Курсове по английски език в Южните квартали за възрастни

  • 3 248
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте! Мисля да си припомня английския който не съм практикувал и изучавал от 5 години и май съм позабравил. Иска ми се и да изкарам някакъв сертификат и се чудя къде наблизо т.е. в района на Южните квартали - Бели брези, Борово, Стрелбище, мога да се запиша и къде би било добре и на добри цени все пак? Виждал съм офис на британика на ул. Хайдушка гора което ми е много удобно, но не съм разпитвал. Мисля ,че някъде около кръстовището м/у бул. България и бул. Гоце Делчев трябва да има офис на "Alexander" тъй като има голяма реклама на една сграда.
Нямам много време и ще ми е добре или късно вечер или събота и неделя да са заниманията, но повечето фирми предлагат такива услуги. Имате ли лични впечатления? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 4 710
Не съм доволна от Британика. Ходих през 2012-та година първо в офиса на Плиска, после зад БНТ. Преди са били малки групи, сега са по 12 човека. Казваха ми преди, че всичко е стриктно, на много високо ниво, а ние все едно бяхме в гимназията. Отделно се плащаха учебниците. Не помня каква беше таксата, понеже на мен фирмата ми ги плащаше, но аз си купих учебниците и струваха около 80 лева. Не чувам добри отзиви и за Аво-бел, а те също са над 500 лева за курс.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 920
Интелект -Борово

# 3
  • Мнения: 5 790
http://alliance-bg.com/
На НДК е, но са най-добрите! Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Не съм доволна от Британика. Ходих през 2012-та година първо в офиса на Плиска, после зад БНТ. Преди са били малки групи, сега са по 12 човека. Казваха ми преди, че всичко е стриктно, на много високо ниво, а ние все едно бяхме в гимназията. Отделно се плащаха учебниците. Не помня каква беше таксата, понеже на мен фирмата ми ги плащаше, но аз си купих учебниците и струваха около 80 лева. Не чувам добри отзиви и за Аво-бел, а те също са над 500 лева за курс.
Написаното за Британика и Аво Бел е вярно, но има нещо, което трябва да имате предвид, ако искате освен да научите английски, да получите и сертификат за съответното ниво. Имам предвид сертификат, който се признава в ЕС. За тази цел трябва да издържите изпит за Кембридж сертификат, а Аво Бел са сертифициран изпитен център. Такъв център са и Фарос. За да бъдете допуснати да се явите на сертификатен изпит, освен да платите съответната такса, трябва да сте посещавали и техен сертификатен курс. Това го казвам като инфо от кухнята, т.е. като работила и за Фарос, и за Аво Бел.

# 5
  • Мнения: 10
Здравейте отново! Съжалявам ,че отговарям толкова късно, но имах доста задачки тези дни.
Благодаря за разясненията, но това със сертификатите не го разбрах, не може ли всяка фирма да ме изпрати на курс за сертификат защото без такъв се обезмисля цялото обучение. В сайта на Британика видях ,че има възможност да се запиша на изпит за сертификат признат в ЕС. А като цяло за тях чух ,че курсовете били на доста солени цени ..  Няма ли някой други по-народни и по-близо до кварталите Бели брези, борово, стрелбище, красно село?

Разгледах сайта на "Интелект" които са в кв. Борово и мисля ,че условията им са добри, само не разбрах какви са цените на курсовете.

Също видях ,че има хора с опит в обучението на английски можете ли да ми обясните с 2 думи какъв точно сертификат би ми свършил работа ако реша да кандидатствам за работа в чужбина в сверата на инженерните науки ? Трябва ли да се изучава "бизнес английски" или "Технически английски" или със общ също се случват нещата? Също и кое ниво е препоръчително да се покрие B2 или C1 ? Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 18 окт 2015, 10:59 от DARGON

# 6
  • Мнения: 4 710
Британика провеждат курсове за FCE и т.н. Признати са им. Аз като ходех през 2012та, ме пратиха зад БНТ филиала. Скъпи са тези курсове, отделно изпита е някъде към 300 лева.

# 7
  • Мнения: 10
Благодаря, май засега ще страня от британиката. Пробвах да се свържа със интелект, но явно е късно и им писах, очаквам да ми отговорят скоро. А някой може ли да си даде мнението за "Alexander" точно до работата ми има огромна табела, но нищо не намирам в интернет за тях..

Общи условия

Активация на акаунт