Как върви захранването - част 6

  • 12 814
  • 306
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 282
Момичета, да ви попитам - давала съм овесена водичка при запек, това означава, че при нас глутенът е въведен, нали? .............Мога ли да давам смело храни, съдържащи глутен?
Не, не означава, че е въведен. Наскоро четох лекарски мнения*, че може да се дава водата от овесените ядки, но не и овесени ядки на малко бебе, заради глутена. Демек не сте го въвели още.
Тайги, мерси за статията за глутена, и още повече за ноу-хауто от захранването на Рали!
_______
* тююю, не помня точно кога и къде.... но и моето педи така каза.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Здравейте мами,
Аз съм нова във тази тема,но искам да споделя как започна захранявнето на моя син. Йоско е изцяло на кърма.До такава степен е свикна само да суче,че дори изцедената кърма не мога да му дам с шише:-)Вода и чай също отказва.За сокове да не говорим.В понеделник,като навърши 5 по препорука на лекарката започнах да го захранвам.Дадох му пюре на ХИП тиква с картоф-1/3 размесено с кърма (тъй като бе леко запечен от топлото).Изяде го с апетит.Запека остана.Искам да ви попитам мога ли да му дам овесена вода за разхлабване при тези нови схеми за захранване.Навремето щерка ми която съм я захранвала по старите методи,стомахчето и се регулира от соковете.Но тя тогава беше на смесено хранене от 10-тия ден защото не наддаваше.

Питам някой пробвал ли е така или не.И дали има ефект от овесената вода
Аз пробвах с плодово пюре от круши"Уилиям Крист"на ХИП,но го май предизиках колики.А не ми се иска да му бърникам постоянно в дупето с термометър със сапун.Сокове може ли да се включат мало по късно да речем към 5 и половина месеца ,както и плодови пюрета.

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 11:20 от esprit

# 77
  • Мнения: 1 599
есприт, след като си въвела тиквата, дай му само тиква- тя действа разхлабващо

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
ще пробвам,а може ли като десерт?или трябва пак като обяд

# 79
  • Мнения: 1 599
според мен може, но си мисля че ще е по-добре да е между храненията, няколко лъжички само

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
ясно,после ще купя едно пюре от тиква за опит:-)

# 81
Момичета, да ви попитам - давала съм овесена водичка при запек, това означава, че при нас глутенът е въведен, нали? .............Мога ли да давам смело храни, съдържащи глутен?
Не, не означава, че е въведен. Наскоро четох лекарски мнения*, че може да се дава водата от овесените ядки, но не и овесени ядки на малко бебе, заради глутена. Демек не сте го въвели още.
_______
* тююю, не помня точно кога и къде.... но и моето педи така каза.
Мерси за инфото  bouquet Аз вече въведох глутена - с каша Wink И тъй като бях решила, че е въведен, дадох направо половин доза каша + плодово пюре, т.е. количеството не беше като за захранване Blush Е, важното е, че няма реакция - на малчо му се услади и очевидно не е алергичен към глутен Hug
esprit, при нас овесената вода не подейства. Чак плодовите пюрета ни спасиха... Но тиквата наистина помага много Peace

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
плодови пюрета от кога почнахте?

# 83
esprit, аз захранвам малко по старата схема... Та започнах с плодовите на 3,5 месеца. Прие ги добре, за разлика от соковете, които се наложи да спра, че коликите се върнаха от тях. Сега пак давам сокове (от 2 седмици), но няма проблеми. Общо взето - водя се по детето - ако приема това, което му предлагам, продължавам нататък, а ако не му хареса - отлагам го за по-късно. А зеленчуковите въведох на 4,5 месеца - нямаше проблеми, макар че някои деца не искат зеленчукови след плодовите.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
нямам спомен щерка ми да е отказвала зеленчукови пюрета то и аз се водя по детето.ама гледам даа не се изхвърлям,че моя е лаком и ще стане беля

# 85
  • Мнения: 138
Момичета, да питам и аз за домашно приготвената оризова каша, че другия месец смятам тя да е първата храна на дребосъчка. Каква е пропорцията оризово брашно : вода и евентуално колко кърма, за да не се разводни или сгъсти прекалено? Колко време се вари?

# 86
  • София
  • Мнения: 564
Ами и ние почнахме захранването и съм пълна с въпроси  Rolling Eyes
Почнах със зеленчуково пюре-картоф+кърма, после се запознахме с моркова, тиквата, сега ми се ще да и давам понякога вместо сок плодово пюре. Та:
1) Беба пие сок от ябълка от навършени 2 месеца-значи е свикнала с нея и мога да дам пюре-как да си направя домашно-да варя ли? После? Или само да я рендосам?
2) Видях, че има пюре на Ганчев картоф и ориз-как да си направя в къщи?-мисълта ми е-ориза обикновен ли е? Варя и пасирам или?
Предпочитам да си правя вкъщи пюрета, щото все чета за буболечки и разни други неща в купените Sick
Помогнете!  Praynig

# 87
  • Мнения: 1 599
Теди123, аз в началото варях на водна пара ябълките за 5мин на Ади, но той не е пил сок! Сега вече му давам рендосани сурови. След като си давал сок, пробвай...
Аз лично давам от време на време кафяв ориз. Правя го на око общо взето. Накисвам ориза 2с.л от вечерта и на другия ден варя докато стане. После пасирам с различни зеленчуци. Имайте предвид, че не става гладко пюре.
Ето виж тази тема. има линкове за ориза.  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68661.0

# 88
  • Варна
  • Мнения: 439
mimikir колко пъти седми4но даваш 4ервено цвекло?

колко пъти седми4но давате спанак и лапад?

# 89
  • Мнения: 3 810
Сребърен облак , благода ря за успокоението на съвестта ми!  bouquet(за глутена и овесената вода)
soleil аз мешам пюретата според настроението си! Но по 2 пъти седмично сигурно има ч. цвекло, лапад, спанак... Кой както си реши...

Общи условия

Активация на акаунт