Как върви захранването - част 6

  • 12 826
  • 306
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
за червеното цвекло да ви кажа:1 път седмично сок от червено цвекло,разреден с преварена вода 1:1 по малко от ракиена чашка,тоест 50 мл.Това от 7- 8 месец.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 123
за червеното цвекло да ви кажа:1 път седмично сок от червено цвекло,разреден с преварена вода 1:1 по малко от ракиена чашка,тоест 50 мл.Това от 7- 8 месец.
дори и разредено на сок, цвеклото няма ли да дразни коремчето Thinking.
 Аз имам замразени кубчета домашно цвекло и сигурно скоро ще започна да слагам по малко в пюрето.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
по принцип може да дразни,тогава го разреждаш 1 част цвекло и 2 части вода

# 93
  • Мнения: 3 810
esprit , малко не по темата... шит ли ти е слинга и ако е - каква материя е, че искам да си направя. Всичко ми е готово, освен плата...

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
шит е и плата е най обикновено хасе за чаршафи

# 95
  • Мнения: 3 810
Мерси! Светкавична си!
Аз намерих един тънък бархет и се чудя дали не е по- подходящо newsm78.
Нали трябва да е меко и памучно...
Момичета, извинете за отместването на темата, просто ме пропуснете!

# 96
  • Мнения: 41
az davam zelen4ukovo pure na obet+kurma,sled obed zapo4nah da davam ka6a oriz sus banan,no neznam to4no kak da ia davam.pravia ia s voda za6toto ne moga da izcedia mnogo,davam mu malko i posle mu davam da coka,no mai ne e pravilno taka.daite suvet.a za plodovoto pure ne mi ostava vreme i nego se 4udia koga da go davam.

# 97
  • Мнения: 3 810
Тъй, сега да залитна в друга тема:

Какви каши давате?
По точно от какво?
Аз започнах с елда, после царевица. Използвам безмлечни, защото аз съм достатъчно млечна.(marina_1, като теб я давам. Защо да е грешно?)
Понеже Дима се запича лесно и страшно, не рискувам с ориз.
Какво следва?
Посъветвахте ме просо, обаче в тоя град е трудно да се намери безмлечна, камо ли просо!
Рано ли е за овес?
И как точно да захраня с глутен?

# 98
  • Мнения: 9 907
и аз имам въпрос, извинете, ако сте го обсъждали в предна тема:
защо не е добре да се смесва в едно пюре зеленчук и плод? Примерно морков с ябълка?

# 99
  • Варна
  • Мнения: 233
Момичета, имам един въпрос. Първо да поясня, че сме на 7 месеца и сутрин ядем попара, а на обяд пюре. Схемата ни е следната - преди попарата и пюрето се кърмим и след 30-40 минути ги давам. През другото време сме само на кърма, вода  и сокове не пием, биберони не ползваме. Та исках да попитам - да не би да я прехранвам? Преди ме тровеха, че едва ли не ще я уморя от глад като само се кърмим /кърмихме се изцяло докъм 4 месеца и нещо/, сега пък започнаха да ми казват, че много ядяла! Направо вече ми омръзна , и то от хора, които са ми близки.Сякаш правя нещо лошо като кърмя. Честно ви казвам, не мога да разбера някои хора, но това е друга тема.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Марина 1 - ако не искаш да заместваш кърмене първо давай да цока и после кашата. Иначе няма нищо лошо в това че я правиш с вода.А плодово може да даваш с оризовата каша. Само не можах да разбера дали ти добавяш банана или по принцип кашата е с банан.
Мими Кир - Просото не го купуваме на готова каша, даже незнам дали има такава newsm78 Купувам си пакет зрънца, сварявам ги и ги пасирам. Другия вариант е да си ги смелиш на брашно с кафемелачка. Не мога да ти кажа рано ли е или не за овеса, сама си прецени, но аз вече дадох. Първо овесена вода понеже Мони беше запечена, и после овесени ядки - първо 1, после 2-3 лъжички и така.
Тити - незнам защо не е добре, но аз ги смесвам понякога. Може би защото големите хора не ядем смесено плодове със зеленчуци. Но иначе има пюрета готови ябълка и морков.

# 101
  • Мнения: 3 810
Мими Кир - Просото не го купуваме на готова каша, даже незнам дали има такава newsm78 Купувам си пакет зрънца, сварявам ги и ги пасирам. Другия вариант е ...
много по- труден.
Благодарско! newsm20 Кой да се сети! smile3555
Иначе Дима също е пила овесена вода, но някой писа,че не било грях Wink. Но все пак овес не съм давала още.
тити и аз като Alexandra си мислех, че щом има готови плодово-зеленчукови пюрета... newsm78 не е беда. Ама то знае ли човек?
На повечето готови пюрета пише над 4м.
Вчера дори щях да поспоря с един продавач ако имах повече време(производителите си имали специалисти и повече знаели от мене-а хакали в кашата и киви и ядки и к'во ли не за над 5м. #Crazy, при това вносна маркова каша. )
Няма да гледа човек ли?

# 102
  • Мнения: 9 907
Благодаря ви, аз понеже не купувам готови пюрета точно защото слагат какво ли не, не съм ги и оглеждала. Но имам смътен спомен от детството си за тези ябълки с моркови и ще му направя скоро.
А сега имам друг въпрос: ако сте давали лук в пюрето, колко слагате? Предполагам, като за начало ще трябва да сложа колкото нокът, то ще се омирише цялото?
И, след като съм дала 3-4 зеленчука вече, да дам ли спокойно спанак/примерно другата седмица/ или да изчакам още?  Ако дам, за опитване на нов вкус ли да бъде спанакът, или може в по-голямо количество, и изобщо добре ли е спанакът да е 50:50 с друг зеленчук или това е много?

# 103
  • Мнения: 1 599
Tihomira, ако не искаш да заместиш хранене се прави точно както ти го правиш. Не знамобаче клко каша и пюре даваш като количество. Иначе ако искаш да заместиш - първо даваш пюре и веднага /10мин/даваш кърма. Като постепенно увеличаваш количествата на пюрето.
Марина 1 - ако не искаш да заместваш кърмене първо давай да цока и после кашата. Иначе няма нищо лошо в това че я правиш с вода.А плодово може да даваш с оризовата каша. Само не можах да разбера дали ти добавяш банана или по принцип кашата е с банан.
Мими Кир - Просото не го купуваме на готова каша, даже незнам дали има такава newsm78 Купувам си пакет зрънца, сварявам ги и ги пасирам. Другия вариант е да си ги смелиш на брашно с кафемелачка. Не мога да ти кажа рано ли е или не за овеса, сама си прецени, но аз вече дадох. Първо овесена вода понеже Мони беше запечена, и после овесени ядки - първо 1, после 2-3 лъжички и така.
Тити - незнам защо не е добре, но аз ги смесвам понякога. Може би защото големите хора не ядем смесено плодове със зеленчуци. Но иначе има пюрета готови ябълка и морков.
Peace  Peace  Peace

# 104
  • Мнения: 4 329
Я чуйте само какво казха на моята племинничка  #2gunfire
Първо да поясня, че е на 2 месе и 3 дни  Hug  тежи малко над 5 кг. мама я кърми

Според нашият педиатър е време да започваме с плодовите пюрета  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт