вкъщи е нормална Т. Даже ММ ходи понякога по тениска, но детето трябва да е с горница.
Днес ми стана много неудобно в едно детско клубче. Елин нещо доста се разкашля и аниматорката ми каза, че майките се били притеснили, че е болен. Даже една лично ми каза: Чух го, че много кашля, болен ли е? А той е здрав, но вече 4ти месец кашля, особено вечер, става нещо като пристъп. Чак ще повърне, особено, ако вечеря и има хапка. Кашля около половин час, храчка ли имаше, не знам. После се успокои и повече не е кашлял, но майките ме гледаха укорително. Агнес, Ого спря ли да кашля?

# 679
  • Мнения: 4 841
Кашля да. Снощи го водих на УНГ. Дори и пари не ми взе човека,  поиска направление да му занеса,понеже пак ще ходим. Каза че първо се пускал носо-гърлен секрет и така се давал антибиотик. Каза да спрем с всички лекарства, само Ериус да остане. Организма малко трябвало да се изчисти, за да може да се вземе секрета. Успях да взема направление и понеделник пак сме на лекар.

# 680
  • Мнения: 11 747
Колева, казвай им, че е хронично и не е вирусно- заразно болен, което тях ги интересува, а ти няма да излъжеш, такова си е.
Аз се къпя 3-4 пъти на ден, само ако съм в движение и няма никаква възможност се къпя най- малко два пъти на ден - сутрин и вечер. Кожата ми си е добре. Не казвам, че така трябва, аз съм пристрастена. Мога и 7-8 пъти да се изкъпя, много ми е хубаво. Иначе детето къпем само вечер, всеки ден, с изключение когато сме спали в хотел, там не желае да влиза в банята. Къпането всъщност представлява игра във вана с вода, без препарати, само бистра вода. И зъби и дупе.

# 681
  • Мнения: 4 708
Аз не мога да мълча.......... Mr. Green .Най-много 5 минутки и се обаждам.Забравям просто,че трябва да го играя сърдита.Сега се замислям,че очевидно причините не са били толко сериозни  Thinking ,за да ми минава бързо.Което е добре де.Дано така си остане.
Mr. Green и аз. Уж си казвам този път ще мълча, ама до 1ч максимум не ме свърта и почвам пак да мрънкам  Laughing
Виктория се оправи, но аз още си влача хремата, а вече и ММ е болен  Mr. Green  щото "не хуха" на -20 градуса виси по 2 чАса на терасата, че да пие вино и пуши, детето 100 пъти му каза, че ще има "пополи" ама не се разбра от дума. Та при него дали е от това или го заразихме е трудно да се каже.

# 682
  • varna
  • Мнения: 871
Аз за пореден път съм на мнението на Мъхито Simple Smile Мъхи, и аз съм същата египтянка, за съжаление. Иначе ръцете се мият по 1000 пъти на ден, вечер дупе и зъби, както нейните, така и моите. Иначе цялостното къпане + косата се случва два пъти седмично, освен лятото, разбира се, когато просто няма как да не се къпем всеки ден.

# 683
  • София
  • Мнения: 1 318
А, Ники, че защо да се обиждам.
Снощи си проговорих с Бранка. Сега е мека като памук, но съм сигурна, че скоро ще отшуми това. По принцип и аз съм много критична към нея. С мм продължаваме да не говорим и втора вечер спи на дивана. Не си мислете, че е лесно да се сърдиш, напротив, ужасно трудно е. На нас това ни е рекорда.
Пине, ти с това къпане ме уби…. Аз се къпя сутрин и вечер, даже понякога сутрините ги пропускам. Но вечер не мога да легна без баня.
Сега като прочетох Колева и ме хвана много яд на онези майки. Никога, ама никога не съм си пазила децата така. Дори като Марина беше бебе и сме били навън, не съм имала нищо против наоколо да бъдат дечица, които отсъстват от градина поради болест, напротив. Събирала съм ги с болни деца и никога не са били заразени. Не казвам, че съм права, но да гледаш на шмъркащо или кашлящо дете като на чумаво е гадно и грозно. Според мен.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 832
Джине, има болнави деца, които много лесно се заразяват и това може би е причината родителите им да ги пазят. На наши познати детето боледува много често и те не искат да се виждаме, дори когато Ясен има само сополи. С които аз така свикнах от градината, че вече не ми правят впечатление.
Аз пък мога много да мълча, от скоро започнах и на Ясен да не му говоря, когато ме ядоса. Но сега когато прочетох, че е тормоз мисля да се променя и да не го правя вече. Иначе съм голямо говедо и мога да не говоря с някого много дълго време. Голямо усилие ми коства това, но по този начин изразявам обидата си.

# 685
  • София
  • Мнения: 790
Уф, аз съм царица на цупните Confused Мога безкрайно да не говоря с някого. От проклетия и пустия ми овенски (овцест) инат. Много съм проклета, признавам си. Добре, че се намират хора да ме търпят. Чувам, че с годинките ставало по-зле и се плаша.

Аз пък побеснявам като си заведе някой детето болно сред другите. Не само гледам лошо, ами правя и забележки. Преди месец една майка си беше довела две болни деца на площадката и ги пуснала да играят с другите. Ама болни, сополите им течаха, тя не смогваше да им ги избърше. Еми... веднага отдалечих моите. Едното само да ми се разболее, всичките сме в кюпа пасле. Деница се тръшна, че иска да се люлее на същата люлка, която те бяха опипкали с омазаните си в сополи ръце. Извадих един пакет мокри кърпи и най-демонстративно избърсах цялата люлка пред оназ майка. На нея, обаче, окото ѝ не трепна. Супер дебелокожа работа.

Колева, вашето е друго. Освен да му слагаш една табелка "не съм заразен"...

# 686
  • Варна
  • Мнения: 368
И аз се притеснявам от кашлящи, кихащи и сополиви деца. Напълно я разбирам жената, затова ми и стана тъпо, че едва ли ще ми повярва.  В понеделник го пращам на ясла след месец и половина вкъщи и отсега ми е свито сърцето. А ММ пък как ще почне да мрънка, като се разболее, което ще се случи рано или късно. Ама Елин вече просто издивява в къщи, знам ,че му е хубаво в яслата с децата.

# 687
  • Мнения: 748
Мъхче, не е точно така. Кирил има сополи откакто стана на 40 дни. Цялата си първа година изкара сополив, после поне през лятото започнаха да изчезват. И сега е със сополи. Не иска да духа в кърпичката. Застава на едно място и духва, сополите му се залепват чак на брадата и чак тогава ми дава да го избърша. Изследванията му излизат чисти. Според ЛЛ не е възможно и има бактерии, според УНГ-то трябва да го тестваме за алергии (на база фамилна обремененост).
Тази зима си имаме и нова екстра. От ноември не е спирал да кашля. Здрав бил, гърдите били чисти. Ходи си на ясла.  Ако живеехме в София можеше да помисля, че нас си видяла  Grinning

# 688
  • Мнения: 11 747
Колева, като не е ходил месец и половина на ясла, сега правихте ли някакви излседвания, за да тръгне пак?! Като чревни, например? Някой ми разправяше, че ако не ходи повече от месец се правят наново чревните, както когато тръгваха за сефте. Обаче по спомени и другата майка гадаеше, като мен и така и не разбрахме.

Сополиви и кашлящи деца на открито не ми правят впечатление. Едва ли ще заразят някого. На закрито е друго, но откакто сме и ние с ясления синдром и на закрито не се впечатлявам. Обаче...., по коледа като ходихме на един приятелски уикенд, там имаше десетина деца, все от една компания бяхме. По масите се раздаваха и предаваха всякакви лекарства - антибиотици..., нурофени и прочие. Доста се учудих. Не ме изкефи, но слава богу нищо не прихванахме. Ние също бяхме болни преди това, ако помните зверското разстройство и отидохме с ден закъснение и прочие...., а се оказа, че само ние се опитваме да се съобразяваме. Човек сигурно претръпва, не знам.

# 689
  • Варна
  • Мнения: 368
Пина, вярно, че имаше нещо такова с чревните изследвания. Но не съм правила, щото не съм се сетила. Ще видим утре, какво ще кажат. Дано да не обърнат внимание на това, че хич нямам време за това.

Общи условия

Активация на акаунт